2020 July 15   ,   ٢٥ ذو القعدة ١٤٤١   ,    چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹     
نتایج مرتبط با کلیدواژه اقتصاد ایران
در آیندۀ نزدیک و به همت سازمان توسعه تجارت ایران صورت می‌گیرد: برگزاری کارگاه‌های برخط و حضوری صنایع خلاق و نوآور

سرپرست دفتر توسعه صادرات خدمات از برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی در آیندۀ نزدیک، با هدف ارتقای دانش تجاری فعالان حوزه صنایع خلاق و نوآورو افزایش ماندگاری آنان در بازارهای هدف خبر داد و با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی و دانش‌افزایی در بین فعالان این حوزه از نقش مؤثر سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان متولی تجارت خارجی کشور در تحقق این امر یاد کرد.

سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
اگزیم نیوز تشریح کرد کوچ به صادرات غیرنفتی

ایران در مسیر حرکت به سوی اقتصاد منهای نفت، سال گذشته علی رغم تحریم های ایالات متحده، توانسته ۱۳۵ میلیون تن کالای غیرنفتی صادر و ۵۲۹ واحد بیکار شده را در نیمه دوم سال قبل احیا کند

سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
با حضور اتاق‌های بازرگانی مشترک ایران و کشورهای هدف صورت گرفت: بررسی فرصت‌ها و چالش‌های مسیر تجارت

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری جلسه توسعه همکاری‌های اقتصادی ایران با کشورهای هدف و بررسی فرصت‌ها و چالش‌های موجود در مسیر تجارت با این کشورها خبر داد.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
اگزیم نیوز بررسی کرد: حذف شکاف های تجاری از مسیر اگزیم بانک

بررسی ها نشان می دهند دولت هایی مانند چین، هند، مالزی، آمریکا و ... در شرایط کنونی که جهان به سمت یک رکود جدید در نتیجه شیوع بیماری کرونا حرکت کرده توجه خود را به حمایت از ظرفیت های صادراتی معطوف کرده و از نهادهای موثر بر این موضوع مانند اگزیم بانک ها، حمایت های جدیدی به عمل آورده اند که این تجربه برای کشور ما نیز حائز اهمیت است.

یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: روزنه جدید در تجارت ایران و پاکستان

دولت پاکستان از تصمیم خود برای بازگشایی ۴ گذرگاه جدید مرزی برای تجارت با ایران خبر داد.

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد: رشد تولیدات منتخب کالایی علی رغم محدودیت های موجود/چهار ماموریت وزارت صمت در سال جاری

به گفته حسین مدرس خیابانی آمار تولیدات منتخب کشوربا وجود محدودیت های ناشی از کرونا و تحریم، افزایشی بوده است.

چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹
به گزارش اگزیم نیوز: تعرفه واردات برنج به ۴ درصد کاهش یافت

مطابق با مصوبه هیات وزیران تعرفه و حقوق ورودی برنج وارداتی به ۴ درصد کاهش یافت.

چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹
بانک مرکزی اعلام کرد: آمار رشد نقدینگی در سه ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۹

بر اساس محاسبات انجام گرفته توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی، حجم نقدینگی در هفته منتهی به ۱۳۹۹.۳.۲۹ به ۲۶۵۱۴.۶ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به پایان سال قبل ۷.۳ درصد رشد نشان می‌دهد. همچنین حجم پایه پولی در پایان خرداد ۱۳۹۹ به ۳۸۳۴.۷ هزار میلیارد ریال رسیده است که در مقایسه با پایان سال قبل ۸.۸ درصد رشد نشان می‌دهد.

چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹
رئیس اسبق پژوهشکده پولی و بانکی عنوان کرد: استقلال عمل بانک مرکزی؛ کلید موفقیت هدف‌گذاری تورم

رئیس اسبق پژوهشکده پولی و بانکی تاکید کرد که نکته بسیار مهم و کلیدی در موفقیت سیاست جدید بانک مرکزی در هدف‌گذاری تورم، استقلال عمل و داشتن اختیارات کافی از سوی دولت است.

چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹
اکونومیک تایمز خبر داد: راهکار جدید هند برای تجارت با ایران

طبق توافق تجاری هند و ایران، پالایشگاه های نفتی محلی برای واردات نفت خام روپیه پرداخت می کردند که برای این منظور از دو بانک Uco و IDBI استفاده می شد اما وجوه به ایران بازنگشته و بخش زیادی در حساب این بانک ها باقی مانده که اکنون به صادرکنندگان محصولات به ایران پرداخت می شود.

چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹
در حاشیه آخرین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی صورت گرفت: تفاهم نامه همکاری «ایجاد پنجره واحد برای ورود شرکت های بخش خصوصی به بازار سرمایه»

این تفاهم نامه با هدف ایجاد یک درگاه ارتباطی واحد برای ارزیابی، اقدام و پایش تأمین مالی شخصیت های حقوقی بخش خصوصی از محل بازارهای سرمایه و بدهی کشور، با تمرکز بر بازارهای تحت نظارت شرکت بورس اوراق بهادار تهران و شرکت فرابورس ایران، امضا شد.

سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹
معاون سابق پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی در مصاحبه با اگزیم نیوز عنوان کرد: بانک توسعه صادرات و اصلی ترین چالش صادرکنندگان

کامران ندری می گوید: تامین مالی ، ضمانت نامه ها و نقل و انتقال ارز از عمده ترین چالش های پیش روی صادرکنندگان است و اگزیم بانک می تواند تا حد بسیاری در رفع این چالشها فعالین صادراتی را کمک کند

سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: پیش‌شرط‌های اجرای موفق چارچوب هدفگذاری تورمی

موفقیت اتخاذ راهبرد هدف‌گذاری تورم مستلزم وجود پیش‌شرط‌ها و الزامات نهادی و تکنیکی از جمله استقلال بانک مرکزی، عدم سلطه سیاست مالی بر سیاست پولی و تقویت شفافیت و پاسخ‌گویی است.

سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹
بانک مرکزی اعلام کرد: تأمین ارز واردات به رقم ۶.۲ میلیارد یورو رسید

بر اساس گزارش های دریافتی از سامانه نیما، از ابتدای سال جاری تا روز گذشته حدود ۶.۲ میلیارد یورو برای واردات انواع کالاها تأمین ارز شده است.

دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: یادداشت رییس کل بانک مرکزی درباره مدیریت نقدینگی

رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی دو نکته مهم در خصوص مدیریت نقدینگی را تشریح کرد.

یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹
پیش شرط رئیس کل بانک مرکزی در دیدار با هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران: صادرکنندگان حداقل ۷۰ درصد ارز حاصل از صادرات خود را به کشور بازگردانند

رئیس کل بانک مرکزی گفت: شرایط صادرکنندگان و فشارهایی که به لحاظ شرایط تحریمی و زمان دریافت ارز حاصل از صادرات وجود دارد را درک می کنیم و همکاری لازم را در این زمینه خواهیم داشت اگر هم صادرکنندگان اعتراضی به نرخ پایه صادراتی محاسباتی در گمرک دارند حداقل ۷۰ درصد ارز حاصل از صادرات خود را که پیش از این نسبت به بازگشت آن متعهد شده بودند را به کشور بازگردانند تا بشود درمورد آن درفرصت مناسب مذاکره و ...

یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹
نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: اصلاح ساختار نظام بانکی در اولویت مجلس یازدهم

نماینده مردم ماکو در مجلس یازدهم بیان داشت: اصلاح ساختار بانکی کشور از اولویت‌های مجلس یازدهم بوده و در این راستا اقدام جدی در کمیسیون‌های تخصصی مجلس در جریان است.

یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹
آشنایی با اصطلاحات بازرگانی: دموراژ چیست؟

در واقع دموراژ جریمه دیرکرد عودت کانتینر است که توسط صاحب کالا باید پرداخت شود. در ابتدا از این اصطلاح برای محاسبه معطلی کشتی ها استفاده می شد. به معنی خسارت معطلی کانتینر نیز می باشد و دقیقاً معنی متضاد دیسپچ را دارد.

شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد: دعوت برای سرمایه گذاری در طرح‌های نیمه‌تمام

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از بخش خصوصی دعوت کرد تا در طرح‌های نیمه تمام حوزه معدن سرمایه گذاری کند و از ۱۲ هزار و ۵۰۰ طرح نیمه تمام در حوزه صنعت و معدن خبر داد.

شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹
معاون اول رئیس جمهور: موضوعی مهمتر از توسعه صادرات غیرنفتی برای اقتصاد کشور وجود ندارد

معاون اول رییس جمهور گفت: توسعه صادرات غیرنفتی امسال برای کشور از هر امر دیگری واجب‌تر است و همه دستگاه‌های مرتبط باید برای تحقق هدفگذاری ۴۱ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی برای سال ۹۹ بسیج شوند.

سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: