2017 July 26   ,   ٣ ذو القعدة ١٤٣٨   ,    چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶     
کد خبر : ۱۴۹۳۶ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵
رییس اتحادیه خشکبار تهران اعلام کرد: رونق صادرات کشمش با کمک بورس کالا

مصطفی احمدی گفت: برای بهبود روند صادرات کشمش، باید اقدام به عرضه این محصول در بورس کالا کرد، اما به طور طبیعی موانعی بر سر راه وجود دارد که اکنون در حال اتخاذ تصمیماتی برای رفع آن موانع هستیم

رییس اتحادیه خشکبار و آجیل فروشان تهران گفت: برای بهبود روند صادرات کشمش، باید اقدام به عرضه این محصول در بورس کالا کرد، اما به طور طبیعی موانعی بر سر راه وجود دارد که اکنون در حال اتخاذ تصمیماتی برای رفع آن موانع هستیم. مصطفی احمدی به مزایای ورود کشمش به بورس کالا اشاره کرد و گفت: عرضه این محصول در بورس کالا علاوه بر بهبود و شفافیت روند معاملات، باعث حذف دلالان و واسطه هایی خواهد شد که در بازار بی نظمی هایی در روند قیمتی این محصول ایجاد می کنند.
رییس اتحادیه خشکبار و آجیل فروشان تهران درباره نوع کشمش عرضه شده در بورس کالا اذعان داشت: در تلاش هستیم تا تمام انواع کشمش موجود در بازار در بورس کالا عرضه شود که امیدواریم با حضور خریداران، معاملات داخلی و صادراتی این محصول در بازار شفاف بورس توسعه یابد.
احمدی در خصوص نقش بورس کالا در توسعه صادرات کالاها تصریح کرد: در صورتی که با حمایت های دولت و بخش خصوصی، فعالیت های بین المللی و حجم صادرات محصولات از بورس کالا افزایش یابد، می توان صادرات هدفمندی در بازار محصولات کشاورزی داشت که با افزایش درآمدهای ارزی کشور، می توان در مسیر کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی حرکت کرد.
وی با اشاره به یارانه های در نظر گرفته شده توسط هیات وزیران برای صادرات محصولات گفت: هیات وزیران مشوق هایی را برای صادرات کالا در نظر گرفته که بسیار مثبت است و این اتفاق می تواند به رشد صادرات از طریق بورس کالا نیز کمک کند. رییس اتحادیه خشکبار و آجیل فروشان تهران درباره میزان نیاز داخلی کشور به کشمش گفت: حدود ۶۰ هزار تن کشمش طی سال در کشور تولید می شود که از این میزان ۱۰ هزار تن از آن در داخل کشور مصرف و مابقی آن به دیگر کشورها صادر می شود.
وی در ادامه به عرضه پسته در بورس کالا اشاره کرد و گفت: موانعی که بر سر راه ورود کشمش به دلیل سنتی بودن بازار این محصول به بورس کالا وجود دارد برای پسته هم موجود است اما باید گفت به دلیل محسوب شدن پسته به عنوان یک محصول بین المللی، موانع موجود برای عرضه این محصول بیشتر از کشمش است.
احمدی درباره صادرات پسته از طریق بورس کالا به دیگر کشورها گفت: با توجه به اینکه عرضه پسته در سطح داخلی با مشکلی مواجه نیست، بورس کالا باید تدابیری را اتخاذ کند تا روند صادرات پسته از جنبه های مختلف شاهد تحولی مثبت باشد.

منبع: تسنیم

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اتحادیه خشکبار     |     صادرات کشمش     |     بورس کالا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
 چشم انداز یک و نیم میلیون دلاری صادرات در بستر چیگل تا پایان سال
چشم انداز یک و نیم میلیون دلاری صادرات در بستر چیگل تا پایان سال دانشمند اعلام کرد: حضور بیش از ۵۰۰ تامین کننده که بالغ بر ۹۷ درصد آنها تولید کننده هستند، نشان می دهد که چیگل در راستای هدفی که تعریف کرده حرکت می کند
یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ |
نظرسنجی
54.162.164.247
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
ابرپروژه های صنعتی تحت حمایت اگزیم بانک ایران
در گفتگو با مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران بررسی شد: ابرپروژه های صنعتی تحت حمایت اگزیم بانک ایران بانک توسعه صادرات ایران در مدت بیست و پنج سال گذشته نقش مهمی را در حوزه تجاری بر عهده داشته و پروژه های مهمی را در حوزه های تولید، خدمات و فعالیت های سرمایه در گردش بر عهده داشته است
یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ |
معرفی کتاب زیبایی شناسی علم اقتصاد
معرفی کتاب زیبایی شناسی علم اقتصاد

کتاب «زیبایی شناسی علم اقتصاد» به قلم دکتر رحیمی بروجرد وارد بازار نشر شد. موضوعات و نظریه های ابن ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: