2020 June 5   ,   ١٤ شوّال ١٤٤١   ,    جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹     
نتایج مرتبط با کلیدواژه جهش تولید و صادرات
با مصوبه شورای راهبری نهضت ساخت داخل: سازمان های صمت استانی مکلف به هدف گذاری کمی در نهضت ساخت داخل شدند

مرکز ساخت داخل وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: پیرو مصوبه "شورای راهبری نهضت ساخت داخل"، سازمانهای استانی باید در نهضت ساخت داخل، هدف گذاری کمّی داشته باشند.

سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: آغاز بکار پنجره واحد شروع کسب‌وکار با حضور وزیر اقتصاد

پنجره واحد شروع کسب ‌و کار صبح امروز (شنبه) با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی آغاز بکار کرد.

شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران عنوان کرد: هشدار نسبت به کمبود مواد اولیه واحدهای تولیدی

رییس کنفدراسیون صادرات ایران هشدار داد: واحدهای متعددی اعلام می‌کنند که ذخیره مواد اولیه آنها یک ماه آینده به اتمام خواهد رسید.

سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران: جهش تولید یک انتخاب نیست، تنها گزینه برای بهبود معیشت و اقتصاد است

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت:ریشه تورم در ایران صرفا پولی نیست بلکه به متغیرهای واقعی (مانند تولید) نیز ارتباط دارد به این معنا که افزایش تولید در بلندمدت موجب کاهش تورم می ­شود؛ بنابراین رشد تولید موجب بهبود وضع معیشت و اقتصاد مردم می شود.

شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو نیاز ارزی ۲ میلیارد دلاری قطعه‌سازان در سال ۹۹

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: نیاز ارزی قطعه‌سازان کمتر از ۲ میلیارد دلار برای تیراژ تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو است.

چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
۹ عامل مؤثر بر مبادلات تجاری ایران و عمان

توسعه و گسترش سطح مراودات تجاری مابین جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان همواره مورد تاکید رهبران عالی‌رتبه دو کشور دوست ایران و عمان بوده است. برخورداری از اشتراکات فراوان دینی، فرهنگی و داشتن روابط ممتاز سیاسی و حسن همجواری از جمله بسترهای مهم ارتقای سطح روابط اقتصادی بین دو کشور قلمداد می‌شود. وجود ناوگان هوایی از شهرهای مهم کشورمان به مسقط، علاقه مردم دو کشور و سهولت صدور ویزا برای ایرانیان در ...

دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
وزیر اقتصاد در جمع فعالان بخش خصوصی اعلام کرد: جهش تولید نیازمند هزار هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای دستیابی به جهش تولید، حداقل نیاز به ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان، سرمایه‌گذاری از سوی دولت، بخش عمومی و بخش خصوصی در بازار سرمایه داریم.

یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: جزییات رشد ۲۶ درصدی تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی/ سهم ۵۴ درصدی تامین سرمایه در گردش از تسهیلات

بررسی جزییات تسهیلات ۹۷۴۹.۹ هزار میلیارد ریالی بانک‌ها طی ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۸ نشان می‌دهد که بانک‌ها ۵۴ درصد از این رقم را برای تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها پرداخت کرده‌اند.

یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
قائم‌مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی خبر داد: هدفگذاری صادرات ۴۲ تا ۵۰ میلیارد دلاری

قائم‌مقام وزیر صنعت از افزایش اشتغال کشور با استفاده از ظرفیت‌های خالی تولید برای کمک به صادرات خبر داد و نقش جهش تولید در صادرات را تشریح کرد.

شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
لاهوتی به اگزیم نیوز خبر داد: تدوین بسته حمایت از صادرات ۹۹ در مراحل نهایی

رییس کنفدراسیون صادرات می‌گوید با برگزاری ۲ جلسه در کمیته تسهیل صادرات سازمان توسعه تجارت، تدوین بسته حمایت از صادرات در سال ۹۹ به مراحل نهایی خود نزدیک شده است.

سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹
به گزارش اگزیم نیوز: باید نقشه راه جدیدی را برای اقتصاد ترسیم کرد

نایب رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با درخواست از دولت برای انتشار اطلاعات شفاف مرتبط با مسائل اقتصادی و وضعیت شیوع و کنترل ویروس کرونا گفت: با داشتن این اطلاعات است که فعالان اقتصادی می‌توانند برنامه‌ریزهای لازم را انجام داده و راه جدیدی برای فعالیت‌های اقتصادی خود ترسیم کنند.

سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹
معاون طرح های توسعه ایمیدرو: حذف عوارض واردات خاک سرب، تولید را تسهیل می‌کند

معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: امروز به عنوان یک راهکار موقت برای تامین نیاز واحدهای سرب و روی، نسبت به واردات خاک با حدف عوارض اقدام کرد که تسهیل کننده کار در این بخش باشد.

یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: جبران کمبود منابع ارزی با توسعه صادرات غیرنفتی

جهانگیری گفت: باید باور داشته باشیم و مردم بدانند که ما با فساد مخالفیم و بصورت جدی، عملی و واقعی با فساد مبارزه کرد.

یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹
یک کارشناس اقتصادی در مصاحبه با اگزیم نیوز مطرح کرد: پیش شرط های تحقق جهش تولید

ناصر ذاکری می گوید: لازمه این جهش تولید این است که ما رویکردهای تجاری مان، نگاه مان به اقتصاد جهانی و بازارهای منطقه را تغییر دهیم تا بتوانیم از ظرفیت های بالقوه اقتصاد ایران استفاده کنیم.

یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹
به گزارش اگزیم نیوز: بدون سرمایه اجتماعی سرپا نگاه داشتن اقتصاد نشدنی است

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران با تاکید بر ضرورت بازسازی اعتماد عمومی و توجه به سرمایه اجتماعی از سوی دولت گفت: ترمیم آینده اقتصاد ایران بدون اتکا به سرمایه‌های اجتماعی، کاری بسیار سخت و شاید هم ناشدنی است.

یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: برنامه‌ریزی برای تولید ۵۰ هزار موتورسیکلت برقی

برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال «جهش تولید» در هفت محور و ۴۰ برنامه تقسیم بندی شده که محور چهارم آن با عنوان «توسعه فناوری و محصولات دانش‌بنیان» است. پروژه تولید ۱۵ هزار دستگاه خودروی برقی و هیبریدی و ۵۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در این برنامه دیده می‌شود.

شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: جزئیات نامه‌نگاری شافعی با وزیر صنعت

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با ارسال نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار حذف الزام تائید کوتاژهای صادراتی محصولات فولادی از سوی معاونت معدنی آن وزارتخانه به منظور تسهیل صادرات شد.

شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: احتمال از سرگیری صادرات کالاهای پزشکی کره به ایران تا یک ماه دیگر

یک مقام وزارت امور خارجه کره جنوبی با اشاره به اخذ مجوز «صادرات محموله های بهداشتی و پزشکی به ایران» از آمریکا اعلام کرد صادرات این کالاها ممکن است تا حدود یک ماه دیگر از سر گرفته شود.

شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹
عضو اتاق بازرگانی در مصاحبه با اگزیم نیوز مطرح کرد: اصلاح رویکرد نظام مالیاتی پیش شرط بهبود وضعیت تولید و صادرات

اصغر آهنی ها می گوید: همانگونه که بلافاصله از صادرکنندگان پول می گیرند و اگر این پرداخت مالیات از طرف صادرکنندگان دیرکرد داشته باشد با جریمه همراه است باید این رابطه دو طرفه شود یعنی اگر دستگاه های مسئول نیز مبلغ مالیات بر ارزش افزوده را دیر به دیر به صادرکنندگان می پردازند آنها هم باید مشمول جریمه شوند.

شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹
وزیر اقتصاد در جمع مدیران نظام مالیاتی مطرح کرد سیاست گذاری های مالیاتی در جهت "جهش تولید"

وزیر اقتصاد گفت: جهت گیری سیاست های مالیاتی باید در راستای «جهش تولید» باشد یعنی سیاست های مالیاتی به نحوی تنطیم شود که فعالان اقتصادی و کسب و کارهای مولد به تولید بیشتر راغب شوند و نقدینگی موجود در اقتصاد کشور به سمت تامین مالی تولید و سرمایه گذاری در اجرای طرح های مولد هدایت شود.

جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۹
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: