2018 June 19   ,   ٦ شوّال ١٤٣٩   ,    سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷     
کد خبر : ۱۴۹۰۴ گروه : واردات تاریخ انتشار :سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد: برخورد انفرادی با قاچاق ثمربخش نیست

مقدسی با تاکید ضرورت بر افزایش تعامل بین دستگاه ها در برخورد با پدیده شوم قاچاق کالا گفت: یکی از اصلی ترین راه ها برای مقابله با قاچاق، استفاده از روش های اقصادی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید ضرورت بر افزایش تعامل بین دستگاه ها در برخورد با پدیده شوم قاچاق کالا گفت:یکی از اصلی ترین راه ها برای مقابله با قاچاق، استفاده از روش های اقصادی است.

سیدمهدی مقدسی  درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز بحثی حیاتی برای اقتصاد کشور است، گفت:برای مبارزه با قاچاق کالا نمی توان به صورت انفرادی برخورد کرد و همه دستگاه های مسئول برای ریشه کن شدن این معضل شوم اقتصادی باید با یکدیگر همکاری کنند.

نمایینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یکی از اصلی ترین راه ها برای مقابله با قاچاق، استفاده از روش های اقتصادی است، افزود: بر اساس قوانین و آیین نامه های موجود و نیز تاکید مقام معظم رهبری، امحاء و نابودی محموله های قاچاق و جلوگیری قاطع از توزیع این اقلام که به طور قطع به تولید کشور آسیب می رساند، باید اولویت نخست دستگاه های نظارتی و برخوردکننده باشد.

توسعه صادرات و مقابله با قاچاق از راه های اصلی حمایت از تولید داخلی است

مقدسی با اشاره به اینکه توسعه صادرات و مقابله با قاچاق از راه های اصلی حمایت از تولید داخلی است، ادامه داد: متاسفانه برخی مجوزها و مقررات دست و پاگیر، توسعه صادرات را با کندی مواجه می کند که لازم است دستگاه های مربوطه این موضوع را بررسی و مجوزهایی که برای توسعه صادرات مانع و مزاحمت ایجاد می کنند را لغو کنند.

ضرورت برخورد با دانه درشت های قاچاق برای تحقق اقتصاد مقاومتی

وی بر برخورد و مبارزه با دانه درشت های قاچاق کالا و ارز برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و یادآور شد: قاچاق نوعی فرار از قانون و تضعیف اقتصاد داخلی محسوب می شود و کاهش تولید و افزایش بیکاری و لطمه به اقتصاد ملی را در پی دارد، که حمایت از تولید داخلی از مهم ترین محورهای اقتصاد مقاومتی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر افزایش تعامل بین دستگاه ها در برخورد با پدیده شوم قاچاق کالا، تصریح کرد: دستگاه های متولی با برنامه ریزی مناسب، گام های موثر و قابل توجهی را در این زمینه بردارند تا از مهمترین عوامل بر هم زدن تعادل اقتصادی در کشور جلوگیری شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : قاچاق ارز و کالا     |     تجارت و قاچاق     |     قاچاق     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
آمریکا؛ بازنده واقعی خروج از برجام
آمریکا؛ بازنده واقعی خروج از برجام dailypioneer در گزارش نوشت: ضربه ای که خروج آمریکا از توافق برجام وارد کرده به انزوا و عقب نشینی منجر خواهد شد اما نه برای ایران بلکه برای ایالات متحده
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
54.166.233.99
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
شایعه سه نرخی شدن دلار و بازار دوم ارزی سندیتی ندارد
معاون سازمان توسعه تجارت اعلام کرد شایعه سه نرخی شدن دلار و بازار دوم ارزی سندیتی ندارد مودودی: ما فقط یک بازار رسمی ارز داریم و در این زمینه بازار دومی وجود ندارد ضمن اینکه واردات فقط با دلار ۴۲۰۰ تومانی امکان پذیر است. بر اساس تمهیدات صورت گرفته از سوی دولت، هیچ برنامه ای برای ایجاد ...
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ |
مبانی سرمایه داری
مبانی سرمایه داری

کتاب مبانی سرمایه داری با بررسی سرمایه‏ داری از دو دیدگاه بالا به پایین و پایین به بالا، ارائه ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: