2018 October 16   ,   ٦ صفر ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷     
کد خبر : ۱۳۳ گروه : واردات تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴
مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام کرد: ۵۰۰ میلیون لیتر افت تولید بنزین در سال ۹۴

مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در جمع خبرنگاران به بیان دلایل افزایش دو برابری واردات در مدت 7 ماهه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با بیان اینکه امسال به دلیل تعمیرات پالایشگاه ها روزانه 1.5 میلیون لیتر بنزین کمتر تولید شده است گفت: حجم واردات بنزین در سال جاری به 8.4 میلیون لیتر در روز افزایش پیدا کرده است.

حسین آقایان با اشاره به اینکه میزان مصرف بنزین در طول هفت ماهه نخست سال گذشته حدود 70.4 میلیون لیتر بوده در حالی که از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 72.2 میلیون لیتر بنزین وارد کشور شده است، یکی از دلایل عمده این موضوع را افزایش مصرف داخلی دانست.

وی یکی دیگر از دلایل افزایش حجم واردات بنزین را تعمیرات اساسی و دوره ای پالایشگاه های نفت عنوان کرد. آقایان با بیان اینکه پالایشگاه نفت شازند یکی از پالایشگاه هایی بوده است که وارد تعمیرات شده گفت: تولید بنزین در این پالایشگاه حدود دو ماه  است که با کاهش قابل توجهی روبرو است بطوریکه در مجموع امسال 500 میلیون لیتر و بطور متوسط روزانه 1.5 لیتر از تولید بنزین کشور کاسته شده و از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ظرفیت تولید بنزین کشور افزایش نیافته است.

مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌ نفتی  با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین دلایل کاهش واردات بنزین در طول چند سال گذشته تاکنون عرضه کارتی این فرآورده نفتی بوده است، تصریح کرد با اجرای طرح آزادسازی قیمت‌ها تا حدودی مصرف بنزین در ایران مدیریت شد و اگر عرضه کارتی بنزین انجام نمی‌شد، هم‌اکنون متوسط مصرف روزانه بنزین کشور به ۱۵۰ میلیون لیتر در روز افزایش پیدا می‌کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : واردات بنزین     |     افت تولید بنزین     |     حسین آقایان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
عبور کم هزینه از بحران تحریم ها در گرو تقویت SMEها
عبور کم هزینه از بحران تحریم ها در گرو تقویت SMEها اروپا در بسته پیشنهادی خود همکاری شرکت های کوچک و موسط خود با ایران را در دستور کار خود قرار داده است؛ از پس از خروج امریکا از برجام ، کشورهای اروپایی، شرکت‌های کوچک و متوسط را ناجی برجام یاد ...
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
54.224.56.126
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
مقصران عدم توازن منابع-مصارف بانکی
اگزیم نیوز بررسی کرد: مقصران عدم توازن منابع-مصارف بانکی چرا سیستم بانکی با ۱۴۸ هزار میلیارد تومان بدهی به بانک مرکزی با مشکلات زیادی برای تأمین نیازهای خود روبرو است؟ دولت اولین متهم این مسیر است که بیش از ۲۲۰ هزار میلیارد تومان به بانک ها بدهکار است
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: