2020 June 5   ,   ١٤ شوّال ١٤٤١   ,    جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹     
نتایج مرتبط با کلیدواژه سال جهش تولید
با مصوبه شورای راهبری نهضت ساخت داخل: سازمان های صمت استانی مکلف به هدف گذاری کمی در نهضت ساخت داخل شدند

مرکز ساخت داخل وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: پیرو مصوبه "شورای راهبری نهضت ساخت داخل"، سازمانهای استانی باید در نهضت ساخت داخل، هدف گذاری کمّی داشته باشند.

سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
به گزارش اگزیم نیوز: محور جهش تولید به خودروسازان ابلاغ شد

معاون صنایع وزارت صنعت ۱۰ محور مصوب قرارگاه جهش تولید را به مدیران عامل ایران خودرو و سایپا ابلاغ کرد. ایجاد قوای محرکه و پلتفرم مشترک، مذاکره با شرکت های خارجی برای تولید خودروی جدید و همچنین تولید سریع موتور کم مصرف از جمله این محورها است.

سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران: جهش تولید یک انتخاب نیست، تنها گزینه برای بهبود معیشت و اقتصاد است

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت:ریشه تورم در ایران صرفا پولی نیست بلکه به متغیرهای واقعی (مانند تولید) نیز ارتباط دارد به این معنا که افزایش تولید در بلندمدت موجب کاهش تورم می ­شود؛ بنابراین رشد تولید موجب بهبود وضع معیشت و اقتصاد مردم می شود.

شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
۹ عامل مؤثر بر مبادلات تجاری ایران و عمان

توسعه و گسترش سطح مراودات تجاری مابین جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان همواره مورد تاکید رهبران عالی‌رتبه دو کشور دوست ایران و عمان بوده است. برخورداری از اشتراکات فراوان دینی، فرهنگی و داشتن روابط ممتاز سیاسی و حسن همجواری از جمله بسترهای مهم ارتقای سطح روابط اقتصادی بین دو کشور قلمداد می‌شود. وجود ناوگان هوایی از شهرهای مهم کشورمان به مسقط، علاقه مردم دو کشور و سهولت صدور ویزا برای ایرانیان در ...

دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
وزیر اقتصاد در جمع فعالان بخش خصوصی اعلام کرد: جهش تولید نیازمند هزار هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای دستیابی به جهش تولید، حداقل نیاز به ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان، سرمایه‌گذاری از سوی دولت، بخش عمومی و بخش خصوصی در بازار سرمایه داریم.

یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: جزییات رشد ۲۶ درصدی تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی/ سهم ۵۴ درصدی تامین سرمایه در گردش از تسهیلات

بررسی جزییات تسهیلات ۹۷۴۹.۹ هزار میلیارد ریالی بانک‌ها طی ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۸ نشان می‌دهد که بانک‌ها ۵۴ درصد از این رقم را برای تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها پرداخت کرده‌اند.

یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
وزارت صنعت گزارش داد: رشد ۶/۳ درصدی تولید لوازم خانگی در سال ۹۸

بررسی آمارهای رسمی منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از مثبت بودن رشد تولید انواع لوازم خانگی توسط کارخانجات داخلی در سال «رونق تولید»‌ است.

شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: نیاز ۴۳ میلیارد دلاری تحقق «جهش تولید»‌ در وزارت صنعت

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده است که تحقق برنامه‌های جهش تولید در این وزارتخانه نیازمند ۴۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار منابع ارزی است.

یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: برنامه‌ریزی برای تولید ۵۰ هزار موتورسیکلت برقی

برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال «جهش تولید» در هفت محور و ۴۰ برنامه تقسیم بندی شده که محور چهارم آن با عنوان «توسعه فناوری و محصولات دانش‌بنیان» است. پروژه تولید ۱۵ هزار دستگاه خودروی برقی و هیبریدی و ۵۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در این برنامه دیده می‌شود.

شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹
عضو اتاق بازرگانی در مصاحبه با اگزیم نیوز مطرح کرد: اصلاح رویکرد نظام مالیاتی پیش شرط بهبود وضعیت تولید و صادرات

اصغر آهنی ها می گوید: همانگونه که بلافاصله از صادرکنندگان پول می گیرند و اگر این پرداخت مالیات از طرف صادرکنندگان دیرکرد داشته باشد با جریمه همراه است باید این رابطه دو طرفه شود یعنی اگر دستگاه های مسئول نیز مبلغ مالیات بر ارزش افزوده را دیر به دیر به صادرکنندگان می پردازند آنها هم باید مشمول جریمه شوند.

شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹
وزیر اقتصاد در جمع مدیران نظام مالیاتی مطرح کرد سیاست گذاری های مالیاتی در جهت "جهش تولید"

وزیر اقتصاد گفت: جهت گیری سیاست های مالیاتی باید در راستای «جهش تولید» باشد یعنی سیاست های مالیاتی به نحوی تنطیم شود که فعالان اقتصادی و کسب و کارهای مولد به تولید بیشتر راغب شوند و نقدینگی موجود در اقتصاد کشور به سمت تامین مالی تولید و سرمایه گذاری در اجرای طرح های مولد هدایت شود.

جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: کاهش نرخ بیکاری در سایه «جهش تولید»

به فهرست نام سال‌های چهار دهه گذشته که نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که عناوین اقتصادی سهم حداکثری را در این فهرست دارند و در این بین رهبری بیشترین تاکید را به تولید داشته‌اند و به همین خاطر بعد از سپری کردن سال گذشته به عنوان سال«رونق تولید» امسال را با نام «جهش تولید» نام گذاری کرده‌اند.

چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹
رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی: گزارش راهکارهای جهش تولید تقدیم هیات رییسه مجلس می‌شود

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس از نهایی شدن گزارش راهکارهای جهش تولید خبر داد و گفت: این گزارش تقدیم هیات رییسه مجلس تقدیم می‌شود.

چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: رشد ۸۰ درصدی فعالیت بندر فریدونکنار در سال رونق تولید

بندر فریدونکنار به عنوان نخستین بندر خصوصی کشور که سالها با مشکلات رو به رو بود ، در سال رونق تولید رشد ۸۰ درصدی را در تخلیه و بارگیری صادرات و واردات ثبت کرد.

چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹
به گزارش اگزیم نیوز: صادرات فولاد ۴۲ درصد افزایش یافت

آمار عملکرد ۱۱ ماهه ۹۸ گویای آن است که صادرات شمش فولادی در مقایسه با دوره مشابه در سال ۹۷ با رشد ۴۲ درصدی به رقم ۶ میلیون و ۳۵۱ هزارتن رسید.

چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹
یک استاد دانشگاه در مصاحبه با اگزیم نیوز مطرح کرد: نقش راهبردی نظام مالیاتی در جهش تولید و صادرات

محمدرضا واعظ مهدوی می گوید: کافی است ما کاری کنیم که تولید به لحاظ اقتصادی سودآور باشد به صورت خودکار سرمایه ها به سمت تولید حرکت می کند، خطوط تولید بازسازی می شوند و کارخانجات و صنایع مورد نیاز کشور راه اندازی خواهد شد، اگر تولید سودآور نباشد و مثلا واردات یا معاملات مسکن سودآور باشد هرچقدر هم خطوط تولیدی بخریم باز نتیجه نمی گیریم.

چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران مطرح کرد: تسهیلات بانک توسعه صادرات برای حمایت از بنگاه‌های صادرات محور

مدیرعامل بانک توسعه صادرات از تسهیلات ۸۰ هزار میلیارد ریالی برای بنگاه‌های دارای ظرفیت‌های صادراتی خبر داد.

یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹
دیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران مطرح کرد: نقش مستقیم مشوق‌های صادراتی در رشد صادرات

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به نقش مستقیم مشوق‌های صادراتی در رشد صادرات غیرنفتی گفت: در قانون بودجه سال ۹۹ رقمی معادل ۶۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از صادرات در نظر گرفته شده است.

شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: رشد دو برابری فروش و صادرات شرکت ملی مس ایران

طبق اعلام مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، این کالای منتخب معدنی، در سال ٩٨ علیرغم تحریم‌های ظالمانه توانست رکورد تولید آند و کاتد را در تاریخ خود ثبت کند و علاوه بر تامین نیاز بازار داخل، میزان فروش و صادرات خود را دو برابر نسبت به سال ١٣٩٧، افزایش دهد.

شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹
سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری: حمایت حقوقی و قضایی از واحدهای تولیدی خواهیم داشت

سخنگوی قوه قضاییه از نقش این دستگاه در جلوگیری از تعطیلی بیش از ۹۹۰ واحد تولیدی و پیشگیری از بیکار شدن کارگران این واحدها در راستای تحقق رونق تولید خبر داد.

سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: