2020 October 21   ,   ٥ ربيع الأوّل ١٤٤٢   ,    چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹     
نتایج مرتبط با کلیدواژه بانک مرکزی
بانک مرکزی اعلام کرد؛ نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی و برگزاری حراج جدید

بانک مرکزی ضمن اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی به تاریخ ۲۹ مهرماه سال جاری اعلام کرد: حراج جدید اوراق یاد شده ۶ آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود.

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
شورای پول و اعتبار طی چهار مصوبه مقرر کرد؛ حمایت از بنگاه‌های تولیدی، صنعت و معدن و مسکن، اشتغالزایی روستاییان و نخبگان

شورای پول و اعتبار عصر دیروز (سه‌شنبه) در مصوباتی جداگانه با افزایش سقف مانده تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، تخصیص منابع بانکی به اولویت‌های دو بخش صنعت و معدن و مسکن، افزایش سقف تسهیلات اشتغالزایی روستاییان و افزایش تسهیلات ساخت و خرید مسکن نخبگان موافقت کرد.

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
نرخ رسمی ۲۳ ارز افزایش یافت

بانک مرکزی ایران، نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز (سه شنبه) اعلام کرد که بر اساس آن، قیمت ۲۳ ارز افزایش، نرخ ۱۰ ارز کاهش و قیمت ۱۴ ارز نیز ثابت ماند.

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
انجام عملیات «ریپو» برای اولین بار در ایران

بانک مرکزی از انجام اولین عملیات ریپو (قرارداد توافق بازخرید) در بازار بین بانکی و با ساز و کار بازار خبرداد.

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
همتی: ۷۰ نفر از صادرکنندگان رفع تعهد نکرده، کارتن خواب هستند

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به ارسال اسامی ۲۵۰ صادرکننده به قوه قضائیه که حتی یک دلار از ارز صادراتی را به کشور برنگردانده‌اند، گفت: این افراد باید ۷ میلیارد دلار ارز به کشور برمی‌گرداندند در حالی که براساس اطلاعاتی که وزارت اطلاعات داده، ۷۰ نفر از این صادرکنندگان کارتن خواب بوده اند.

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
رئیس قوه قضاییه در دیدار با اعضای کمیسیون قضائی مجلس: قوه قضاییه ضامن قراردادهای بانک‌ها با سود بیش از نرخ مصوب بانک مرکزی نمی‌شود

رئیس قوه قضاییه در پاسخ به سخنان یکی از اعضای کمسیون قضائی مجلس درباره تصمیم جدید قوه قضائیه مبنی بر عدم رسیدگی به دعاوی بانکی فراتر از نرخ مصوب بانکی گفت: ملاک ما برای میزان نرخ سود وام‌ها، آن چیزی است که بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار می‌گوید. اگر بانک‌ها بخواهند بدون هماهنگی بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار، مبلغی برای سود خود تعیین کنند، دیگر دستگاه قضا ضامن اجرای آن نخواهد بود.

دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹
۵ پیشنهاد مرکز پژوهش‌ها برای ثبات بخشی به اقتصاد کلان

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی ۵ پیشنهاد بلندمدت خود برای مهار بی ثباتی در اقتصاد کلان کشور را تعیین تکلیف بانک‌های ناسالم، اصلاح ساختار بودجه، اصلاح قانون پولی و بانکی کشور، تعریف چارچوب سیاست پولی و تغییر لنگر اسمی و افزایش اقتدار و اثربخشی نظارت بر بانک‌ها عنوان کرد.

دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹
بانک مرکزی ۷۴ میلیون دلار در بازار عرضه و ۱.۷ میلیون دلار خریداری کرد

بانک مرکزی امروز و در چهارمین روز اجرای سیاست جدید ارزی، حدود ۷۴ میلیون دلار ارز به صورت اسکناس در «بازار متشکل معاملات ارزی» در نرخ های حاشیه بازار عرضه کرد.

یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹
بانک مرکزی به دنبال ارزپاشی نیست

پژوهشکده پولی و بانکی با بیان اینکه بانک مرکزی در دوره فعلی به هیچ وجه دنبال ارزپاشی نیست،‌ اعلام کرد:‌ در این دوره به دلیل شرایط تحریمی بیش از ۸۰ درصد درآمد نفتی کاهش یافته است.

یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹
۳ اقدام اساسی بانک مرکزی برای مقابله با تورم

تحلیل تحولات اقتصاد کلان نشان می‌دهد متغیرهای برون‌زا بیشترین اثر را بر تورم داشته است. بانک مرکزی در راستای وظایف خود برای محدود کردن تبعات تورمی این متغیرها، اقدام به حراج اوراق بدهی، تامین ارز مورد نیاز واردات و بازبینی در سپرده قانونی کرده است.

پنج شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹
خرید ۴۹۵ میلیارد ریال اوراق دولتی توسط بانک مرکزی

بانک مرکزی در چارچوب عملیات بازار باز و در مهلت تعیین شده از طریق سامانه بازار بین‌بانکی در این هفته، اوراق پیشنهادی مربوط به دو سفارش از میان چهار سفارش دریافت شده را به ارزش ۴۹۵ میلیارد ریال خریداری کرد.

چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹
عرضه ۷۸ میلیون دلاری اسکناس تنها با تقاضای ۱.۵ میلیون دلاری مواجه شد

بانک مرکزی با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرد: امروز و در دومین روز اجرای سیاست جدید ارزی، حدود ٧٨ میلیون دلار ارز به صورت اسکناس در بازار متشکل معاملات ارزی در نرخ‌های حاشیه بازار عرضه کرد.

سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹
رییس کل‌ گمرک: اولین لیست مواد اولیه این هفته به بانک مرکزی ارائه می‌شود

رییس کل گمرک ایران از ارائه اولین لیست کالاهای رسوب شده در گمرک به بانک مرکزی خبر داد و گفت: با مجوز وزارت صمت، صاحبان مواد اولیه تولیدی که دارای کد رهگیری بوده و متقاضی ارز نیستند، می‌توانند کالاهای خود را ترخیص کنند.

سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹
۲ دستور کار برای شورای پول و اعتبار؛ ماموریت‌های جدید کارگروه رفع موانع جهش تولید برای بانک مرکزی

معاون اول رییس جمهور با اعلام اینکه بانک مرکزی راهکارهایی برای تامین ارز مورد نیاز مواد اولیه بخش تولید تدوین کند، دو دستور کار آینده شورای پول و اعتبار را عنوان کرد.

سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹
توسط بانک مرکزی انجام شد؛ افزایش ۲۷ درصدی عرضه ارز در سامانه نیما

حجم عرضه ارز به صورت حواله در بستر سامانه نیما نسبت به روز کاری قبل حدود ٢٧ درصد افزایش یافت.

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹
رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران وارد بغداد شد

«عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای انجام سفری یک روزه صبح امروز (دوشنبه) وارد بغداد پایتخت عراق شد.

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹
سقف خرید در بازار متشکل ارزی افزایش یافت

براساس تصمیمات جدید بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز، سقف خرید بانک‌ها و صرافی‌ها در بازار متشکل ارزی به ۵۰۰ هزار دلار افزایش می‌یابد و این بانک روزانه ۵۰ میلیون دلار به صورت اسکناس در این بازار عرضه خواهد کرد.

یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹
بانک مرکزی اعلام کرد؛ معرفی بیش از ۵۳۰ هزار واحد صنفی برای دریافت تسهیلات کرونا

بانک مرکزی اعلام کرد: ۵۳۴ هزار و ۲۹۸ واحد متقاضی استفاده از تسهیلات مربوط به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از شیوع کرونا به بانک‌های عامل معرفی شدند.

شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
مدیرکل بین‌الملل بانک مرکزی: تحریم‌های ثانویه بانک‌های ایرانی تاثیری بر تامین ارز کالاهای اساسی ندارد

مدیرکل بین‌الملل بانک مرکزی، تحریم جدید آمریکا علیه بانک های ایرانی را در تامین کالاهای اساسی بی تاثیر دانست و خاطرنشان کرد: تمامی ‌بانک‌های لیست اخیر، در لیست تحریم‌ها قرار گرفته بودند و در روابط کارگزاری که طی دو سال گذشته میان این بانک‌ها و بانک‌های خارجی شکل گرفته بوده، تحولی ایجاد نخواهد شد.

شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
آیا قرارگیری در فهرست FATF باعث افزایش نرخ ارز می‌شود؟

عوامل متعددی در جهش ارزی اخیر نقش داشتند که یکی از آنها بازگشت دوباره ایران به فهرست سیاه FATF است‌. کارشناسان معتقدند مساله FATF تأثیر مستقیمی در محدودیت منابع ارزی و به‌دنبال آن، افزایش نرخ ارز داشته است.

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: