2018 August 16   ,   ٥ ذو الحجّة ١٤٣٩   ,    پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷     
کد خبر : ۱۳۱ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴
در نشست مشترک مدیران عامل بانک ها و سیف: نقشه راه سیاست های پولی بانک مرکزی تبیین شد

مدیران عامل و مسئولان اعتبارات بانک‌ها در جلسه مشترک با رییس کل بانک مرکزی جزییات بانکی بسته اقتصادی دولت را تبیین کردند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، به گفته رئیس کل بانک مرکزی، اهمیت نقش بانک‌ها در خروج اقتصاد از رکود نیازمند حرکت هماهنگ بانک‌ها در مسیر رشد و پویایی خواهد بود و اجرای این طرح‌ها باید بدون تبعیض بوده و تمامی سطوح جامعه از آن برخوردار شوند.

ولی ­الله سیف کارت اعتباری خرید کالای ایرانی، تسهیلات خرید خودرو، کالاهای واسطه‌ای و سایر کالاهای پردوام را به عنوان برنامه‌های مدون در این بسته برشمرد و افزود: سال گذشته با اولویت قرار دادن سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی، نظام بانکی توانست نقش مهمی درحرکت اقتصاد برای خروج از رکود داشته باشد و در این مرحله قصد داریم با تامین مالی خریداران و ایجاد تقاضا تحریک تقاضا را از ناحیه جدید تکمیل کنیم.

وی در ادامه حمایت از تولیدکننده‌ و صنعت داخلی را از اولویت­های سیاست­های اقتصاد مقاومتی عنوان نمود و تصریح کرد:  قصد داریم با ایجاد کار‌ت‌های خرید اعتباری و با استفاده از تجربه جهانی آن، توان داخلی چرخه اقتصاد را از سمت عرضه و نیز از ناحیه تقاضا با سرعت بیشتری به گردش درآوریم.

رییس شورای پول و اعتبار نیز در این جلسه تسهیلات کالاهای واسطه‌ای را به عنوان یکی دیگر از حمایت‌های بانک‌ها از صنعت برشمرد و ادامه داد: با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت اقلام مورد نیاز تولید کنندگان شناسایی شده و با شرایطی که اعلام می‌شود، در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در تیم اقتصادی دولت، جزییات کامل بانکی بسته اقتصادی دولت در نیمه اول آبان‌ماه اعلام خواهد شد و این برنامه به مدت شش ماه به اجرا درمی­آید.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بسته اقتصادی دولت     |     نقشه راه     |     ولی­الله     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ساختارهای کمکی بازار سرمایه بازوی اجرایی بانک مرکزی
ساختارهای کمکی بازار سرمایه بازوی اجرایی بانک مرکزی علی رحمانی بانک مرکزی بعنوان نهاد کلان سیاستگذاری مالی کشور، نیازمند بهره گیری از ساختارهای کمکی است؛ مشکلی که بانک مرکزی در سالهای اخیر در حوزه ارزی با آن مواجه شد این بود که ابزار مناسب را برای ...
یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
54.198.195.11
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
هیچ کشور ثالث و اعمال تحریمی  نمی تواند تاثیری بر روابط ایران و ترکیه داشته باشد
رییس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه در گفتگو با اگزیم نیوزمطرح کرد هیچ کشور ثالث و اعمال تحریمی نمی تواند تاثیری بر روابط ایران و ترکیه داشته باشد کامی : موضع قاطع دولت ترکیه پس از اعلام تبعیت نکردن اتحادیه اروپا از تحریم‌های امریکایی و با توجه به موقعیت ژئواستراتژیک ترکیه در منطقه غرب آسیا توانست ایران را یک گام دیگر در عبور از تحریم های ...
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ |
مبانی سرمایه داری
مبانی سرمایه داری

کتاب مبانی سرمایه داری با بررسی سرمایه‏ داری از دو دیدگاه بالا به پایین و پایین به بالا، ارائه ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: