2017 February 28   ,   ٢ جمادى الثانية ١٤٣٨   ,    سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵     
کد خبر : ۱۴۹۰۴ گروه : واردات تاریخ انتشار :سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد: برخورد انفرادی با قاچاق ثمربخش نیست

مقدسی با تاکید ضرورت بر افزایش تعامل بین دستگاه ها در برخورد با پدیده شوم قاچاق کالا گفت: یکی از اصلی ترین راه ها برای مقابله با قاچاق، استفاده از روش های اقصادی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید ضرورت بر افزایش تعامل بین دستگاه ها در برخورد با پدیده شوم قاچاق کالا گفت:یکی از اصلی ترین راه ها برای مقابله با قاچاق، استفاده از روش های اقصادی است.

سیدمهدی مقدسی  درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز بحثی حیاتی برای اقتصاد کشور است، گفت:برای مبارزه با قاچاق کالا نمی توان به صورت انفرادی برخورد کرد و همه دستگاه های مسئول برای ریشه کن شدن این معضل شوم اقتصادی باید با یکدیگر همکاری کنند.

نمایینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یکی از اصلی ترین راه ها برای مقابله با قاچاق، استفاده از روش های اقتصادی است، افزود: بر اساس قوانین و آیین نامه های موجود و نیز تاکید مقام معظم رهبری، امحاء و نابودی محموله های قاچاق و جلوگیری قاطع از توزیع این اقلام که به طور قطع به تولید کشور آسیب می رساند، باید اولویت نخست دستگاه های نظارتی و برخوردکننده باشد.

توسعه صادرات و مقابله با قاچاق از راه های اصلی حمایت از تولید داخلی است

مقدسی با اشاره به اینکه توسعه صادرات و مقابله با قاچاق از راه های اصلی حمایت از تولید داخلی است، ادامه داد: متاسفانه برخی مجوزها و مقررات دست و پاگیر، توسعه صادرات را با کندی مواجه می کند که لازم است دستگاه های مربوطه این موضوع را بررسی و مجوزهایی که برای توسعه صادرات مانع و مزاحمت ایجاد می کنند را لغو کنند.

ضرورت برخورد با دانه درشت های قاچاق برای تحقق اقتصاد مقاومتی

وی بر برخورد و مبارزه با دانه درشت های قاچاق کالا و ارز برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و یادآور شد: قاچاق نوعی فرار از قانون و تضعیف اقتصاد داخلی محسوب می شود و کاهش تولید و افزایش بیکاری و لطمه به اقتصاد ملی را در پی دارد، که حمایت از تولید داخلی از مهم ترین محورهای اقتصاد مقاومتی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر افزایش تعامل بین دستگاه ها در برخورد با پدیده شوم قاچاق کالا، تصریح کرد: دستگاه های متولی با برنامه ریزی مناسب، گام های موثر و قابل توجهی را در این زمینه بردارند تا از مهمترین عوامل بر هم زدن تعادل اقتصادی در کشور جلوگیری شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : قاچاق ارز و کالا     |     تجارت و قاچاق     |     قاچاق     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
راهکارهای عملی برای تخفیف ریسک های سرمایه گذاری در ایران
راهکارهای عملی برای تخفیف ریسک های سرمایه گذاری در ایران دکتر زهرا کریمی: به باور من بحث سرمایه گذاری، مهمترین مساله ای است که در سال ۹۶ باید به آن توجه شود و باید برای آن برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ |
یادداشت
نظرسنجی
54.197.185.157
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
حباب قاچاق در مسیر رشد
کارشناس امور گمرکی در گفتگو با اگزیم نیوز تشریح کرد: حباب قاچاق در مسیر رشد آنوش رحام: عملا بابزرگ کردن حباب قاچاق و سیاست های اشتباه فرصت بزرگ ترانزیت در کشور را که ارزآوری فراوانی هم دارد از دست می دهیم
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ |
معرفی کتاب زیبایی شناسی علم اقتصاد
معرفی کتاب زیبایی شناسی علم اقتصاد

کتاب «زیبایی شناسی علم اقتصاد» به قلم دکتر رحیمی بروجرد وارد بازار نشر شد. موضوعات و نظریه های ابن ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: