2020 June 5   ,   ١٤ شوّال ١٤٤١   ,    جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹     
نتایج مرتبط با کلیدواژه محمد لاهوتی
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران عنوان کرد: احتمال کاهش ارزآوری با افزایش کرایه حمل کالاهای صادراتی

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران از تاثیر منفی افزایش کرایه حمل بار بر صادرات در سال جهش تولید و نیاز ارزی کشور خبر داد و گفت: افزایش نرخ حمل و نقل در کاهش تمایل به صادرات تاثیر گذار خواهد بود و ارزآوری برای کشور نیز تحت تاثیر آن کاهش پیدا خواهد کرد.

شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
لاهوتی در گفت‌وگو با اگزیم نیوز مطرح کرد؛ افزایش ارزآوری با واردات بدون انتقال ارز

رییس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران با اشاره به بخشنامه جدید بانک مرکزی درباره واردات بدون انتقال ارز گفت: در شرایط کنونی این موضوع یکی از راه‌هایی است که می‌تواند به افزایش ارزآوری منجر شود.

جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران عنوان کرد: هشدار نسبت به کمبود مواد اولیه واحدهای تولیدی

رییس کنفدراسیون صادرات ایران هشدار داد: واحدهای متعددی اعلام می‌کنند که ذخیره مواد اولیه آنها یک ماه آینده به اتمام خواهد رسید.

سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: بررسی جایگاه مقاصد صادراتی ایران

محمد لاهوتی رییس کنفدراسیون صادرات ایران می‌گوید با وجودی که هند از جمع ۵ کشور عمده مقاصد صادراتی خارج شده اما همچنان جزو مبادی اصلی وارداتی کشور قرار دارد و این موضوع بیشتر به دلیل تبعیت از تحریم‌های آمریکا در واردات از ایران است.

یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
عضو کمیته ارزی اتاق بازرگانی خبر داد: مخالفت رئیس کل بانک مرکزی با استرداد مالیات برارزش افزوده صادرکنندگان

عضو کمیته ارزی اتاق بازرگانی از مخالفت رئیس کل بانک مرکزی با استرداد مالیات برارزش افزوده صادرکنندگان در جلسه با رئیس جمهور خبر داد.

یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
در چهاردهمین کارگروه توسعه صادرات مطرح شد: توسعه زیرساخت‌های صادراتی همچنان پرشتاب

معاون وزیر و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران در چهاردهمین جلسه کارگروه توسعه صادرات از نشست‌های متعدد تخصصی با حضور قائم‌مقام وزیر صمت با محوریت توسعۀ زیرساخت‌های صادراتی خبر داد.

چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
لاهوتی به اگزیم نیوز خبر داد: تدوین بسته حمایت از صادرات ۹۹ در مراحل نهایی

رییس کنفدراسیون صادرات می‌گوید با برگزاری ۲ جلسه در کمیته تسهیل صادرات سازمان توسعه تجارت، تدوین بسته حمایت از صادرات در سال ۹۹ به مراحل نهایی خود نزدیک شده است.

سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: کسب و کارهای کوچک و متوسط قربانیان اصلی شیوع کرونا

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه کرونا، هزینه اصلی در کشور را بر اقتصادهای خرد و کوچکی تحمیل خواهد کرد، گفت: باید بانک اطلاعاتی از درآمد تمامی افراد و نیز اقشار آسیب‌پذیر جامعه تهیه شود تا دولت در مواقع اضطرار بتواند، چتر حمایتی را به صورت هدفمند بر سر اقشار مختلف مردم گستراند.

یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹
رییس کنفدراسیون صادرات اعلام کرد: کاهش رشد صادرات متاثر از کرونا

محمد لاهوتی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۸، صادرات رشد وزنی ۱۴ درصدی داشته است، اعلام کرد که با این حال به دلیل شیوع کرونا رشد صادرات در اسفندماه ۱۷ درصد کاهش یافت.

شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: جزئیات پیشنهاد فعالان اقتصادی برای حمایت از صادرات به دولت

رییس کنفدراسیون صادرات ایران پیشنهاد داد که سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی با کسب مجوز، دست کم ۵۰ درصد از مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان در سال ۹۸ را به طور علی‌الحساب به صادرکنندگان بازگردانند.

شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹
رییس کنفدراسیون صادرات ایران تشریح کرد تصویر صادرات در فضای پساکرونا

رییس کنفدراسیون صادرات ایران معتقد است نه تنها اقتصاد ایران که اقتصاد سراسر جهان پس از شیوع ویروس کرونا تصویری جدید پیدا کرده که باید دید تاثیرگذاری این ویروس بر اقتصاد تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران: خریداران کالاهای ایرانی حاضر به انعقاد قرارداد بلندمدت با صادرکنندگان نیستند

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه دولت هیچگاه به اجرای صحیح بندهای قانونی مرتبط با لحاظ کردن مابه التفاوت تورم داخلی و خارجی در نرخ ارز، پایبند نبوده است، گفت: به دلیل تصمیمات خلق‌الساعه و کوتاه مدت از سوی دولت، خریداران کالهای ایرانی حاضر به انعقاد قرارداد بلندمدت با صادرکنندگان نیستند.

شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹
عضو کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد: ممنوعیت برخی صرافان برای حضور در سامانه نیما

عضو کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران با برشمردن موانع پیش روی صادرکنندگان و واردکنندگان در سامانه نیما گفت: تمامی ۶۵۰ صرافی که از بانک مرکزی مجوز دارند، اجازه فعالیت در سامانه نیما را ندارند و همین امر، منجر به برخی قیمت‌سازی‌ها در سامانه نیما می‌شود.

سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران: واکنش فعالان اقتصادی به ابلاغیه جهانگیری برای تدوین بسته حمایت از صادرات در سال ۹۹

رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه اگرچه معاون اول رئیس جمهور بسته حمایت از صادرات را ابلاغ کرد؛ اما عملا بدنه دولت اعتقادی به حمایت از صادرات ندارد، گفت: سازمان برنامه و بودجه اعتقادی به پرداخت بودجه‌های مربوط به حمایت از صادرکنندگان در قالب بسته حمایتی ندارد.

سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران: حجم بالای نقدینگی، سیاستهای بانکی را ناکارآمد کرد

رئیس کنفدراسیون صادرات می گوید: سیستم بانکی که باید از تولیدکنندگان حمایت کند به دنبال حمایت از واحدهای اقماری خود است و منابع مالی را بیشتر به واحدهای زیرمجموعه خود تخصیص می‌دهد که این باعث ایجاد یک رقابت ناسالم می‌شود، درست است که بانک‌ها به عنوان بنگاه اقتصادی هستند اما در هیچ جای دنیا به عنوان رقیب اقتصادی نیستند.

دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹
رییس کنفدراسیون صادرات ایران مطرح کرد: ۱۰ پیش شرط مورد نیاز برای جهش تولید

رییس کنفدراسیون صادرات ایران می‌گوید برای جهش تولید، اقتصاد ایران به ۱۰ پیش‌نیاز مهم احتیاج دارد.

یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران: ماليات بر ارزش افزوده صادرات را علي الحساب برگردانيد

كنفدراسيون صادرات ايران با ارسال نامه اي به معاون اقتصادي رييس جمهور پيشنهاد كرد تا به دنبال آسيب هاي اقتصادي ناشي از شيوع كرونا و توقف صادرات در برخي از مرزها، حداقل بخشي از ماليات بر ارزش افزوده صادركنندگان به صورت علي الحساب بازگشت داده شود

سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸
رئیس کنفدارسیون صادرات ایران: باید تاثیر کرونا بر صادرات را کم کنیم

رییس کنفدراسیون صادرات ایران معتقد است برای آنکه تاثیر شیوع کرونا بر صادرات کالایی ایران کاهش یابد، باید صادرکنندگان و رایزنان اقتصادی فعالیت‌های خود را مضاعف کرده و از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنند.

دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
آمارهای مقایسه‌ای صادرات نشان داد: تحولات تازه در حجم صادرات به مقاصد اصلی صادراتی

آمارهای مقایسه‌ای از صادرات ایران در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ نشان می‌دهند که صادرات غیرنفتی کشور به مقاصد اصلی صادراتی با کاهش همراه بوده‌اند ولی در این بین، بیشترین میزان اُفت به هند مربوط بوده است.

دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸
اگزیم نیوز گزارش می دهد: کدام مرزهای کشور مسدود شده است؟

تاکنون و براساس اعلام رسمی مرزهای مشترک با ترکیه، جمهوری آذربایجان، ترکمنستان و افغانستان مسدود شده است.

دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: