2020 June 5   ,   ١٤ شوّال ١٤٤١   ,    جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹     
نتایج مرتبط با کلیدواژه سال ۱۳۹۹ جهش تولید
با مصوبه شورای راهبری نهضت ساخت داخل: سازمان های صمت استانی مکلف به هدف گذاری کمی در نهضت ساخت داخل شدند

مرکز ساخت داخل وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: پیرو مصوبه "شورای راهبری نهضت ساخت داخل"، سازمانهای استانی باید در نهضت ساخت داخل، هدف گذاری کمّی داشته باشند.

سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران عنوان کرد: هشدار نسبت به کمبود مواد اولیه واحدهای تولیدی

رییس کنفدراسیون صادرات ایران هشدار داد: واحدهای متعددی اعلام می‌کنند که ذخیره مواد اولیه آنها یک ماه آینده به اتمام خواهد رسید.

سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران: جهش تولید یک انتخاب نیست، تنها گزینه برای بهبود معیشت و اقتصاد است

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت:ریشه تورم در ایران صرفا پولی نیست بلکه به متغیرهای واقعی (مانند تولید) نیز ارتباط دارد به این معنا که افزایش تولید در بلندمدت موجب کاهش تورم می ­شود؛ بنابراین رشد تولید موجب بهبود وضع معیشت و اقتصاد مردم می شود.

شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
۹ عامل مؤثر بر مبادلات تجاری ایران و عمان

توسعه و گسترش سطح مراودات تجاری مابین جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان همواره مورد تاکید رهبران عالی‌رتبه دو کشور دوست ایران و عمان بوده است. برخورداری از اشتراکات فراوان دینی، فرهنگی و داشتن روابط ممتاز سیاسی و حسن همجواری از جمله بسترهای مهم ارتقای سطح روابط اقتصادی بین دو کشور قلمداد می‌شود. وجود ناوگان هوایی از شهرهای مهم کشورمان به مسقط، علاقه مردم دو کشور و سهولت صدور ویزا برای ایرانیان در ...

دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
وزیر اقتصاد در جمع فعالان بخش خصوصی اعلام کرد: جهش تولید نیازمند هزار هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای دستیابی به جهش تولید، حداقل نیاز به ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان، سرمایه‌گذاری از سوی دولت، بخش عمومی و بخش خصوصی در بازار سرمایه داریم.

یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: جزییات رشد ۲۶ درصدی تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی/ سهم ۵۴ درصدی تامین سرمایه در گردش از تسهیلات

بررسی جزییات تسهیلات ۹۷۴۹.۹ هزار میلیارد ریالی بانک‌ها طی ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۸ نشان می‌دهد که بانک‌ها ۵۴ درصد از این رقم را برای تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها پرداخت کرده‌اند.

یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
وزارت صنعت گزارش داد: رشد ۶/۳ درصدی تولید لوازم خانگی در سال ۹۸

بررسی آمارهای رسمی منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از مثبت بودن رشد تولید انواع لوازم خانگی توسط کارخانجات داخلی در سال «رونق تولید»‌ است.

شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
قائم‌مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی خبر داد: هدفگذاری صادرات ۴۲ تا ۵۰ میلیارد دلاری

قائم‌مقام وزیر صنعت از افزایش اشتغال کشور با استفاده از ظرفیت‌های خالی تولید برای کمک به صادرات خبر داد و نقش جهش تولید در صادرات را تشریح کرد.

شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
لاهوتی به اگزیم نیوز خبر داد: تدوین بسته حمایت از صادرات ۹۹ در مراحل نهایی

رییس کنفدراسیون صادرات می‌گوید با برگزاری ۲ جلسه در کمیته تسهیل صادرات سازمان توسعه تجارت، تدوین بسته حمایت از صادرات در سال ۹۹ به مراحل نهایی خود نزدیک شده است.

سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: نیاز ۴۳ میلیارد دلاری تحقق «جهش تولید»‌ در وزارت صنعت

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده است که تحقق برنامه‌های جهش تولید در این وزارتخانه نیازمند ۴۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار منابع ارزی است.

یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: جبران کمبود منابع ارزی با توسعه صادرات غیرنفتی

جهانگیری گفت: باید باور داشته باشیم و مردم بدانند که ما با فساد مخالفیم و بصورت جدی، عملی و واقعی با فساد مبارزه کرد.

یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹
یک کارشناس اقتصادی در مصاحبه با اگزیم نیوز مطرح کرد: پیش شرط های تحقق جهش تولید

ناصر ذاکری می گوید: لازمه این جهش تولید این است که ما رویکردهای تجاری مان، نگاه مان به اقتصاد جهانی و بازارهای منطقه را تغییر دهیم تا بتوانیم از ظرفیت های بالقوه اقتصاد ایران استفاده کنیم.

یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: جزئیات پیشنهاد فعالان اقتصادی برای حمایت از صادرات به دولت

رییس کنفدراسیون صادرات ایران پیشنهاد داد که سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی با کسب مجوز، دست کم ۵۰ درصد از مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان در سال ۹۸ را به طور علی‌الحساب به صادرکنندگان بازگردانند.

شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: برنامه‌ریزی برای تولید ۵۰ هزار موتورسیکلت برقی

برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال «جهش تولید» در هفت محور و ۴۰ برنامه تقسیم بندی شده که محور چهارم آن با عنوان «توسعه فناوری و محصولات دانش‌بنیان» است. پروژه تولید ۱۵ هزار دستگاه خودروی برقی و هیبریدی و ۵۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در این برنامه دیده می‌شود.

شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹
عضو اتاق بازرگانی در مصاحبه با اگزیم نیوز مطرح کرد: اصلاح رویکرد نظام مالیاتی پیش شرط بهبود وضعیت تولید و صادرات

اصغر آهنی ها می گوید: همانگونه که بلافاصله از صادرکنندگان پول می گیرند و اگر این پرداخت مالیات از طرف صادرکنندگان دیرکرد داشته باشد با جریمه همراه است باید این رابطه دو طرفه شود یعنی اگر دستگاه های مسئول نیز مبلغ مالیات بر ارزش افزوده را دیر به دیر به صادرکنندگان می پردازند آنها هم باید مشمول جریمه شوند.

شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹
وزیر اقتصاد در جمع مدیران نظام مالیاتی مطرح کرد سیاست گذاری های مالیاتی در جهت "جهش تولید"

وزیر اقتصاد گفت: جهت گیری سیاست های مالیاتی باید در راستای «جهش تولید» باشد یعنی سیاست های مالیاتی به نحوی تنطیم شود که فعالان اقتصادی و کسب و کارهای مولد به تولید بیشتر راغب شوند و نقدینگی موجود در اقتصاد کشور به سمت تامین مالی تولید و سرمایه گذاری در اجرای طرح های مولد هدایت شود.

جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: برنامه‌ریزی برای تولید ۱.۲ میلیون دستگاه خودروی سواری و وانت در سال ۹۹

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اهداف کمی تولید گروه محصولات منتخب در بخش صنعت را در سال "جهش تولید" اعلام کرد که بر پایه آن، تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودروی سواری و وانت از سوی خودروسازان برنامه‌ریزی شده است.

چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: کاهش نرخ بیکاری در سایه «جهش تولید»

به فهرست نام سال‌های چهار دهه گذشته که نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که عناوین اقتصادی سهم حداکثری را در این فهرست دارند و در این بین رهبری بیشترین تاکید را به تولید داشته‌اند و به همین خاطر بعد از سپری کردن سال گذشته به عنوان سال«رونق تولید» امسال را با نام «جهش تولید» نام گذاری کرده‌اند.

چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹
رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی: گزارش راهکارهای جهش تولید تقدیم هیات رییسه مجلس می‌شود

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس از نهایی شدن گزارش راهکارهای جهش تولید خبر داد و گفت: این گزارش تقدیم هیات رییسه مجلس تقدیم می‌شود.

چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: اعلام وصول طرح اصلاح قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر

طرح اصلاح قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور اعلام وصول شد

چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: