2018 April 21   ,   ٦ شعبان ١٤٣٩   ,    شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷     
کد خبر : ۱۵۰۸۶ گروه : واردات تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵
احمدکیمیایی اسدی، فعال صنعت پوشاک مطرح کرد: بی تاثیری کاهش تعرفه ها برای جلوگیری از قاچاق پوشاک

اصلاح نظام تعرفه‌ها یکی از راه‌های جلوگیری از قاچاق کالاست اما در مورد صنعت پوشاک تسهیل واردات رسمی کفایت نمی‌کند. به گفته کیمیایی ۹۰ درصد از پوشاک خارجی در بازار ایران از مبادی غیررسمی وارد می‌شود و باید علاوه بر تسهیل واردات رسمی روش‌های دیگر را هم در پیش گرفت

وزیر صنعت دیروز از تلاش این وزارت خانه برای تعدیل تعرفه واردات پوشاک خبر داده است. تعرفه واردات پوشاک از 75 درصد به 55 درصد کاهش‌یافته است و نعمت زاده معتقد است که این رقم باید بیش از این پایین آید.

احمد کیمیایی اسدی عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران در گفت‌وگو با سایت خبری اتاق تهران درباره کاهش تعرفه‌ها و اثرگذاری آن بر قاچاق پوشاک ایران گفت: یکی از راهکارهای همیشگی برای ممانعت از ورود قاچاق کالا اصلاح نظام تعرفه‌های واردات بوده است. کاهش تعرفه‌های واردات و تسهیل واردات رسمی به‌طورمعمول به کاهش قاچاق منجر می‌شود.

کیمیایی گفت: در شرایط فعلی که 90 درصد از پوشاک خارجی موجود در بازار ایران از مبادی غیررسمی وارد می‌شود تنها اصلاح نظام تعرفه‌ها کارساز نیست و باید با در پیش گرفتن روش‌های مکمل از ورود کالای قاچاق جلوگیری کرد.

این فعال صنعت پوشاک با اشاره به اینکه کاهش تعرفه‌ها از 75 درصد به 55 درصد کافی نیست گفت: این رقم باید بیش از این کاهش پیدا کند اما صرف اصلاح نظام تعرفه‌ها بدون برخورد قاطع با قاچاق بازدارنده نیست. قوانین و جریمه‌های در نظر گرفته‌شده برای مجازات قاچاقچی قدیمی است و بازدارندگی ندارد و از سوی دیگر نظارت‌ها باید بیشتر شود و هزینه‌های قاچاق افزایش پیدا کند.

کیمیایی گفت: آمار واردات پوشاک به ایران از مبادی رسمی با صادرات پوشاک از کشورهای صادرکننده پوشاک به کشورمان تناسب ندارد و این اختلاف‌ها نشان می‌دهد حجم قاچاق پوشاک بسیار بالاست.

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران ادامه داد: ترکیه درزمینهٔ پوشاک حرف‌های زیادی برای گرفتن دارد و متأسفانه یا خوشبختانه در همسایگی کشوری فعالیت می‌کنیم که صادرکننده پوشاک به اتحادیه اروپا و کشورهای آسیای میانه است. نمانام‌های ترکیه‌ای هرسال با تخفیف‌های خوب محصولاتشان را روانه بازارهای صادراتی می‌کنند و از این طریق مشتریان را راضی نگه می‌دارند. تولیدکنندگان ایران هم باید با در نظر گرفتن سلیقه و ذائقه مردم ایران محصولاتشان را روانه بازار کنند.

نائب رئیس کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق تهران ادامه داد: ماشین‌آلات و فنّاوری‌های مورداستفاده در صنعت پوشاک ایران قدیمی است و این مسئله هزینه قیمت تمام‌شده را افزایش داده است. یکی از مهم‌ترین اقدامات تولیدکنندگان در کاهش هزینه‌های تولید باید به ارتقای تجهیزات و ماشین‌آلات معطوف شود.

 

 

منبع: اتاق تهران

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پوشاک     |     تعرفه     |     قاچاق     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ضرورت رفع دو مانع از فضای کسب و کار
ضرورت رفع دو مانع از فضای کسب و کار کاهش نرخ سود و تسهیل دسترسی به مواد اولیه دو درخواست بخش خصوصی از دولت هستند
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ |
یادداشت
نظرسنجی
54.81.71.187
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
بازگشت آرامش به اقتصاد ایران با ارز تک نرخی
طهماسب مظاهری خبر داد: بازگشت آرامش به اقتصاد ایران با ارز تک نرخی رییس کل اسبق بانک مرکزی کاهش التهاب و بی قراری در نرخ ارز و رفتار فعالین اقتصادی را مهمترین اثر مثبت اعلام تک نرخی شدن نرخ ارز دانست
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ |
مبانی سرمایه داری
مبانی سرمایه داری

کتاب مبانی سرمایه داری با بررسی سرمایه‏ داری از دو دیدگاه بالا به پایین و پایین به بالا، ارائه ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: