2018 October 16   ,   ٦ صفر ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷     
کد خبر : ۱۳۱ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴
در نشست مشترک مدیران عامل بانک ها و سیف: نقشه راه سیاست های پولی بانک مرکزی تبیین شد

مدیران عامل و مسئولان اعتبارات بانک‌ها در جلسه مشترک با رییس کل بانک مرکزی جزییات بانکی بسته اقتصادی دولت را تبیین کردند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، به گفته رئیس کل بانک مرکزی، اهمیت نقش بانک‌ها در خروج اقتصاد از رکود نیازمند حرکت هماهنگ بانک‌ها در مسیر رشد و پویایی خواهد بود و اجرای این طرح‌ها باید بدون تبعیض بوده و تمامی سطوح جامعه از آن برخوردار شوند.

ولی ­الله سیف کارت اعتباری خرید کالای ایرانی، تسهیلات خرید خودرو، کالاهای واسطه‌ای و سایر کالاهای پردوام را به عنوان برنامه‌های مدون در این بسته برشمرد و افزود: سال گذشته با اولویت قرار دادن سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی، نظام بانکی توانست نقش مهمی درحرکت اقتصاد برای خروج از رکود داشته باشد و در این مرحله قصد داریم با تامین مالی خریداران و ایجاد تقاضا تحریک تقاضا را از ناحیه جدید تکمیل کنیم.

وی در ادامه حمایت از تولیدکننده‌ و صنعت داخلی را از اولویت­های سیاست­های اقتصاد مقاومتی عنوان نمود و تصریح کرد:  قصد داریم با ایجاد کار‌ت‌های خرید اعتباری و با استفاده از تجربه جهانی آن، توان داخلی چرخه اقتصاد را از سمت عرضه و نیز از ناحیه تقاضا با سرعت بیشتری به گردش درآوریم.

رییس شورای پول و اعتبار نیز در این جلسه تسهیلات کالاهای واسطه‌ای را به عنوان یکی دیگر از حمایت‌های بانک‌ها از صنعت برشمرد و ادامه داد: با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت اقلام مورد نیاز تولید کنندگان شناسایی شده و با شرایطی که اعلام می‌شود، در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در تیم اقتصادی دولت، جزییات کامل بانکی بسته اقتصادی دولت در نیمه اول آبان‌ماه اعلام خواهد شد و این برنامه به مدت شش ماه به اجرا درمی­آید.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بسته اقتصادی دولت     |     نقشه راه     |     ولی­الله     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
عبور کم هزینه از بحران تحریم ها در گرو تقویت SMEها
عبور کم هزینه از بحران تحریم ها در گرو تقویت SMEها اروپا در بسته پیشنهادی خود همکاری شرکت های کوچک و موسط خود با ایران را در دستور کار خود قرار داده است؛ از پس از خروج امریکا از برجام ، کشورهای اروپایی، شرکت‌های کوچک و متوسط را ناجی برجام یاد ...
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
54.224.56.126
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
مقصران عدم توازن منابع-مصارف بانکی
اگزیم نیوز بررسی کرد: مقصران عدم توازن منابع-مصارف بانکی چرا سیستم بانکی با ۱۴۸ هزار میلیارد تومان بدهی به بانک مرکزی با مشکلات زیادی برای تأمین نیازهای خود روبرو است؟ دولت اولین متهم این مسیر است که بیش از ۲۲۰ هزار میلیارد تومان به بانک ها بدهکار است
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: