2017 May 30   ,   ٥ رمضان ١٤٣٨   ,    سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶     
کد خبر : ۱۴۹۰۴ گروه : واردات تاریخ انتشار :سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد: برخورد انفرادی با قاچاق ثمربخش نیست

مقدسی با تاکید ضرورت بر افزایش تعامل بین دستگاه ها در برخورد با پدیده شوم قاچاق کالا گفت: یکی از اصلی ترین راه ها برای مقابله با قاچاق، استفاده از روش های اقصادی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید ضرورت بر افزایش تعامل بین دستگاه ها در برخورد با پدیده شوم قاچاق کالا گفت:یکی از اصلی ترین راه ها برای مقابله با قاچاق، استفاده از روش های اقصادی است.

سیدمهدی مقدسی  درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز بحثی حیاتی برای اقتصاد کشور است، گفت:برای مبارزه با قاچاق کالا نمی توان به صورت انفرادی برخورد کرد و همه دستگاه های مسئول برای ریشه کن شدن این معضل شوم اقتصادی باید با یکدیگر همکاری کنند.

نمایینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یکی از اصلی ترین راه ها برای مقابله با قاچاق، استفاده از روش های اقتصادی است، افزود: بر اساس قوانین و آیین نامه های موجود و نیز تاکید مقام معظم رهبری، امحاء و نابودی محموله های قاچاق و جلوگیری قاطع از توزیع این اقلام که به طور قطع به تولید کشور آسیب می رساند، باید اولویت نخست دستگاه های نظارتی و برخوردکننده باشد.

توسعه صادرات و مقابله با قاچاق از راه های اصلی حمایت از تولید داخلی است

مقدسی با اشاره به اینکه توسعه صادرات و مقابله با قاچاق از راه های اصلی حمایت از تولید داخلی است، ادامه داد: متاسفانه برخی مجوزها و مقررات دست و پاگیر، توسعه صادرات را با کندی مواجه می کند که لازم است دستگاه های مربوطه این موضوع را بررسی و مجوزهایی که برای توسعه صادرات مانع و مزاحمت ایجاد می کنند را لغو کنند.

ضرورت برخورد با دانه درشت های قاچاق برای تحقق اقتصاد مقاومتی

وی بر برخورد و مبارزه با دانه درشت های قاچاق کالا و ارز برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و یادآور شد: قاچاق نوعی فرار از قانون و تضعیف اقتصاد داخلی محسوب می شود و کاهش تولید و افزایش بیکاری و لطمه به اقتصاد ملی را در پی دارد، که حمایت از تولید داخلی از مهم ترین محورهای اقتصاد مقاومتی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر افزایش تعامل بین دستگاه ها در برخورد با پدیده شوم قاچاق کالا، تصریح کرد: دستگاه های متولی با برنامه ریزی مناسب، گام های موثر و قابل توجهی را در این زمینه بردارند تا از مهمترین عوامل بر هم زدن تعادل اقتصادی در کشور جلوگیری شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : قاچاق ارز و کالا     |     تجارت و قاچاق     |     قاچاق     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
دست اندازهای روابط ایران و هند در پساتحریم
دست اندازهای روابط ایران و هند در پساتحریم تهران و دهلی در تلاشند تا روابط قابل قبول و رو به رشدی را برای خود تعریف کنند اما برخی چالش ها در این مسیر قابل بررسی هستند
دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ |
یادداشت
نظرسنجی
54.162.168.187
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
واکاوی عقب گرد در بازار روسیه
اگزیم نیوز بررسی کرد: واکاوی عقب گرد در بازار روسیه به رغم آن که روابط ایران و روسیه در حد بسیار قابل قبولی است اما میزان مراودات این دو کشور با افت در سال های اخیر روبرو شده است
شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ |
معرفی کتاب زیبایی شناسی علم اقتصاد
معرفی کتاب زیبایی شناسی علم اقتصاد

کتاب «زیبایی شناسی علم اقتصاد» به قلم دکتر رحیمی بروجرد وارد بازار نشر شد. موضوعات و نظریه های ابن ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: