2017 April 24   ,   ٢٨ رجب ١٤٣٨   ,    دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶     
کد خبر : ۱۴۹۲۴ گروه : تجارت بین الملل تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵
روزنامه حریت گزارش داد: کاهش ۳۳ درصدی درآمد حاصل از توریسم در ترکیه

در پی کاهش چشمگیر تعداد توریست‌های این کشور، درآمد حاصل از توریسم در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به میزان ۷/۳۲ درصد کاهش یافته و به ۳/۸ میلیارد دلار رسیده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اگزیم نیوز، روزنامه حریت بر اساس داده‌های موسسه آمار ترکیه نوشت در پی کاهش چشمگیر تعداد توریست‌های این کشور، درآمد حاصل از توریسم در سه ماهه سوم سال 2016 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به میزان 7/32 درصد کاهش یافته و به 3/8 میلیارد دلار رسیده است.

طبق این داده‌ها، توریست‌ها در مدت اشاره شده به طور میانگین در هر سفر به ترکیه 686 دلار خرج کرده‌اند.

طبق داده‌های موسسه آمار ترکیه، تعداد توریست‌هایی که در همین مدت از مرز این کشور گذشته‌اند در مقایسه با همین مدت در سال 2015 به میزان 7/30 درصد کاهش یافته و به حدود 12 میلیون نفر رسیده است. از این تعداد 5/78 درصد خارجی بوده و 5/21 درصد باقیمانده شهروندان ترکیه‌ای هستند که خارج از این کشور زندگی می‌کنند.

درآمد حاصل از توریسم برای جبران کسری حساب جاری ترکیه کلیدی محسوب می‌شود. درآمد حاصل از توریسم ترکیه در سال گذشته حدود 5/31 میلیارد دلار بود.

در ضمن تعداد توریست‌های خارجی بازدیدکننده از ترکیه در 9 ماه نخست امسال، در مقایسه با مدت مشابه در سال 2015 به میزان 9/31 درصد کاهش داشته و به 2/20 میلیون نفر رسیده است.

بر اساس داده‌های مذکور، تعداد ورود افراد خارجی به ترکیه تنها در ماه سپتامبر 84/32 درصد کاهش یافته و به 86/2 میلیون نفر رسیده است. بر این اساس، ماه سپتامبر چهاردهمین ماه متوالی کاهش میزان توریست‌های خارجی بازدیدکننده از ترکیه بوده است که چندین حمله تروریستی، وقوع یک کودتای نافرجام و تنش‌های دوجانبه با روسیه از عوامل مهم این روند نزولی محسوب می‌شوند. همچنین سپتامبر پنجمین ماه متوالی است که نشان می‌دهد تعداد توریست‌ها بیش از 30 درصد کاهش یافته است.

در این میان، توریست‌های آلمانی با 8/14 درصد بیشترین سهم را در سفرهای ماه سپتامبر داشته‌اند. با این حال تعداد آنها نیز در مقایسه با سپتامبر 2015 به میزان 1/36 درصد کاهش یافته است. بریتانیا با 2/9 درصد دومین سهم را دارد و پس از آن توریست‌های گرجستانی با 8/7 درصد در جایگاه سوم قرار دارند.

تعداد توریست‌های روسی با 3/7 درصد درماه سپتامبر 60 درصد کاهش یافته، در حالی که این رقم در سال گذشته 4/12 درصد بوده است.    

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : درآمد توریسم ترکیه     |     اقتصاد ترکیه     |     ایران و ترکیه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
 چشم انداز مثبت سیاستهای حمایت از صادرات
چشم انداز مثبت سیاستهای حمایت از صادرات محمود بازاری معتقد است اگر فعال اقتصادی در مسیر تولید با اهداف صادراتی قرار بگیرد و بر اساس آن کالای با کیفیت و با توجه به نیاز مصرف کننده تولید کند نه تنها سود کافی خواهد برد بلکه انگیزه توسعه کسب ...
شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ |
یادداشت
نظرسنجی
54.162.234.109
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
کاهش درجه ریسک ایران بعد از برجام
عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات در گفتگو با اگزیم نیوز خبر داد: کاهش درجه ریسک ایران بعد از برجام آرش شهرآئینی معنقد است عملکرد صندوق در زمینه حمایت از صادرات، قابل توجه بوده است اما به طورکلی باید گفت با کاهش شدت تحریم ها در سال قبل، انتظار می رفت که شتاب برای تجارت بیش ازاین باشد که این انتظار ...
شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ |
معرفی کتاب زیبایی شناسی علم اقتصاد
معرفی کتاب زیبایی شناسی علم اقتصاد

کتاب «زیبایی شناسی علم اقتصاد» به قلم دکتر رحیمی بروجرد وارد بازار نشر شد. موضوعات و نظریه های ابن ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: