2018 January 24   ,   ٨ جمادى الأولى ١٤٣٩   ,    چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶     
کد خبر : ۱۴۹۲۴ گروه : تجارت بین الملل تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵
روزنامه حریت گزارش داد: کاهش ۳۳ درصدی درآمد حاصل از توریسم در ترکیه

در پی کاهش چشمگیر تعداد توریست‌های این کشور، درآمد حاصل از توریسم در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به میزان ۷/۳۲ درصد کاهش یافته و به ۳/۸ میلیارد دلار رسیده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اگزیم نیوز، روزنامه حریت بر اساس داده‌های موسسه آمار ترکیه نوشت در پی کاهش چشمگیر تعداد توریست‌های این کشور، درآمد حاصل از توریسم در سه ماهه سوم سال 2016 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به میزان 7/32 درصد کاهش یافته و به 3/8 میلیارد دلار رسیده است.

طبق این داده‌ها، توریست‌ها در مدت اشاره شده به طور میانگین در هر سفر به ترکیه 686 دلار خرج کرده‌اند.

طبق داده‌های موسسه آمار ترکیه، تعداد توریست‌هایی که در همین مدت از مرز این کشور گذشته‌اند در مقایسه با همین مدت در سال 2015 به میزان 7/30 درصد کاهش یافته و به حدود 12 میلیون نفر رسیده است. از این تعداد 5/78 درصد خارجی بوده و 5/21 درصد باقیمانده شهروندان ترکیه‌ای هستند که خارج از این کشور زندگی می‌کنند.

درآمد حاصل از توریسم برای جبران کسری حساب جاری ترکیه کلیدی محسوب می‌شود. درآمد حاصل از توریسم ترکیه در سال گذشته حدود 5/31 میلیارد دلار بود.

در ضمن تعداد توریست‌های خارجی بازدیدکننده از ترکیه در 9 ماه نخست امسال، در مقایسه با مدت مشابه در سال 2015 به میزان 9/31 درصد کاهش داشته و به 2/20 میلیون نفر رسیده است.

بر اساس داده‌های مذکور، تعداد ورود افراد خارجی به ترکیه تنها در ماه سپتامبر 84/32 درصد کاهش یافته و به 86/2 میلیون نفر رسیده است. بر این اساس، ماه سپتامبر چهاردهمین ماه متوالی کاهش میزان توریست‌های خارجی بازدیدکننده از ترکیه بوده است که چندین حمله تروریستی، وقوع یک کودتای نافرجام و تنش‌های دوجانبه با روسیه از عوامل مهم این روند نزولی محسوب می‌شوند. همچنین سپتامبر پنجمین ماه متوالی است که نشان می‌دهد تعداد توریست‌ها بیش از 30 درصد کاهش یافته است.

در این میان، توریست‌های آلمانی با 8/14 درصد بیشترین سهم را در سفرهای ماه سپتامبر داشته‌اند. با این حال تعداد آنها نیز در مقایسه با سپتامبر 2015 به میزان 1/36 درصد کاهش یافته است. بریتانیا با 2/9 درصد دومین سهم را دارد و پس از آن توریست‌های گرجستانی با 8/7 درصد در جایگاه سوم قرار دارند.

تعداد توریست‌های روسی با 3/7 درصد درماه سپتامبر 60 درصد کاهش یافته، در حالی که این رقم در سال گذشته 4/12 درصد بوده است.    

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : درآمد توریسم ترکیه     |     اقتصاد ترکیه     |     ایران و ترکیه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ابزارهای مالی جدید برای معاملات پسته در بورس
ابزارهای مالی جدید برای معاملات پسته در بورس میرزاپور: بورس کالای ایران در راستای اهداف و ماموریت های خود تلاش کرده است تا با توسعه و استفاده از ابزارهای نوین معاملاتی و تامین مالی متنوع و متناسب با نیاز مشتریان یکی از مشکلات اساسی اقتصاد کشور ...
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ |
نظرسنجی
54.234.65.78
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
نقدینگی سرگردان و پیش بینی رشد تورم
رییس سابق پژوهشکده پولی و بانکی در گفتگو با اگزیم نیوز مطرح کرد: نقدینگی سرگردان و پیش بینی رشد تورم در حال حاضر یکی از بالاترین نرخ های تورم در جهان را دارا هستیم و پیش بینی می شود روند کنونی نقدینگی باعث افزایش بیشتر این نرخ شود
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ |
مبانی سرمایه داری
مبانی سرمایه داری

کتاب مبانی سرمایه داری با بررسی سرمایه‏ داری از دو دیدگاه بالا به پایین و پایین به بالا، ارائه ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: