2020 July 7   ,   ١٧ ذو القعدة ١٤٤١   ,    سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹     
آرشیو
گروه خبری:     از تاریخ:     تا تاریخ:    
عضو هیئت مدیره بانک خاور میانه مطرح کرد/ ویژه بیست و نهمین سالگرد تاسیس بانک توسعه صادرات ایران ضرورت افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات برای تحقق جهش صادرات

حسین سلیمی می گوید برای تحقق هدف رونق تولید و تبع آن جعش صادراتی، افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ایران ضروری است.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
اگزیم نیوز بررسی کرد: تحلیلی بر روند مدیرت بازار ارز/استارت روند معکوس برای بازار ارز

با اعلام اخباری از آزاد شدن منابع مسدودی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی اعلام کرد این موضوع بروند تأمین ارز را متحول خواهد کرد. این در حالی است که به تحلیل اگزیم نیوز راهکارهای متعددی برای تعادل بخشی به بازار ارز در شرایط کنونی وجود دارد که لازم است به آنها توجه شود.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
رییس کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی: در حال حاضر تغییری در روند نرخ سود دهی بانک‌ها صورت نگرفته است

به گفته کوروش پرویزیان تصمیم گیری در رابطه با تعیین نرخ سود و تبعات آن در حیطه وظایف شورای پول و اعتبار بوده و بانک‌ها تنها مصوبات این شورا را اجرا می‌کند. اگر بانکی پیش از این سود بالای ۱۵ درصد پرداخت می‌کرده تخلف بوده است. بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار بانک‌ها اجازه‌ پرداخت نرخ سود بالا را نداشته و اگر هم بانکی چنین سودی را پرداخت می‌کرده، تخلف بوده است.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی: مناطق آزاد برنامه های تحقیق و توسعه در حوزه ساختمان را عملیاتی كنند

مرتضی بانک می گوید: ارتباط مجموعه مدیریتی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی با مراکز مهم پژوهشی کشور به ویژه «مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی» می تواند سرآغاز تحولات مثبت در الگوسازی و نیز مدیریت بهینه و سازنده در فعالیت های این حوزه در مناطق آزاد باشد.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
دکتر علی صالح آبادی: برآنیم تا مسیر عبور از تحریمهای ظالمانه را برای صادرات کشور هموار کنیم.

دکتر علی صالح آبادی در آستانه فرارسیدن بیست و نهمین سال تاسیس بانک توسعه صادرات ایران گفت: در سالی که مزین به نام "جهش تولید" است، بر آنیم تا چون سالهای گذشته دوشادوش تلاشگران جبهه اقتصادی، مسیر عبور از تحریمهای ظالمانه را برای صادرات کشور هموار کنیم.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
رئیس کل بانک مرکزی عنوان کرد: چند نکته مهم درباره بازار ارز

عبدالناصر همتی می گوبد تلااطم اخیر در بازار ارز از عدم تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار حواله به دلیل مشکلات ناشی از شیوع کروناست.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
یک اقتصاددان در مصاحبه با اگزیم نیوز عنوان کرد: ظرفیت اوراق بدهی برای کاهش تورم

غلامرضا سلامی می گوید: تامین کسری بودجه از محل اوراق بدهی راهکار علمی و عملی برای تامین کسری بودجه و کنترل نقدینگی و مهار تورم است و استقبال خریداران از اوراق بدهی هم خوب بوده، منتها بهتر است اوراق بدهی کوتاه مدت تر باشد و در واقع مصون از تورم باشد یعنی با اتکا به سبد ارزی فروخته شود.

یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
اگزیم نیوز بررسی کرد: حذف شکاف های تجاری از مسیر اگزیم بانک

بررسی ها نشان می دهند دولت هایی مانند چین، هند، مالزی، آمریکا و ... در شرایط کنونی که جهان به سمت یک رکود جدید در نتیجه شیوع بیماری کرونا حرکت کرده توجه خود را به حمایت از ظرفیت های صادراتی معطوف کرده و از نهادهای موثر بر این موضوع مانند اگزیم بانک ها، حمایت های جدیدی به عمل آورده اند که این تجربه برای کشور ما نیز حائز اهمیت است.

یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران عنوان کرد: کسری بودجه، رشد پایه پولی و نقدینگی و جهش قیمت‌ها

عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در یادداشتی توضیحاتی پیرامون کسری بودجه، رشد پایه پولی و نقدینگی و جهش قیمت‌ها ارائه کرد.

یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
اگزیم نیور گزارش می دهد/ ویژه بیست و نهمین سالگرد تاسیس بانک توسعه صادرات ایران روند صعودی اعطای تسهیلات بانک توسعه صادرات در سال ۹۸

تسهیلات اعطایی بانک توسعه صادرات ایران در۱۳۹۸ بالغ بر ۸۴ میلیارد و ۳۵۹ میلیون ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۳۵ درصد رشد داشته است.

یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
به گزارش اگزیم نیوز: نرخ سود سپرده‌گذاری بانک‌ها نزد بانک مرکزی به ۱۳ درصد افزایش یافت

هیات عامل بانک مرکزی در جلسه روز جاری خود، نرخ سود سپرده‌گذاری بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی نزد بانک مرکزی را با یک درصد افزایش، ۱۳ درصد تعیین کرد که این تصمیم از روز شنبه ۱۴ تیرماه اجرا می شود.

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: افزایش ۳۱ درصدی مانده سپرده‌های بانکی در سال ۹۸

مانده سپرده‌های بانکی در پایان سال ۹۸ نسبت به پایان سال ماقبل آن ۳۱.۴ درصد افزایش یافت.

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی در مصاحبه با اگزیم نیوز عنوان کرد: لزوم گسترش دامنه فعالیت پنجره واحد شروع کسب و کار

حسن فروزان فرد می گوید: پنجره واحد کسب و کار اتفاق بسیار مثبتی در فضای اقتصادی ایران است به شرط اینکه گام اول همان گام آخر نباشد و گام اصلی ما حذف کامل یا اصلاح یا بهینه سازی مجوزهاست. مانع اصلی بر سر بهبود محیط کسب و کار در کشور همین مجوزهای متعدد و پراکنده هستند و زمان صرف شده برای ثبت شرکت فاکتور کم اثر تری در بهبود محیط کسب و کار است.

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
رئیس‌کل بانک مرکزی عنوان کرد: توضیحاتی در مورد رشد نقدینگی سال ۹۸ و سه‌ماهه اول سال ۹۹

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی با محوریت رشد نقدینگی سال ۹۸ و سه ماهه اول سال ۹۹، تأکید کرد که رشد نقدینگی همواره یک پدیدهٔ ساختاری در اقتصاد ایران بوده است.

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
رئیس کمیسیون صنایع مجلس: راه جهش تولید با دیپلماسی اقتصادی گشوده می شود

اکبری تالارپشتی معتقد است دولت باید تصدی گری را کاهش داده و به بخش خصوصی میدان بدهد. او با تاکید بر اینکه باید جلوی رانت های مدیریتی گرفته شود، اظهار کرد: باید از ظرفیت مردم برای رشد و توسعه تولید همچنین حل مشکلات کشور استفاده کرد. اعتقادی به تحریم ها ندارم، اگر محکم، استوار و هماهنگ باشیم به راحتی حرف های خود را در عرصه بین المللی بر کرسی می نشانیم.

چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹
در بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن مطرح شد: تغییر لاین سیاست گذاریها/تاب آوری به جای شتاب در رشد

اسحاق جهانگیری در مراسم بزرگداشت روز صنعت موضوع تغییر لاین سیاست گذاریها از رشد به تاب آوری را مطرح کرد

چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹
بانک مرکزی اعلام کرد: آمار رشد نقدینگی در سه ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۹

بر اساس محاسبات انجام گرفته توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی، حجم نقدینگی در هفته منتهی به ۱۳۹۹.۳.۲۹ به ۲۶۵۱۴.۶ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به پایان سال قبل ۷.۳ درصد رشد نشان می‌دهد. همچنین حجم پایه پولی در پایان خرداد ۱۳۹۹ به ۳۸۳۴.۷ هزار میلیارد ریال رسیده است که در مقایسه با پایان سال قبل ۸.۸ درصد رشد نشان می‌دهد.

چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹
براساس طرحی که در مجلس مطرح و اعلام وصول شده: جزییات طرح مالیات بر عایدی سرمایه چیست؟

براساس طرحی که در مجلس مطرح و اعلام وصول شده، تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی، نسبت به مجموع عایدی حاصل از واگذاری آن دسته از اموالشان که در ایران واقع است، مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹
یک کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: بازار سرمایه جایگزینی مناسب برای جذب نقدینگی

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: به دلیل تورم بالا در سایر بازارها و نقدشوندگی پایین آنها، بازار سرمایه می‌تواند جایگزین مناسبی برای سرمایه و نقدینگی افسارگسیخته جامعه باشد.

چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹
رئیس اسبق پژوهشکده پولی و بانکی عنوان کرد: استقلال عمل بانک مرکزی؛ کلید موفقیت هدف‌گذاری تورم

رئیس اسبق پژوهشکده پولی و بانکی تاکید کرد که نکته بسیار مهم و کلیدی در موفقیت سیاست جدید بانک مرکزی در هدف‌گذاری تورم، استقلال عمل و داشتن اختیارات کافی از سوی دولت است.

چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: