2020 July 7   ,   ١٧ ذو القعدة ١٤٤١   ,    سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹     
نتایج مرتبط با کلیدواژه اگزیم نیوز
رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق: کمیته ای ویژه برای اجرایی کردن توافقات سفر همتی به عراق تشکیل شود

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با بیان اینکه نتایج سفر رییس کل بانک مرکزی به عراق امکان استفاده از منابع منجمد شده کشور را فراهم می‌کند، خواستار تشکیل کمیته‌ای ویژه برای اجرایی کردن توافقات شد.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
عضو هیئت مدیره بانک خاور میانه مطرح کرد/ ویژه بیست و نهمین سالگرد تاسیس بانک توسعه صادرات ایران ضرورت افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات برای تحقق جهش صادرات

حسین سلیمی می گوید برای تحقق هدف رونق تولید و تبع آن جعش صادراتی، افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ایران ضروری است.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: افزایش ظرفیت تولیدات معدنی در سال جهش تولید

با برنامه ریزی‌های انجام شده برای سال جهش تولید، امسال شاهد رشد ۱۰۰ درصدی در حوزه شناسایی و پیجویی اکتشاف مواد معدنی در کشور خواهیم بود.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
طبق آمارهای سازمان توسعه تجارت: ۲ بندر کشور، ۸۲ درصد از جابه‌جایی کالا را انجام می‌دهند

بر اساس آمارهای رسمی سازمان بنادر و دریانوردی، دو بندر کشور، ۸۲ درصد از جابه‌جایی کالا را انجام می‌دهند؛ اما سهم ۱۹ بندر دیگر، فقط ۱۸ درصد است.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
اگزیم نیوز بررسی کرد: تحلیلی بر روند مدیرت بازار ارز/استارت روند معکوس برای بازار ارز

با اعلام اخباری از آزاد شدن منابع مسدودی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی اعلام کرد این موضوع بروند تأمین ارز را متحول خواهد کرد. این در حالی است که به تحلیل اگزیم نیوز راهکارهای متعددی برای تعادل بخشی به بازار ارز در شرایط کنونی وجود دارد که لازم است به آنها توجه شود.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
رییس کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی: در حال حاضر تغییری در روند نرخ سود دهی بانک‌ها صورت نگرفته است

به گفته کوروش پرویزیان تصمیم گیری در رابطه با تعیین نرخ سود و تبعات آن در حیطه وظایف شورای پول و اعتبار بوده و بانک‌ها تنها مصوبات این شورا را اجرا می‌کند. اگر بانکی پیش از این سود بالای ۱۵ درصد پرداخت می‌کرده تخلف بوده است. بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار بانک‌ها اجازه‌ پرداخت نرخ سود بالا را نداشته و اگر هم بانکی چنین سودی را پرداخت می‌کرده، تخلف بوده است.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل: واردات تلفن همراه بالای ۳۰۰ یورو ممنوع شد

سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل گفت: واردات گوشی با ارزش بالای ٣٠٠ یورو ممنوع شده که این نوع کالا تنها ۱۰ تا ١٥ درصد نیاز کشور را شامل می‌شود.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
با حضور اتاق‌های بازرگانی مشترک ایران و کشورهای هدف صورت گرفت: بررسی فرصت‌ها و چالش‌های مسیر تجارت

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری جلسه توسعه همکاری‌های اقتصادی ایران با کشورهای هدف و بررسی فرصت‌ها و چالش‌های موجود در مسیر تجارت با این کشورها خبر داد.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
در جلسه میز کشوری بلاروس مطرح شد: ایران و بلاروس در آستانۀ پانزدهمین کمیسیون مشترک

مدیرکل دفتر اروپا و آمريکای سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری میز کشوری بلاروس با حضور نمایندگان بخش خصوصی و دولتی خبر داد و گفت: پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور در آینده نزدیک برگزار خواهد شد.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی: مناطق آزاد برنامه های تحقیق و توسعه در حوزه ساختمان را عملیاتی كنند

مرتضی بانک می گوید: ارتباط مجموعه مدیریتی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی با مراکز مهم پژوهشی کشور به ویژه «مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی» می تواند سرآغاز تحولات مثبت در الگوسازی و نیز مدیریت بهینه و سازنده در فعالیت های این حوزه در مناطق آزاد باشد.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
دکتر علی صالح آبادی: برآنیم تا مسیر عبور از تحریمهای ظالمانه را برای صادرات کشور هموار کنیم.

دکتر علی صالح آبادی در آستانه فرارسیدن بیست و نهمین سال تاسیس بانک توسعه صادرات ایران گفت: در سالی که مزین به نام "جهش تولید" است، بر آنیم تا چون سالهای گذشته دوشادوش تلاشگران جبهه اقتصادی، مسیر عبور از تحریمهای ظالمانه را برای صادرات کشور هموار کنیم.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
رئیس کل بانک مرکزی عنوان کرد: چند نکته مهم درباره بازار ارز

عبدالناصر همتی می گوبد تلااطم اخیر در بازار ارز از عدم تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار حواله به دلیل مشکلات ناشی از شیوع کروناست.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
یک اقتصاددان در مصاحبه با اگزیم نیوز عنوان کرد: ظرفیت اوراق بدهی برای کاهش تورم

غلامرضا سلامی می گوید: تامین کسری بودجه از محل اوراق بدهی راهکار علمی و عملی برای تامین کسری بودجه و کنترل نقدینگی و مهار تورم است و استقبال خریداران از اوراق بدهی هم خوب بوده، منتها بهتر است اوراق بدهی کوتاه مدت تر باشد و در واقع مصون از تورم باشد یعنی با اتکا به سبد ارزی فروخته شود.

یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
سرپرست وزارت صنعت خبر داد: ۴۱ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی در سال ۹۹ با وجود تحریم و کرونا

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ۶۰ درصد صادرات غیرنفتی به ۱۵ کشور همسایه انجام می‌شود، گفت: صادرات غیر نفتی امسال با وجود همه مشکلات تحریم‌ها و شیوع کرونا به ۴۱ میلیارد دلار خواهد رسید.

یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: رشد ۶۵ درصدی حق بیمه تولیدی در بخش کشتی

شرکت‌ها و موسسات بیمه‌ای در دو ماهه نخست سال ۹۹ رقمی معادل ۲۷۰.۴۱۹ میلیون ریال حق بیمه در رشته کشتی تولید کرده‌اند که این رقم ۶۵.۰۷ درصد بیشتر از مدت زمان مشابه سال قبل است.

یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: حضور پررنگ دانش بنیان ها در سبد صادراتی ۹۸

مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: تعامل مستمر و پویا میان ساختار صادراتی و ساختار علمی، تحقیقاتی و فناوری کشور، بهبود زیرساخت‌های صادراتی محصولات دانش‌بنیان و ارتقای توان صادراتی شرکت‌های دانش‌بنیان از مهم‌ترین اهداف سازمان توسعه تجارت ایران به منظور اﻓــﺰاﯾﺶ ﺻــﺎدرات ﻏﯿﺮﻧﻔﺘــﯽ در دوران تحریم‌های ظالمانه است.

یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: اقدامات وزارت صمت برای اجرای دستورات معدنی رئیس جمهور

پیرو دستور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان در خصوص آزادسازی معادن و ایجاد امکان واگذاری معادن به مردم از طریق بورس و فعال سازی معادن کوچک، نشست تخصصی به همین منظور با حضور مدیران ارشد سازمانهای مرتبط در محل معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
در سه ماهه اول سال ۱۳۹۹ روی داد: رشد ۲۵ درصدی صدور جواز تاسیس صنعتی

بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از صدور هفت هزار و ۳۷۳ فقره جواز تاسیس صنعتی از ابتدای امسال تا پایان خردادماه و رشد ۲۴.۷ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: بندر چابهار؛ آینده توسعه تجارت بین المللی بر محور شرق

ایجاد مخازن نگهداری روغن خوراكی و سوخت رسانی، توسعه شهرک های صنعتی با تولیدات صادرات محور در شهر چابهار، ارائه خدمات به كشتی های تجاری، ایجاد كارخانه های فرآورده های بسته بندی، ایجاد صنایع كوچك پایین دستی پتروشیمی در صنعت پلیمر و پلاستیک، خوراك دام و طیور و فرآورده های نفتی، احداث محوطه های نگهداری كانتینری و احداث محوطه های نگهداری آهن آلات و مواد معدنی از مهم ترین فرصت های سرمایه گذاری در این ...

یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران عنوان کرد: کسری بودجه، رشد پایه پولی و نقدینگی و جهش قیمت‌ها

عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در یادداشتی توضیحاتی پیرامون کسری بودجه، رشد پایه پولی و نقدینگی و جهش قیمت‌ها ارائه کرد.

یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: