2020 October 24   ,   ٨ ربيع الأوّل ١٤٤٢   ,    شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹     
آرشیو
گروه خبری:     از تاریخ:     تا تاریخ:    
سود خالص ۱۰ هزار میلیارد تومانی شرکت ملی مس ایران در ۶ ماه

مدیر عامل شرکت مس ایران گفت: درآمد این شرکت از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه به رقم ۱۶ هزار و ۱۹۲میلیارد تومان رسید که از این میزان ۱۰ هزار میلیارد تومان آن سود خالص است.

جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹
در ۶ ماه اول ۹۹؛ تولید ۲۲ محصول منتخب صنعتی و معدنی افزایش یافت

دفتر آمار و فرآوری داده های معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: آمار تولید ۲۲ محصول منتخب صنعتی و معدنی در ۶ ماهه اول ۹۹ افزایشی بوده است.

جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹
نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت مطرح کرد: پیش‌بینی ریزش ۴۰ درصدی قیمت خودروهای خارجی

نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت گفت: اگر دلار تا مرز ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان ریزش کند، قیمت کاذب خودروهای خارجی دست‌کم تا ۴۰ درصد فرو خواهد ریخت.

جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران: موضوع عدم بازگشت ارز صادراتی توسط ۷۰ کارتن خواب بررسی شود

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران با ارسال نامه‌ای به رییس اتاق خواستار بررسی موضوع عدم بازگشت ارز توسط ۷۰ کارتن خواب شد تا درصورت حقیقت داشتن اسامی متخلفان منتشر و با مسامحه کنندگان برخورد جدی شود.

جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹
انجمن صنفی مرغداران گوشتی: کمبودی در عرضه مرغ وجود ندارد

نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: امروز کمبودی در زمینه عرضه مرغ در سطح کشور وجود ندارد و برابر مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار تامین ۱۰۰ درصدی نهاده‌های طیور با نرخ تعیین شده در دستور کار است.

پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
رییس کمیسیون اقتصادی: محدویت‌های ناشی از صادرات برداشته می‌شود

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از برداشته شدن محدویت‌های ناشی از صادرات برای شرکت‌های صادراتی با همکاری وزارت صمت و بانک مرکزی خبر دارد.

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
آمار وزارت صنعت در نیمه امسال؛ افتتاح واحد های صنعتی رشد ۷۲ درصدی یافت

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد که با صدور سه هزار و ۵۵ فقره پروانه بهره‌برداری در نیمه نخست ۹۹ با سرمایه‌گذاری ۳۷۹ هزار و ۸۹۶ میلیارد ریالی، حجم سرمایه‌گذاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۷۲‌درصدی دارد.

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
بازگشت به شرایط رکود در بخش خرده‌فروشی در شهریور

در حالی که گزارش ماه گذشته شامخ نشان‌دهنده بهبود وضعیت خرده‌فروشی ایران در مرداد نسبت به تیر بود، در شهریور ۹۹ شاهد بازگشت به شرایط رکود به بخش خرده فروشی بوده‌ایم.

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
تصمیمات جدید برای قیمت‌گذاری، تأمین و توزیع کالا

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات مجلس با وزرای اقتصادی کابینه و نشست غیرعلنی امروز با وزیر صمت، گفت: تصمیمات جدیدی در حوزه قیمت‌گذاری، تأمین و توزیع کالا صورت گرفت و اطمینان داریم کاهش نرخ ارز و تثبیت بورس ادامه خواهد یافت.

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
فراخوان عمومی وزارت صنعت برای شناسایی موانع کسب‌وکار

مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شناسایی گلوگاه‌ها و موانع پیش روی کسب‌وکارها از مهمترین ماموریت‌هایی است که در دستور کار وزارتخانه قرار گرفته و در این راستا، فعالان اقتصادی می‌توانند برای اعلام نظر درخصوص موانع به سامانه بهین‌یاب مراجعه کنند.

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
وزیر جهاد کشاورزی خبر داد؛ ارائه «کارت یارانه خرید کودهای فسفره و پتاسه» به کشاورزان

وزیر جهادکشاورزی گفت: این وزارتخانه به منظور رفع مشکل تامین کودهای فسفره و پتاسه برای کشاورزان با در نظر گرفتن یک یارانه، تسهیلاتی را در قالب کارت تهیه و در اختیار کشاورزان قرار خواهد داد.

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
با حضور وزیر صمت؛ نشست غیرعلنی مجلس برای بررسی مشکلات حوزه صنعت و فولاد

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از نشست غیرعلنی مجلس با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت پیرامون بررسی مشکلات حوزه صنعت و فولاد خبر داد.

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
کاهش تدریجی تأثیر کرونا بر محیط کسب‌وکار

نتایج پایش ملی محیط کسب‌وکار در فصل تابستان ۱۳۹۹ از سوی مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران نشان می‌دهد که فعالان اقتصادی به‌طور متوسط، میزان تأثیر کرونا بر محیط کسب‌وکار را ۶.۶۲ واحد ارزیابی کرده‌اند که در مقایسه با فصل بهار ۰.۴۸ واحد بهبود یافته است.

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
رزم حسینی: خودروسازی باید از انحصار خارج شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه مشترک با نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت افزایش کیفیت تولیدات خودرویی کشور، گفت: باید شرایط برای عبور از انحصار دو شرکت بزرگ خودروسازی و افزایش تولیدات با هدف رقابت پذیری محصولات خودرویی در سطح بازار فراهم شود.

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
سقوط لحظه‌ای قیمت خودرو در واکنش به ریزش بهای دلار

سقوط قیمت خودرو که از ابتدای هفته جاری به آرامی آغاز شده بود، امروز متاثر از کاهش شدید نرخ ارز سرعت بالایی به خود گرفت، به طوری که قیمت‌ها به صورت لحظه‌ای در حال فرو ریختن است.

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
بیش از ۳۰ میلیارد دلار کالا از کشور صادر شد

مدیرکل امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: نیمه نخست امسال بیش از ۳۰ میلیارد دلار کالا از کشور صادر شده است که بنزین و متانول از اقلام مهم صادراتی بوده است.

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
وزارت صنعت اعلام کرد: رشد ۷.۷ درصدی افتتاح واحدهای معدنی در سال ۹۹

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: امسال در دوره فروردین لغایت شهریور تعداد ۳۰۹ مجموعه معدنی افتتاح شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۷.۷ درصدی دارد.

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
عرضه ۱۵۳ هزار دستگاه خودرو در بازار تا پایان سال

معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌های این وزارت خانه برای ساماندهی بازار خودرو را تشریح و از عرضه ۱۵۳ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال توسط شرکت‌های خودروساز خبر داد.

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرد: سبقت ۱۲۰ میلیون متر مکعبی تولید گاز ایران از قطر

به گفته مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی، با توسعه و افزایش تولید پارس جنوبی، سرانجام ایران برنده ماراتن نفسگیر تولید گاز شد و با تکمیل فازها، اختلاف تولید ایران و قطر، به بیش از ۱۲۰ میلیون متر مکعب در روز خواهد رسید.

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
از سوی جهانگیری؛ آیین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی تولیدکنندگان کالا ابلاغ شد

آیین‌نامه اجرایی مربوط به رتبه‌بندی تولیدکنندگان کالاها، عرضه‌کنندگان خدمات و پیمانکاران طراحی و ساخت با امضای اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، برای اجرا ابلاغ شد.

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: