2020 August 13   ,   ٢٤ ذو الحجّة ١٤٤١   ,    پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹     
آرشیو
گروه خبری:     از تاریخ:     تا تاریخ:    
در راستای حمایت از کسب و کار متاثر از کرونا انجام شد: تخصیص چهل هزار میلیاردتومان تسهیلات ارزان

بر اساس آخرین اطلاعات موجود، حدود سه میلیون واحد به طور جدی از کرونا آسیب دیده‌اند که یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد آن بیمه شده و دارای کد کارگاهی بوده و یک میلیون ۷۰۰ هزار واحد فاقد بیمه هستند؛ این بنگاه ها حدود ۶ میلیون شاغل را در برداشتند که ۲.۸ میلیون نفر بیمه شده و سه میلیون نفر فاقد بیمه هستند.

دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد بابی تازه در تعاملات تجاری ایران و آذربایجان

"محمود واعظی" رییس دفتر رییس جمهوری ایران در گفت وگوی تلفنی با "شاهین مصطفی اف" معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان، راهکارهای توسعه روابط دو کشور در حوزه های اقتصادی، بازرگانی و حمل و نقل را بررسی کردند.

یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: تداوم صادرات محصولات کشاورزی زیر فشار کرونا و تحریم

سه ماه اول سال جاری صادرات محصولات کشاورزی باوجود تحریم و شیوع کرونا فقط ۳.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹
فایننشال تایمز در گزارشی بررسی کرد تحریم و کرونا دو عامل افت ارزش ریال

فایننشال تایمز در گزارشی با اشاره به سخنان رییس جمهور روحانی در ارتباط با هشدار به صادرکنندگان برای بازگشت ارز صادراتی نوشت: ارزش پول ایران در برابر دلار تنها در یک ماه گذشته ۱۳ درصد افت کرده و این موضوع نیز به دلیل آثار ناشی از تحریم ها از یک سو و بیماری کووید ۱۹ از سوی دیگر بوده که تورم بالایی را به اقتصاد تحمیل کرده و می کند.

یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: پتانسیل های بازار امارات متحده عربی برای تجار ایرانی

کارگاه خروج از بحران عصر دیروز به همت اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹
وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: تمدید حمایت های مالیاتی از بنگاه های آسیب دیده از کرونا

فرهاد دژپسند دو مصوبه مهم شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در زمینه سیاست های حمایتی مالیاتی دولت از بنگاه های تولیدی را تشریح کرد.

دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: برآورد جدید بانک جهانی از نرخ تورم ایران

جدیدترین برآورد صورت گرفته توسط بانک جهانی از وضعیت اقتصاد ایران نشان می دهد که امسال آخرین سال رشد منفی اقتصادی ایران خواهد بود.

یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹
نایب رئیس کمیسون اقتصاد نوآوری اتاق تهران مطرح کرد: ثبات رفتار مصرف کننده در خریدهای اینترنتی

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی با اشاره به افزایش خریدهای اینترنتی بعد از شیوع ویروس کرونا گفت: بخشی از این افزایش موقتی و زودگذر است اما تغییر رفتار مصرف کننده در این زمینه باقی مانده و استارت‌آپ‌ها می‌توانند از این موضوع استفاده کنند

دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
رییس سابق اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه : کاهش صادرات به ترکیه قابل جبران است

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی با اشاره به بازگشایی مرز ایران و ترکیه و صدور مجوز برای تردد تدریجی کامیون‌ها بین ۲ کشور تصریح کرد که کاهش صادرات به ترکیه به دلیل شیوع ویروس کرونا قابل جبران است.

دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
مجتهد مطرح کرد: نحوه تامین کسری بودجه دولت در دوره رکود ناشی از کرونا

رئیس اسبق پژوهشکده پولی و بانکی با اشاره به جنبه‌های مختلف کسری بودجه دولت و نحوه تامین آن، گفت: کسری بودجه در شرایط رکود کنونی ناشی از کرونا مشکل‌زا نیست، زیرا تقاضای کل و تجارت جهانی کاهش پیدا کرده است.

شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
بانک مرکزی تاکید کرد: مشمولان طرح امهال اقساط وام قرض الحسنه در خرداد ماه فقط یک قسط پرداخت کنند

بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی نباید بیش از یک قسط از مشمولان طرح امهال اقساط وام های قرض الحسنه ماه های اسفند ۱۳۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ دریافت کنند.

سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
تا پایان شهریور ماه سال جاری صورت می‌گیرد: صادرات اقلام تجهیزات پزشکی با رعایت مقررات

براساس آخرین تصمیمات کارگروه بررسی پیامدهای اقتصادی ناشی از ویروس کرونا و همچنین ستاد لجستیک مقابله با بیماری کرونا، صادرات اقلام تجهیزات پزشکی به منظور ترغیب و تشویق شرکت‌های دانش‌بنیان و ایجاد انگیزه بیشتر در بروز خلاقیت و نوآوری در تولید، با رعایت سایر ضوابط و مقررات تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۹ اعلام شد.

دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
پیشنهاد مرکز پژوهش‌های مجلس: توسعه آزادراه‌ها، خطوط مترو و ابرپروژه‌های شهری به تعویق بیافتد

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارش جدید خود با عنوان بررسی ابعاد آثار ویروس کرونا بر بخش حمل‌و نقل در ایران با توجه به ضرورت حمایت‌های مالی دولت از بخش‌های آسیب دیده در دوران کرونا، پیشنهاد به تعویق افتادن توسعه آزادراه‌ها، احداث خطوط مترو و ابرپروژه‌های شهری را با توجه به کاهش درآمدهای دولت مطرح ‌کرد.

شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
براساس اعلام وزارت کار: مبلغ وام کرونا و زمان پرداخت آن اعلام شد

براساس اعلام وزارت کار برای پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب‌وکارهای آسیب دیده از ویروس کرونا، مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده که پرداخت آن به بنگاه‌ها از اوایل خرداد آغاز خواهد شد.

شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران: جهش تولید یک انتخاب نیست، تنها گزینه برای بهبود معیشت و اقتصاد است

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت:ریشه تورم در ایران صرفا پولی نیست بلکه به متغیرهای واقعی (مانند تولید) نیز ارتباط دارد به این معنا که افزایش تولید در بلندمدت موجب کاهش تورم می ­شود؛ بنابراین رشد تولید موجب بهبود وضع معیشت و اقتصاد مردم می شود.

شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
بانک مرکزی: فهرست مشاغل آسیب دیده از ویروس کرونا به روز شد

بانک مرکزی به منظور حمایت از کسب و کارهایی که به طور مستقیم از ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، در بخشنامه‌ای، عناوین بخش‌ها و رسته‌های مرتبط را اصلاح و به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
بانک جهانی گزارش می دهد: راهکاری برای آینده، اقتصاد سبز و COVID ۱۹

باید به خانواده هایی که عایدی شان تحت تأثیر همه گیری کرونا کاهش یافته، بخصوص آنهایی که مشاغل در معرض آلودگی دارند (مثلاً گردشگری یا رستوران) یا درآمد ناپایدار دارند (به عنوان مثال، کارگران مستقل) و همچنین فقیرترین خانوارها که اندک پس انداز دارند، توجه شود. در حال حاضر، هدف نمی تواند صرفا تحریک تقاضا و افزایش فعالیت های اقتصادی قبل از کنترل ویروس باشد. درعوض، برای تسکین شوک نیاز به اقدامات توزیع ...

چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: چگونگی گسترش دسترسی به خدمات مالی دیجیتال توسط کشورها

شیوع بیماری همه گیر کرونا همزمان با از میان بردن بسیاری از مشاغل، خدمات دیجیتالی را در نظر مصرف کنندگان جذابتر از هر زمان دیگری کرده است.

سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
شورای عالی هماهنگی سران قوا: مهلت تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی تا ۳۱ شهریور تمدید شد

شورای عالی هماهنگی سران قوا، مهلت تسلیم اظهارنامه ها و رسیدگی‌های مالیاتی که مهلت انقضای آن ۹۹.۲.۱ لغایت ۹۹.۴.۳۱ بود را، به مدت دو ماه و حداکثر تا پایان ۳۱ شهریور تمدید کرد.

دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: سه مدل پیش بینی اقتصاددانان برای آینده : L,U و یا V

با توجه به اینکه تمامی جهان در حال مواجه با شرایطی کاملا غیر قابل پیش بینی است، انتخاب مسیر و سیاست گذاری های مناسب اقتصادی در این زمان بسیار سخت به نظر می رسد

دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: