2020 October 21   ,   ٥ ربيع الأوّل ١٤٤٢   ,    چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹     
آرشیو
گروه خبری:     از تاریخ:     تا تاریخ:    
واردات برنج ۴۸ درصد کاهش یافت

دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های قبل از دوره ممنوعیت، به طور متوسط ماهیانه ۲۰۰ هزار تن برنج باید وارد کشور می‌شد که این میزان ۴۸ درصد کاهش یافته است.

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
ارونقی خبر داد؛ رفع مشکل ارزی ۷۰۰ میلیون دلار از اقلام تولید

معاون فنی گمرک با بیان اینکه لیست ۷۰۰ میلیون دلار کالا به وزارت صمت تحویل و پس از پالایش به بانک مرکزی رفته، گفت: مقرر شده بانک مرکزی ظرف ۲۴ ساعت کد تخصیص ارز را صادر و ظرف یک هفته نسبت به پیگیری اعلامیه تامین ارز اقدام کند تا امکان ترخیص این کالاها فراهم شود.

دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹
قالیباف: باید زنجیره واردات و تولید تا رسیدن کالا به دست مصرف کننده رهگیری شود

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که زنجیره واردات و تولید تا رسیدن کالای ارزان به دست مصرف کننده باید رهگیری شود.

دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹
آمار واردات ۲۵ گروه کالاهای اساسی به کشور تا بیستم مهرماه

آمارهای گمرک نشان می‌دهد که ذرت، دارو، تجهیزات و ملزومات ضروری پزشکی و گندم بیشترین ارزش ریالی و دلاری واردات کشور از میان ۲۵ گروه کالاهای اساسی را تا روز بیستم مهرماه به خود اختصاص داده‌اند.

یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹
مرکز پژوهش‌های مجلس: رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی توسط اتاق‌ ایران وجهه قانونی ندارد

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی نوشته است: رتبه‌بندی فعلی کارت‌های بازرگانی براساس سامانه رتبه‌بندی اتاق بازرگانی ایران انجام می‌شود که بررسی مواد قانونی حاکی از آن است که این رتبه‌بندی توسط این مرکز وجهه قانونی ندارد.

یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹
دستور رزم حسینی برای بهبود عملکرد سامانه جامع تجارت

وزیر صمت ضمن تاکید بر لزوم تسهیل فرآیندها، دستور داد در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به بهبود عملکرد و رفع نقاط ضعف سامانه جامع تجارت اقدام شود.

یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹
معاون فنی و امور گمرکی اعلام کرد: تسریع در تخلیه بیش از یک میلیون تن کالا از بنادر گمرکی کشور

معاون فنی و امور گمرکی ایران گفت: تعداد ۱۵ فروند شناور حاوی ۵۸۶ هزار تن کالای اساسی در حال تخلیه و ۱۰ فروند دیگر با ۵۸۴ هزار تن اقلام اساسی منتظر پهلوگیری در لنگرگاه هستند.

شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
مدیرکل عملیات و تعهدات ارزی بانک مرکزی تشریح کرد: تامین ۵.۳ میلیارد دلار ارز کالاهای اساسی با وجود موانع تحریمی

مدیرکل عملیات و تعهدات ارزی بانک مرکزی، از تأمین نزدیک به ۵.۳ میلیارد دلار ارز کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی توسط بانک مرکزی در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری خبر داد.

چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹
رئیس شورای ملی زعفران در گفت و گو با اگزیم نیوز: اصلاح شاخص های تعیین صادرکننده برتر الزامی است

عضو کمیسیون صادرکنندگان اتاق بازرگانی گفت: با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد کشور و وجود مشکلات متعدد در بخش صدور کالای ایرانی، باید در اصلاح شاخص های تعیین صادرکننده برتر، تجدیدنظر و تغییراتی در این بخش ایجاد کرد.

چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹
معاون وزیر صنعت: سرمایه‌گذاری با رویکرد جایگزینی واردات در اولویت است

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت از انتشار فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن به منظور هدایت درست سرمایه در بخش تولید خبر داد و گفت: فرصت‌های سرمایه‌گذاری با رویکرد جایگزینی واردات در اولویت است.

یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹
چرا آمریکا معافیت واردات انرژی عراق از ایران را تمدید کرد؟

دولت آمریکا اخیرا و برخلاف سیاست فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران معافیت واردات انرژی از ایران را به مدت ۶۰ روز دیگر برای عراق تمدید کرد و این کشور همچنان می‌تواند به واردات گاز و برق خود از ایران ادامه دهد.

سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹
مقام مسوول وزارت صنعت: اجازه واردات سموم کشاورزی با مشابه داخلی را نمی‌دهیم

مدیرکل صنایع غیر فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از آمادگی این وزارتخانه برای تمرکز فرآیند ثبت سفارش سموم کشاورزی در این اداره کل خبر داد و گفت که در صورت وجود نمونه داخلی، اجازه واردات نخواهیم داد.

دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
معاون فنی گمرک: عدم استقبال صاحبان کالاهای اساسی از پیشنهاد ترخیص و تسویه ارزی سه ماهه

معاون فنی گمرک گفت: تنها صاحبان ۲۳ هزار تن کالای اساسی از ۲ و ۷ میلیون تن کالای موجود در گمرک از تسهیلات ترخیص بدون تشریفات کالا استقبال کردند.

دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
پیگیری واردات کالا از مرز تجاری چذابه

فرماندار دشت آزادگان گفت:واردات کالا از عراق از مرز تجاری چذابه تا رسیدن به نتیجه لازم ، پیگیری می‌شود.

شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
همزمان بازدید جهانگیری از بندر و گمرک شهید رجایی بندرعباس؛ کالاهای اساسی، مواد اولیه و قطعات مربوط به تولید مانده در گمرک تعیین تکلیف شدند

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت همزمان با سفر معاون اول رییس جمهور و دستور اکید وی مبنی بر تعیین تکلیف کالاهای دپو شده در گمرکات، کالاهای اساسی، مواد اولیه، اجزا و قطعات مربوط به واحدهای تولیدی به قید فوریت ترخیص می‌شوند.

شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
همتی: کالاهای اساسی و مواد اولیه ۲۴ساعته از گمرک ترخیص می‌شود

رئیس‌کل بانک مرکزی از تصمیم مهم برای ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانجات از گمرکات خبر داد و گفت: در خصوص کالاهای اساسی و مواد اولیه و قطعات کارخانجات مشکلی نخواهیم داشت و تمام کالاهای گمرکات را می‌توانیم ترخیص کنیم.

شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
با هدف پاسخگویی به نیازهای واقعی بازار ارز انجام شد؛ عرضه ۳۰۰ میلیون درهم به بازار ارز در نخستین روز هفته

بازار ساز با هدف پاسخگویی به نیازهای واقعی بازار و در راستای اظهارات دیروز رییس کل بانک مرکزی مبنی بر اقدامات تدریجی این بانک برای تعمیق بازار ثانویه امروز ۳۰۰ میلیون درهم به صورت حواله در بازار ثانویه عرضه کرد.

شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
تنها یک کارت بازرگانی در ۴۹ روز گذشته در اتاق تهران صادر شده است

دبیرکل اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به مشکلات سامانه جامع تجارت در فرآیند صدور کارت بازرگانی عنوان کرد که خلاف آنچه که گفته می‌شود بیش از ۶۵۰ پرونده مورد بررسی قرار گرفته، در ۴۹ روز گذشته تنها یک کارت بازرگانی در اتاق تهران صادر شده است.

جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
هشت فروند کشتی حامل کالای اساسی به زودی در بندرامام‌خمینی(ره) تخلیه می‌شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت:۱۲۹ کشتی حامل کالاهای اساسی از ابتدای امسال تاکنون در بندر امام خمینی(ره) تخلیه شده که تعداد هشت فروند دیگر نیز به زودی کار تخلیه آنها آغاز می‌شود.

چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
جزئیات دپوی ۸ میلیون تنی کالا در بنادر

طبق اعلام معاون فنی و امور گمرک ایران، در حال حاضر حدود هشت میلیون تن کالا در بنادر دپو شده است.

دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: