2020 June 5   ,   ١٤ شوّال ١٤٤١   ,    جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹     
نتایج مرتبط با کلیدواژه صادرات و واردات
اگزیم نیوز گزارش می دهد: تغییرات الگوی تجارت خارجی ایران در فروردین سال ۱۳۹۹

در ماه نخست سال ۹۹ بیشترین میزان صادرات کشور به مقصد چین، با رقمی بیش از ۵۲۳ میلیون دلار و سهم نزدیک به ۳۲ درصد از کل ارزش صادرات صورت گرفته است. دومین مقصد کالاهای ایرانی نیز امارات بوده که صادرکنندگان توانستند ارزش صادرات خود به این کشور را به ۳۵۵ میلیون دلار برسانند. سهم امارات از کل ارزش صادرات، نزدیک به ۲۱،۵ درصد است. عراق که در سال ‌های اخیر دومین مقصد صادرات ایران بود، در ماه نخست سال ۹۹ ...

شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
رئیس کل بانک مرکزی: تذکرات مقام معظم رهبری درباره واردات، بیانگر راهبرد درست بانک مرکزی است

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به سیاست‌های این بانک برای جلوگیری از واردات غیرضروری گفت:‌ تذکرات مقام معظم رهبری در خصوص واردات غیرضروری و نیز مقابله با قاچاق، بیانگر صحیح بودن راهبرد بانک مرکزی است.

شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عمان

طبق آمارهای سازمان توسعه تجارت در سال ۱۳۹۸ ، کشور عمان از حدود ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار صادرات ایران به کشورهای حوزه خلیج فارس با ۴۵۰ میلیون دلار رتبه سوم را داشته (سهم۳/۶ درصدی) و پس از بازار عراق با میزان ۹ میلیارد دلار و امارات متحده با ۲/۵ میلیارد دلار قرار می گیرد.

پنج شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
گزارش اگزیم نیوز گزارش می دهد: تجارت کالایی ایران و اتحادیه اروپا طی دو ماه نخست۲۰۲۰

ارزش تجارت کالایی ایران و اتحادیه اروپا (۲۷ کشور) در دو ماهه نخست سال ۲۰۲۰ حدود ۸۲۴ میلیون یورو بوده که از این مقدار، حدود ۱۷۵ میلیون یورو مربوط به صادرات کالایی ایران به اتحادیه اروپا و ۶۴۹ میلیون یورو مربوط به واردات کالایی ایران از اتحادیه اروپا بوده است.

دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: بازارهای محدود صادراتی ایران

ارزش صادرات ایران به کشور عراق نسبت به سال ۹۷ تقریباً تغییری نداشته، اما سهم آن از ۲۰ درصد در سال ۱۳۹۷ به حدود ۲۲ درصد در سال ۱۳۹۸ افزایش‌یافته است. این امر به دلیل تشدید تحریم‌ها، از دست دادن بسیاری از مقاصد صادراتی گذشته و درنتیجه افزایش وابستگی صادراتی ایران به بازارهایی مانند چین و عراق بوده است.

سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
سرپرست معاونت بازرگانی خارجی اعلام کرد: رشد ۲.۵ برابری واردات کالاهای اساسی در سال ۹۸

سرپرست معاونت بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: علی‌رغم تحریم‌های شدید در سال ۱۳۹۸، واردات کالاهای اساسی برای ذخیره‌سازی نسبت به سال ۱۳۹۷ حدود ۲.۵ برابر رشد داشت.

یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
سخنگوی گمرک ایران: دو بازارچه مرزی بین ایران و پاکستان به زودی فعال می‌شود

سخنگوی گمرک ایران گفت: بازارچه‌های مرزی ریمدان و پیشین بعد از بیش از دو ماه توقف فعالیت، در روزهای آینده برای تجارت دو طرفه ایران و پاکستان بازگشایی می‌شود.

شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: تحلیل مزیت نسبی در تجارت بین الملل با نظریه هکشر-اوهلین

براساس نظریه هکشر- اوهلین هر کشور در کالایی مزیت نسبی دارد که عوامل تولید آن کالا به طور نسبی در آن کشور به وفور یافت شوند. به طور کلی اختلاف موجودی عوامل و شدت کاربرد عوامل تولید، باعث اختلاف در قیمت‌های نسبی و به وجود آمدن تجارت بین‌الملل، خواهند شد.

چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: رشد ۲۷ درصدی صادرات فولاد سازان

آمار صادرات واحدهای بزرگ فولاد سازی کشور در سال ۹۸ رقم هفت میلیون و ۳۳ هزار و ۶۷۸ هزار تن را نشان می‌دهد که نسبت به سال ۹۷ افزایش ۲۷ درصدی دارد.

یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹
رییس کنفدراسیون صادرات اعلام کرد: کاهش رشد صادرات متاثر از کرونا

محمد لاهوتی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۸، صادرات رشد وزنی ۱۴ درصدی داشته است، اعلام کرد که با این حال به دلیل شیوع کرونا رشد صادرات در اسفندماه ۱۷ درصد کاهش یافت.

شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: احتمال از سرگیری صادرات کالاهای پزشکی کره به ایران تا یک ماه دیگر

یک مقام وزارت امور خارجه کره جنوبی با اشاره به اخذ مجوز «صادرات محموله های بهداشتی و پزشکی به ایران» از آمریکا اعلام کرد صادرات این کالاها ممکن است تا حدود یک ماه دیگر از سر گرفته شود.

شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: صادرات ۳برابری کالای ایرانی نسبت به واردات در اسفند با وجود کرونا

با وجود نگرانیها از فراگیری ویروس کرونا و توقف فعالیت برخی مرزهای کشورمان با همسایگان تجارت خارجی کشور همچنان ادامه دارد و صادرات سه‌برابر واردات از لحاظ وزنی انجام شده است.

چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: واردات ۹.۳ میلیارد دلار محصول کشاورزی در سال ۹۸

رییس موسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی، گفت: ۱۴ میلیارد دلار در سال گذشته صرف واردات کالاهای اساسی شد که از این میزان ۹.۳ میلیارد دلار مربوط به بخش کشاورزی بوده است.

چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹
معاون بانک مرکزی اروپا: تا سال ۲۰۲۱ باید منتظر بهبود واقعی اقتصاد بمانیم

معاون بانک مرکزی اروپا بر این باور است که تا سال ۲۰۲۱ میلادی، نباید انتظار بهبود واقعی اقتصاد را با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا داشت.

سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹
یک فعال اقتصادی مطرح کرد: ثبات در توزیع اقلام بهداشتی مبارزه با کرونا

علی نقیب رئیس هیات مدیره شرکت بهداشتی دکتر عبیدی، گفت: در شرایط کنونی با یک وضعیت باثباتی در تولید وتوزیع مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی در سطح بازار مواجه هستیم، به طوریکه سطح بسیاری از تقاضای جامعه در زمینه اقلام بهداشتی را توانسته ایم، پاسخگو باشیم.

سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹
رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین مطرح کرد پیش‌بینی کاهش ۲۵ درصدی تجارت جهانی به دلیل شیوع کرونا

مجیدرضا حریری می‌گوید پیش‌بینی‌های کارشناسان حکایت از افت بیش از ۲۵ درصدی تجارت جهانی و ۳ تا ۵ درصدی رشد اقتصادی جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا دارند.

دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹
به گزارش اگزیم نیوز: اوراسیا تعرفه ۱۰ قلم کالای ایران را صفر کرد

اوراسیا تعرفه واردات ۱۰ قلم کالا از ایران را صفر کرد که فرصت صادراتی خوبی برای ایران فراهم می‌کند.

دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: کنترل تاثیرات اقتصادی ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی

آنچه در شرایط فعلی ما به آن نیاز داریم این است که دولت ها بخشی از حقوق کارگران و کارکنان شرکت های تولیدی و خدماتی تعطیل شده را بپردازند تا از بیکاری فزاینده نیروی کار در جهان جلوگیری شود. این کار احتمال کاهش چشمگیر تقاضا و اثرات تخریب کننده آنرا در اقتصاد کاهش می دهد.

دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹
به گزارش اگزیم نیوز: ارزش صادرات استان بوشهر به قطر ۳۷ درصد افزایش یافت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در سال گذشته کالاهای صادراتی این استان به قطر در مقایسه با سال ۹۷ از نظر ارزش ۳۷ درصد رشد داشته‌است.

یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹
براساس آمار وزارت صنعت؛ بخش صنعت و معدن ۲۵۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات گرفت

بر اساس آمار وزارت صنعت، معدن وتجارت در دوره ۱۱ ماهه پارسال (منتهی به بهمن) مبلغ ۲۵۵.۳ هزار میلیارد تومان، مجموع تسهیلات اعطایی به بخش صنعت ومعدن بود که ۷۱.۱ درصد از آن برای تامین سرمایه درگردش واحد های این بخش اختصاص یافت.

یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: