2020 April 7   ,   ١٤ شعبان ١٤٤١   ,    سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹     
آرشیو
گروه خبری:     از تاریخ:     تا تاریخ:    
عضو کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد: ممنوعیت برخی صرافان برای حضور در سامانه نیما

عضو کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران با برشمردن موانع پیش روی صادرکنندگان و واردکنندگان در سامانه نیما گفت: تمامی ۶۵۰ صرافی که از بانک مرکزی مجوز دارند، اجازه فعالیت در سامانه نیما را ندارند و همین امر، منجر به برخی قیمت‌سازی‌ها در سامانه نیما می‌شود.

سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: گام‌های نظام بانکی برای مهار تبعات اقتصادی کرونا

مقابله با تبعات اقتصادی شیوع کرونا از برنامه‌های اصلی دولت و نظام بانکی به شمار می‌رود که بر اساس آن تلاش شده با تامین تسهیلات ارزان‌قیمت، تعویق بازپرداخت وام‌ها و اجرای طرح‌های حمایتی از پیامدهای منفی این بحران کاسته شود؛ نکته مهم اینکه این گام‌ها در شرایط تحریم‌های بی‌سابقه آمریکا برداشته شده است.

سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی: «شستا» بورسی می‌شود

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با اعلام خبر بورسی شدن این شرکت در آینده نزدیک گفت: حداکثر تا هفته اول اردیبهشت ماه سال جاری نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با نماد شستا در بورس عرضه شود.

سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
نماینده کارگران در شورای عالی کار : کارگران با حقوق سال قبل قادر به زندگی نیستند

نماینده کارگران در شورای عالی کار، پیشنهاد فریز مزدی کارفرمایان را موج سواری کرونایی تعبیر کرد و گفت: تکلیف دستمزد کارگران باید هرچه سریع تر مشخص شود در غیر این صورت روی قراردادهای کارگران و مستمری بازنشستگان و بازار کار اثر منفی خواهد گذاشت.

سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
رئیس بانک مرکزی اعلام کرد: کاهش ذخیره قانونی بانک ها برای تامین اعتبار تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد

پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر اعطای وام یک میلیون تومانی اعتبار خرید به ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر با نرخ ۱۲ درصد و باز پرداخت ۲۴ ماهه با تنفس ۴ ماهه به توصیب ستاد اقتصادی دولت رسید.

سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
آمار ۱۱ ماهه سال ۹۸ نشان داد: رشد ۱۲۱ درصدی تامین مالی از طریق بازار سرمایه

تامین مالی از طریق بازار بورس در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۸ در مجموع تامین مالی سرمایه‌ای و بازار بدهی به ۱۶۵هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسید که رشدی ۱۲۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ نشان می‌دهد.

سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: قدردانی روحانی از موافقت رهبر انقلاب با برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی

رییس جمهوری با قدردانی از موافقت رهبر معظم انقلاب با درخواست برداشت مبلغ یک میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، دستورات لازم را برای تامین نیازهای ضروری در این عرصه، صادر کرد.

سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
استاد مدیریت دانشگاه صنعتی شریف در مصاحبه با اگزیم نیوزمطرح کرد: انضباط مالی و افزایش بهره وری دستاورد واگذاری سهام شرکت های دولتی

علینقی مشایخی می گوید: وقتی شرکت ها صاحب سهامداران متعددی در بازار سهام شوند معمولا سهامداران مطالبه گر هستند و از شیوه عملکرد شرکتی که در آن سرمایه گذاری کرده اند مطالباتی دارند و مدیریت آن شرکت نیز باید در مجامع نسبت به عملکرد سالانه پاسخگو باشد و حتما این نوع مطالبه گری و پاسخگویی به انضباط مالی و نظم عملیاتی شرکت ها منجر خواهد شد

سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
وزیر اقتصاد مطرح کرد تخصیص۱۰۰ هزار میلیارد تومان کمک به بخش های متاثر از کرونا

فرهاد دژپسند شب گذشته در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما اعلام کرد: تولید ناخالص داخلی کشور تا ۱۵ درصد از کرونا متاثر می شود. البته سعی ما براین است که با تدابیر اندیشیده شده، این اثر را به حداقل برسانیم.

سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
سخنگوی گمرک: عراق امروز درمورد مرز مهران تصمیم می گیرد

سخنگوی گمرک ایران ضمن تشریح آخرین وضعیت مرزهای زمینی کشور گفت: امروز عراق در مورد مرز مهران تصمیم می گیرد و احتمال دارد دولت عراق از طریق این مرز، واردات مواد غذایی از ایران را بپذیرد.

دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: رعایت نکات امنیتی در حوزه بانکداری الکترونیک با پیشنهادات بانک توسعه صادرات ایران

بانک توسعه صادرات ایران به منظور اطلاع رسانی در خصوص افزایش کلاهبرداری های تلفنی و گسترش فیشینگ در شرایط ویژه ناشی از شیوع کرونا، پیشنهاداتی در راستای امنیت اطلاعات بانکی ارائه کرد.

دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: حضور خارجی‌ها در بورس کالا

مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور بین‌الملل معتقد است که با توجه به اقدامات بورس کالای ایران در حوزه بین‌المللی، امضای توافقنامه‎ها و تعریف پروژه‌های مشترک با بورس دیگر کشورها، حضور خریداران و فروشندگان خارجی در بورس کالا و توسعه نقش فراملی این بورس دور نخواهد بود.

دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
بانک مرکزی در بخشنامه ای اعلام کرد: تاکید بانک مرکزی بر استرداد مبالغ اقساط تسهیلات قرض الحسنه

بانک مرکزی تاکید کرد: بانک‌ها و مؤسسات غیربانکی چنانچه مبالغ اقساط قرض الحسنه سررسید شده در بازه زمانی مصوبه شورای پول و اعتبار از حساب تسهیلات گیرندگان یا ضامنین برداشت کرده اند را مسترد نمایند.

دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: ثبات نرخ سود سپرده در بانک‌ها و تاثیر آن بر تولید

بانک مرکزی هیچ گونه برنامه‌ای برای تغییر در شرایط و نرخ سود سپرده‌های بانکی ندارد و براین اساس نرخ سود سپرده بلند مدت یکساله افراد حقیقی و حقوقی مانند سال گذشته حداکثر ۱۵ درصد خواهد بود.

دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
به گزارش اگزیم نیوز: تاکنون هیچ رقمی از دارایی‌های بلوکه ایران آزاد نشده است

سفیر ایران در کرواسی در مصاحبه‌ای علاوه بر پاسخگویی در خصوص آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده ایران و آخرین وضعیت درخواست وام ۵ میلیارد دلاری ایران از صندوق بین‌المللی پول، از چشم‌انداز روابط تجاری ایران و کرواسی می‌گوید و معتقد است که ظرفیت های زیادی برای تجارت دوجانبه دو کشور وجود دارد.

دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
نایب رئیس کمیسیون بازارپول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد: درمان زخم‌های اقتصادی کرونا با ثبات اشتغال

اقتصاد کالبدی زنده و پویاست؛ ارگان‌های و اعضا تشکیل دهنده این کالبد نیز برای حیات خود نیازمند شرایط زیستی سالم و امنی هستند؛ شکی نیست که حمله هر بیماری یا ویروسی به این کالبد زنده شرایط حیات را دچار بحران یا اختلال خواهد کرد.

دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
عضو اتاق بازرگانی تهران مطرح کرد چهار گزینه مالی دولت در عبور از کرونا

با شیوع ویروس کرونا، در کنار دغدغه‌های سلامتی مردم که منجر به برنامه ریزی‌های گسترده از سوی دولت شده، نحوه مواجهه با تبعات اقتصادی این ویروس نیز به سوالی مهم بدل شده است، سوالی که به نظر می‌رسد هریک از دولت‌ها روشی جداگانه برای برخورد با آن دارند.

یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
به گزارش اگزیم نیوز: نرخ رسمی ارز ثابت ماند

بانک مرکزی امروز (یکشنبه) نرخ ۴۷ ارز را اعلام کرد که به علت تعطیلی بازارهای جهانی نرخ رسمی تمام ارزها ثابت ماند.

یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
رحمانی اقتصاددان در گفت وگو با «اگزیم نیوز» پاسخ می دهد چرا شرکت ها برای تامین مالی به سراغ بازار سرمایه نمی روند؟

علی رحمانی می گوید: امکان تامین مالی بسیاری از بنگاه های کوچک و متوسط از طریق بازار سرمایه وجود ندارد و بیشتر بنگاه های بزرگ هستند که برای تامین مالی مورد نیاز خود به بازار سرمایه روی می آورند.

یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
به گزارش اگزیم نیوز: بانک مرکزی، تغییر در سود سپرده‌ها را تکذیب کرد

بانک مرکزی با تکذیب تغییر سود بانکی، اعلام کرد: این بانک برنامه‌ای برای تغییر در نرخ سود سپرده‌ها ندارد.

یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: