2018 August 16   ,   ٥ ذو الحجّة ١٤٣٩   ,    پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷     
کد خبر : ۱۳۳ گروه : واردات تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴
مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام کرد: ۵۰۰ میلیون لیتر افت تولید بنزین در سال ۹۴

مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در جمع خبرنگاران به بیان دلایل افزایش دو برابری واردات در مدت 7 ماهه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با بیان اینکه امسال به دلیل تعمیرات پالایشگاه ها روزانه 1.5 میلیون لیتر بنزین کمتر تولید شده است گفت: حجم واردات بنزین در سال جاری به 8.4 میلیون لیتر در روز افزایش پیدا کرده است.

حسین آقایان با اشاره به اینکه میزان مصرف بنزین در طول هفت ماهه نخست سال گذشته حدود 70.4 میلیون لیتر بوده در حالی که از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 72.2 میلیون لیتر بنزین وارد کشور شده است، یکی از دلایل عمده این موضوع را افزایش مصرف داخلی دانست.

وی یکی دیگر از دلایل افزایش حجم واردات بنزین را تعمیرات اساسی و دوره ای پالایشگاه های نفت عنوان کرد. آقایان با بیان اینکه پالایشگاه نفت شازند یکی از پالایشگاه هایی بوده است که وارد تعمیرات شده گفت: تولید بنزین در این پالایشگاه حدود دو ماه  است که با کاهش قابل توجهی روبرو است بطوریکه در مجموع امسال 500 میلیون لیتر و بطور متوسط روزانه 1.5 لیتر از تولید بنزین کشور کاسته شده و از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ظرفیت تولید بنزین کشور افزایش نیافته است.

مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌ نفتی  با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین دلایل کاهش واردات بنزین در طول چند سال گذشته تاکنون عرضه کارتی این فرآورده نفتی بوده است، تصریح کرد با اجرای طرح آزادسازی قیمت‌ها تا حدودی مصرف بنزین در ایران مدیریت شد و اگر عرضه کارتی بنزین انجام نمی‌شد، هم‌اکنون متوسط مصرف روزانه بنزین کشور به ۱۵۰ میلیون لیتر در روز افزایش پیدا می‌کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : واردات بنزین     |     افت تولید بنزین     |     حسین آقایان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ساختارهای کمکی بازار سرمایه بازوی اجرایی بانک مرکزی
ساختارهای کمکی بازار سرمایه بازوی اجرایی بانک مرکزی علی رحمانی بانک مرکزی بعنوان نهاد کلان سیاستگذاری مالی کشور، نیازمند بهره گیری از ساختارهای کمکی است؛ مشکلی که بانک مرکزی در سالهای اخیر در حوزه ارزی با آن مواجه شد این بود که ابزار مناسب را برای ...
یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
54.198.195.11
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
هیچ کشور ثالث و اعمال تحریمی  نمی تواند تاثیری بر روابط ایران و ترکیه داشته باشد
رییس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه در گفتگو با اگزیم نیوزمطرح کرد هیچ کشور ثالث و اعمال تحریمی نمی تواند تاثیری بر روابط ایران و ترکیه داشته باشد کامی : موضع قاطع دولت ترکیه پس از اعلام تبعیت نکردن اتحادیه اروپا از تحریم‌های امریکایی و با توجه به موقعیت ژئواستراتژیک ترکیه در منطقه غرب آسیا توانست ایران را یک گام دیگر در عبور از تحریم های ...
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ |
مبانی سرمایه داری
مبانی سرمایه داری

کتاب مبانی سرمایه داری با بررسی سرمایه‏ داری از دو دیدگاه بالا به پایین و پایین به بالا، ارائه ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: