2018 August 16   ,   ٥ ذو الحجّة ١٤٣٩   ,    پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷     
کد خبر : ۱۳۹ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴

بانک BMCE که به گفته مدیر عامل بانک توسعه صادرات یکی از بانک های وفادار به سیستم بانکی ایران به شمار می رود هم اکنون با سفر در سطح مدیرعامل به ایران برای حضور در صنایع مالی کشور اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش اگزیم نیوز پس از چندین ماه جلسات پیاپی بین مدیران بانک توسعه صادرات و بانک BMCE که یک بانک مراکشی – اسپانیایی به شمار می آید شاهد حضور مدیر عامل این بانک و بسیاری از کارشناسان طراز اول این بانک در دفتر مرکزی بانک توسعه صادرات بودیم که با برگزاری چند نشست هم اندیشی تلاش داشتند تا تجربیات خود و قوانین جدید بانکداری در اتحادیه اروپا را برای کارشناسان بانک توسعه صادرات تشریح کنند.

در حاشیه این نشست دکتر رادی حموده که 35 سال سابقه فعالیت در این بانک را در تجربه های خود به همراه دارد به خبرنگار اگزیم نیوز گفت: بانک توسعه صادرات ایران جزو بهترین بانک های تجاری  ( Exim Bank ) در جهان به حساب می آید زیرا در کار خود بسیار خبره است. البته فکر می کنم این بانک و سایر بانک های ایرانی باید در مورد قوانین بین المللی مخصوصاً تطبیق مقررات در حوزه های مختلف به روز شوند زیرا در سال های اخیر که ایران درگیر تحریم ها بوده است شرایط بانکداری تغییرات شگرفی پیدا کرده است.

وی در ادامه در خصوص معرفی بانک BMCE گفت در زمینه تطبیق ما بسیار موفق عمل کرده این زیرا ریشه این بانک یک بانک اسلامی است که توانسته خود را با ویژگی های اتحادیه اروپا تطبیق دهد و هم اکنون دارای 2000 کارگزاری در جهان هستیم و 150 حساب بانکی از بانک های خاورمیانه در بانک BMCE وجود دارد و البته حوزه هدف این بانک نیز کشورهای خاورمیانه و شمال افریقاست.

دکتر رادی حموده در ادامه به معرفی بانک خود پرداخت و گفت: سرمایه بانک BMCE برابر با 2 میلیارد یورو است که اغلب سرمایه آن از بازارهای سهام جذب می شود ولی در سال های اخیر توانسته ایم 80 میلیارد یورو تأمین مالی انجام دهیم و البته اگر نیاز باشد با بانک های دیگر نیز تفاهم خواهیم کرد تا از منابع آن ها نیز استفاده کنیم.

وی همچنین به برخی ویژگی های سرمایه گذاری در ایران در مشابهت با اسپانیا اشاره کرد و گفت هم اکنون سالیانه 73 میلیون توریست به اسپانیا وارد می شوند و در ایران نیز با توجه به ظرفیت های گسترده موجود از جمله فرهنگ و تاریخ غنی شاهد تقاضای گسترده ای از طرف مقامات ایرانی در این بخش هستیم به عنوان مثال نیاز به 500 هتل جدید 4 و 5 ستاره هم اکنون به یک مطالبه جدی تبدیل شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دکتر صالح آبادی     |     پساتحریم     |     BMCE     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ساختارهای کمکی بازار سرمایه بازوی اجرایی بانک مرکزی
ساختارهای کمکی بازار سرمایه بازوی اجرایی بانک مرکزی علی رحمانی بانک مرکزی بعنوان نهاد کلان سیاستگذاری مالی کشور، نیازمند بهره گیری از ساختارهای کمکی است؛ مشکلی که بانک مرکزی در سالهای اخیر در حوزه ارزی با آن مواجه شد این بود که ابزار مناسب را برای ...
یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
54.198.195.11
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
هیچ کشور ثالث و اعمال تحریمی  نمی تواند تاثیری بر روابط ایران و ترکیه داشته باشد
رییس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه در گفتگو با اگزیم نیوزمطرح کرد هیچ کشور ثالث و اعمال تحریمی نمی تواند تاثیری بر روابط ایران و ترکیه داشته باشد کامی : موضع قاطع دولت ترکیه پس از اعلام تبعیت نکردن اتحادیه اروپا از تحریم‌های امریکایی و با توجه به موقعیت ژئواستراتژیک ترکیه در منطقه غرب آسیا توانست ایران را یک گام دیگر در عبور از تحریم های ...
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ |
مبانی سرمایه داری
مبانی سرمایه داری

کتاب مبانی سرمایه داری با بررسی سرمایه‏ داری از دو دیدگاه بالا به پایین و پایین به بالا، ارائه ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: