2020 July 5   ,   ١٥ ذو القعدة ١٤٤١   ,    یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹     
نتایج مرتبط با کلیدواژه صادرات غیرنفتی
عضو هیئت رئیسه اتاق ایران و عراق: تجار و فعالان اقتصادی بانک مرکزی را در جنگ اقتصادی تنها نگذارند

عضو هیئت رئیسه اتاق ایران و عراق با بیان اینکه بانک مرکزی از هیچ تلاشی برای بازگشت ارز حاصل از صادرات و کنترل نرخ ارز فروگذار نکرده،گفت: بانک مرکزی به تنهایی نمی‌تواند در این زمینه موفق باشد.

سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹
به گزارش اگزیم نیوز: فعالیت کشتی کانتینربر در مسیر بوشهر- کویت آغاز شد

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: فعالیت خط کشتیرانی کانتینری در مسیر بوشهر- خرمشهر- کویت با اولویت صادرات میوه و تره‌بار آغاز شد.

یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹
کارنامه مرزنشینان در تجارت خارجی: صادرات یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری مرزنشینی

رئیس کمیسیون تعاونی مرزنشینان اتاق تعاون ایران: ارزش صادرات تعاونی‌های مرزنشینی، پارسال یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار بوده است که سه درصد صادرات غیرنفتی کشور را شامل می‌شود.

شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹
آشنایی با مفاهیم بازرگانی: کوتاژ صادراتی چیست؟

دانستن درباره کوتاژ صادراتی نقش مهمی در اقتصاد کشورهای در حال توسعه ایفا می‌کند. این اقتصادها ممکن است فاقد سرمایه و سیستم‌های مالی برای پشتیبانی از صنایع بزرگتر باشد.

شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹
مرکز آمار ایران: نرخ تورم کالاهای صادراتی در زمستان ۹۸ کاهش یافت

تغییرات میانگین شاخص قیمت کالاهای صادراتی مبتنی بر داده­‌های دلاری در چهار فصل منتهی به زمستان ۹۸ برابر با ٥.٩ درصد بوده که در مقایسه با تورم سالانه­ پاییز ۹۸ ( ١١.٥ درصد)، ٥.٦ درصد کاهش داشته است.

یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: صادرات ۴.۳ میلیارد دلار کالا در ۲ ماهه نخست ۹۹

صادرات بدون نفت خام کشور در ۲ ماهه نخست امسال به ۴.۳ میلیارد دلار رسیده که ۴.۱ میلیارد دلار کمتر از مدت زمان مشابه سال قبل است.

شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: صادرات ۴.۳ میلیارد دلاری در ۲ ماهه نخست ۹۹

در ۲ ماهه نخست امسال صادرات بدون نفت خام کشور به ۴.۳ میلیارد دلار رسیده که حدود ۷۰۰ میلیون دلار کمتر از مدت زمان مشابه سال ۱۳۹۸ است.

دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
وزیر اقتصاد اعلام کرد: پیش‌بینی تامین مالی ۶۱ هزار میلیارد تومانی از واگذاری دارایی‌ها

وزیر اقتصاد با بیان اینکه با وجود تحریم‌ها تجارت خارجی در سال‌های ۹۷ و ۹۸ ادامه داشته است، گفت: در بودجه سال ۹۹ حدود ۶۱ هزار میلیارد تومان تامین مالی دولت از طریق واگذاری دارایی‌ها پیش‌بینی شده است.

یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: جزئیات تجارت با همسایگان در سال ۱۳۹۸

سهم کشورهای همسایه از تجارت خارجی ایران در سال ۹۸ اعلام شد. بر اساس گزارش سازمان توسعه تجارت، ۱۵ کشور همسایه ایران سهم ارزشی ۶۰ درصدی از کل صادرات و ۳۷ درصدی از کل واردات سال ۹۸ را به خود اختصاص داده‌اند. در عین حال در مجموع، تراز تجاری ایران با این ۱۵ کشور مثبت ارزیابی شده است.

شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: انتظارات صادرکنندگان از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

عضوهیات مدیره اتاق مشترک ایران و قطر با ارائه ۲ راهکار برای رفع موانع و بهره برداری صادرکنندگان از خدمات شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، گفت: برای جذب بازارهای جدید صادراتی سازمان توسعه تجارت، سازمان بنادر و کشتیرانی جمهوری اسلامی خطوط اصلی صادراتی را راه اندازی کنند.

دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
تا پایان شهریور ماه سال جاری صورت می‌گیرد: صادرات اقلام تجهیزات پزشکی با رعایت مقررات

براساس آخرین تصمیمات کارگروه بررسی پیامدهای اقتصادی ناشی از ویروس کرونا و همچنین ستاد لجستیک مقابله با بیماری کرونا، صادرات اقلام تجهیزات پزشکی به منظور ترغیب و تشویق شرکت‌های دانش‌بنیان و ایجاد انگیزه بیشتر در بروز خلاقیت و نوآوری در تولید، با رعایت سایر ضوابط و مقررات تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۹ اعلام شد.

دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
رییس اتاق بازرگانی تهران: دولت عرضه اولیه بورس را بیشتر کند

رییس اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد: از دولت انتظار داریم عرضه سهام اولیه در بازار را بیشتر کند و قیمت‌ها نیز تا اندازه‌ای واقعی باشد.

سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: معرفی انواع روش های پرداخت در تجارت بین المللی

تجارت بین‌المللی این امکان را برای ملل جهان پدید آورده است که نه‌ تنها رشد اقتصادی خود را بهبود بخشیده و نیازهای خود را برآورده سازند، بلکه به تولید و صدور کالا هایی بپردازند که در آن دارای مزیت نسبی هستند. لذا ضمن کاهش هزینه تولید از منابع نیز به نحو بهینه استفاده کنند.

دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
سفیر سوئیس در دیدار با معاون وزیر و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران مطرح کرد: سوئیس آماده فعال‌سازی کانال تجاری

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ملاقات با سفیر سوئیس در تهران باتاکید بر اهمیت بازکردن مسیر صادرات ایران، ایجاد در آمد ارزی برای جمهوری اسلامی ایران را لازمه تجارت دوسویه و رفع موانع مسیرتجارت دانست.

دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد بانک توسعه صادرات سکوی جهش صادراتی

اگزیم بانک‌ها با تامین منابع لازم برای صادرکنندگان و سرمایه‌گذاران و واردکنندگان در بازارهای خارجی زمینه ساز توسعه اقتصادی پایدار هستند.

یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
اگزیم نیوز بررسی کرد گره مالیاتی-صادراتی برای صادرکنندگان

با تصمیم بانک مرکزی برای بازگشت ۱۰۰ درصد ارز صادراتی، هم مشکلات مالیاتی و هم مشکلات ارزی و صادراتی برای صادرکنندگان تشدید خواهد شد

یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
در سال ۹۸ صورت گرفت: صادرات ۹۵ میلیون دلاری فرآورده‌های دارویی شیمیایی

مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران با ارائه آمار صادرات و واردات داروهای شیمیایی در سال ۱۳۹۸ گفت: استفاده از تمام ظرفیت‌های صادراتی کشور، رسالت اصلی سازمان توسعه تجارت ایران به منظور افزایش صادرات غیرنفتی در دوران تحریم‌های ظالمانه است.

چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
در نشست وضعیت تجارت ایران و ترکیه با حضور معاون وزیر صمت بررسی شد: دیپلماسی تجاری برای تداوم تجارت ایران و ترکیه

نشست بررسی وضعیت تجارت ایران و ترکیه و اجرایی شدن پروتکل‌های بهداشتی و حمل و نقل برای تسهیل تجارت میان دو کشور برگزار شد.

چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد: پرداخت تسهیلات صادراتی براساس میزان صادرات

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۸ در خصوص پرداخت تسهیلات با نرخ‌های ترجیحی به صادرکنندگان، از انجام هماهنگی با معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت استفاده صادرکنندگان از منابع و اعتبارات موجود در تبصره ۱۸ قانون بودجه خبر داد.

چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
چالش های بخشنامه جدید ارزی برای صادرات

بخشنامه جدید بانک مرکزی برای تعهدات ارزی صادرکنندگان می تواند روی صادرات به شدت اثر منفی بر جای بگذارد

چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: