2020 August 7   ,   ١٨ ذو الحجّة ١٤٤١   ,    جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹     
آرشیو
گروه خبری:     از تاریخ:     تا تاریخ:    
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران: رفع تعهد ارزی اثر منفی بر صادرات ندارد

حمید زادبوم معتقد است تصور اینکه رفع تعهد ارزی، باعث کناره‌گیری صادرکنندگان از موضوع صادرات و کاهش صادرات شده، کاملا غلط است.

چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی صورت پذیرفت: صادرات ماشین‌آلات بسته‌بندی مواد غذایی ایرانی به ۴ کشور

با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی علاوه بر افزایش ظرفیت تولید کشور به میزان سالانه ۱۰۰ دستگاه ماشین‌آلات توزین مولتی هد برای بسته‌بندی مواد غذایی، موفق به صادرات این محصول به ۴ کشور نیز شده ایم.

چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: لزوم حذف پیمان‌سپاری ارزی از صادرات پسته

حسین جلالی گفت: قانون پیمان‌سپاری ارزی از صادرات پسته باید برداشته شود.

چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: کاهش قابل توجه صادرات محصولات پلیمری در ۳ ماهه نخست ۹۹

پنجاه و ششمین جلسه کمیسیون صادرات انجمن ملی صنایع پلیمر ایران با حضور نماینده سازمان توسعه تجارت، کنفدراسیون صادرات ایران و نماینده شرکت بازرگانی پتروشیمی برگزار شد و طی آن اعلام شد که در سه ماهه نخست سال ۹۹ صادرات محصولات پلیمری با کاهش روبه‌رو شده است و عمده دلیل این کاهش صادرات شیوع ویروس کرونا است.

چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
در جلسه میز پوشاک سازمان توسعه تجارت ایران مطرح شد: توسعه صادرات پوشاک با برندسازی در کشورهای هدف

مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر شناسایی موانع صادرات پوشاک گفت: توسعه استراتژیک این صنعت از بخش‌های اولویت‌دار کشور است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
رئیس دفتر رئیس جمهور: وزیر پیشنهادی صمت بزودی معرفی می‌شود

به گفته محمود واعظی وزیر پیشنهادی صمت دولت بزودی به مجلس معرفی خواهد شد.

سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
رئیس کل سازمان توسعه و تجارت: رفع تعهد ارزی تاثیری بر کاهش صادرات ندارد

حمید زادبوم با بیان اینکه صادرات کشور مانند سایر کشورها متاثر از شیوع ویروس کرونا کاهش یافت، گفت: اینکه گفته شود موضوع رفع تعهد ارزی باعث کناره گیری صادرکنندگان از موضوع صادرات و کاهش صادرات شده است، کاملا غلط است.

سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: تعارض منافع ناشی از تشکیل وزارت بازرگانی به تولید ضربه می‌زند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به درخواست مسکوت ماندن طرح تشکیل وزارت بازرگانی گفت: وقتی وزارت بازرگانی از وزارت صمت جدا شود، تعارض منافعی به ضرر تولید داخلی رخ می‌دهد چرا که وزارت بازرگانی ذی نفع واردات است و این موضوع به تولید داخلی ضربه می‌زند.

سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران: صدور و تمدید کارت‌های بازرگانی تا زمان رفع تعهد ممنوع است

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران طی نامه ای از تصمیمات کارگروه پایش سوءرفتار تجاری خبر داد و اعلام کرد: صدور و تمدید کارت بازرگانی برای کلیه اسامی معرفی شده کمتر از ۷۰ درصد ایفای تعهد ارزی بانک مرکزی تا زمان رفع تعهدات ممنوع است.

سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
در سومین جلسه کمیته مشورتی ضمانت صادرات مطرح شد: حمایت ویژه صندوق ضمانت صادرات از شرکت های کوچک و متوسط

صندوق ضمانت صادرات ایران به منظور ارتقای اثربخشی خدمات خود در راستای جهش تولید و افزایش صادرات و ارزآوری، اقدام به تمرکز بر ارایه خدمات ویژه به شرکت های کوچک و متوسط کرده و به همراه تشکل های تخصصی صادراتی، زمینه را برای حضور این شرکت ها در عرصه صادرات فراهم آورده است.

سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
نائب رئیس کمیسیون احداث و خدمات فنی و مهندسی اتاق بازرگانی ایران تشریح کرد: چالش ها و راهکارهای توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی

سادینا آبائی می گوید: امیدوار هستیم بانک توسعه صادرات ایران و صندوق ضمانت صادرات بتوانند از طریق کمک به صدور به موقع ضمانت نامه های لازم برای حضور در بازارهای خارجی یا مناقصات برای اعضای اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی و اعضای اتاق بازرگانی گام مهمی در توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی بردارند.

دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس: مازندران دروازه تجاری کشور شناخته شد

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با تاکید بر ضرورت افزایش دیپلماسی اقتصادی گفت: مازندران در اجرای تفاهم نامه اتحادیه اوراسیا به عنوان دروازه تجاری کشور شناخته شد.

دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران مطرح کرد: ضرورت نگاه ملی در رفع موانع توسعه صادرات پسته

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران ضمن تأکید بر اهمیت جایگاه پسته در سبد صادراتی کشور به عنوان مهم‌ترین قلم صادراتی بخش کشاورزی، رفع موانع و توسعه صادرات این محصول نیازمند نگاه ملی دستگاه‌های اجرایی و بخش غیردولتی دست اندرکار صادرات دانست.

دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: بررسی روند کاهشی در بازار ارز

شروع معاملات دلار روی کانال ۲۳ هزار تومانی انجام شد که نشان از کاهش ۳۵۰ تومانی نسبت به نرخ بسته شده روز شنبه می‌داد. شروع کاهشی، پایان نزول دلار در روز یک‌شنبه نبود و این ارز در اواسط روز حتی تا محدوده ۲۲ هزار و ۵۵۰ تومان عقب‌نشینی کرد.

دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
وزارت صنعت اعلام کرد: وضعیت تولید کالای منتخب صنعتی در بهار

بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در بهار امسال از بین ۲۶ کالای منتخب صنعتی، تولید ۱۶ کالا نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است و ماشین لباسشویی با ۱۱۵.۱ درصد افزایش و چرم با ۲۲.۳ درصد کاهش بیشترین و کمترین افزایش تولید را به خود اختصاص دادند.

دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد: ارائه تسهیلات در قالب بسته حمایت از صادرات غیرنفتی در گرو رفع تعهد ارزی

حمید زادبوم گفت: تخصیص تسهیلات ریالی صادرات از محل منابع صندوق توسعه ملی در گرو ثبت نام در سامانه سپیدار و نیز نداشتن تعهدات ارزی معوق است.

یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹
بر اساس تفاهم نامه‌ خانه معدن ایران و اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان: صادرات محصولات معدنی از طریق عمان

بر اساس تفاهم نامه‌ خانه معدن ایران و اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان حضور فعالان اقتصادی حوزه معدن ایران در عمان و صادرات محصولات معدنی ایرانی از طریق این کشور افزایش می‌یابد

یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹
رئیس کمیسیون معدن اتاق ایران خبر داد: تزریق ارز صادراتی فوالاد و مس به بخش خودرو

بهرام شکوری گفت: هم‌اکنون صنعت مس و فولاد همکاری خود را با صنعت خودرو آغاز کرده و ارز حاصل از صادرات خود را در اختیار صنعت خودرو و قطعه قرار داده‌اند.

یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹
مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران مطرح کرد: تلاش صندوق ضمانت صادرات جهت ایجاد کارگزاری در ۲۱ استان کشور

افروز بهرامی از تلاش صندوق ضمانت صادرات ایران برای فعال کردن کارگزاری در ۲۱ استان خبر داد.

یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹
ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه خبر داد: افزایش ۳۳ درصدی صادرات از مرز پرویزخان

خلیل حیدری گفت: در چهار ماه سپری شده از سال جاری، گمرک پرویزخان قصرشیرین با ۵۶۲ میلیون و ۵۹۷ هزار و ۷۱۸ دلار کالا بیشترین حجم کالای صادراتی خروجی از مرزهای استان را به خود اختصاص داد که در مقایسه بامدت مشابه سال گذشته از حیث ارزش ۳۳ درصد و از حیث وزن ۷۸ درصد افزایش داشته است

یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: