2017 July 21   ,   ٢٧ شوّال ١٤٣٨   ,    جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶     
کد خبر : ۱۵۲۷۸ گروه : واردات تاریخ انتشار :چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵
استاندار بوشهر عنوان کرد: قاچاق ته لنجی نداریم

استاندار بوشهر با بیان اینکه کالای ته لنجی قاچاق نیست،‌ گفت: در این رابطه آیین نامه‌ای تدوین شده تا کالای همراه ملوان شفاف و دقیق شود

مصطفی سالاری در مورد اسکله‌های غیر مجاز و مجاز  برای ورود کالاهای ته‌لنجی در استان بوشهر و اینکه گمرک این موضوع را قانونی نمی‌داند و برخی، استانداری را متولی این موضوع معرفی می‌کنند، چرا که به دلیل نبود اشتغال در استان با گذراندن یک مصوبه در شورای تأمین استان به این کار غیر قانونی، ظاهری قانونی می‌دهد، اظهار داشت: قاچاق ته لنجی نداریم و این واژه‌ را  قبول ندارم  اسکله غیر مجاز فعال در استان بوشهر وجود ندارد.

وی ادامه داد: حداقل اطلاعی ندارم و هیچ دستگاه نظارتی در این زمینه گزارشی ارائه نکرده است.استاندار بوشهر با بیان اینکه کالای ته‌لنجی سابقه 60 ساله دارد و پس از آن در قانون مبارزه با قاچاق وارد شد و تحت عنوان کالای همراه ملوان رسمی شد.این مقام مسئول افزود: کالای همراه ملوان برای شناورهای سنتی زیر 500 تن قابل اجرا است.

به گفته سالاری در چگونگی اجرا و معافیت عرفی اختلاف سلیقه میان دستگاه‌های اجرایی وجود دارد که مربوط به سالهای گذشته است و ته لنجی به عنوان یک معافیت عرفی و یا کالای همراه ملوان در همه شهرهای ساحلی وجود دارد.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه به دنبال ساماندهی ته لنجی‌ها و کالای همراه ملوان هستیم، گفت: قاعده کالا همراه ملوانی دقیق و شفاف خواهد شد و با متصدیان موضوع به تفاهم رسیدیم. پیش‌نویس آیین‌نامه میان ما، وزیر صنعت معدن و تجارت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز توافق شد.وی ادامه داد: میزان و نوع کالاها مشخص شده و اکنون در کمیسیون اقتصادی دولت است که باید به تایید هیات وزیران برسد.

سالاری در مورد اینکه چه کسی مسئول نظارت بر کالاهای ته لنجی یا ملوانی است، تصریح کرد: مسئول آمار نیستیم. استاندار بوشهر در پاسخ به این سئوال پس چگونه پیشنهاد دادید و تحلیل و بررسی از وضعیت صورت می‌گیرد، عنوان کرد: نهادهایی که در رابطه با صادرات و واردات اختیار دارند، در این مورد هم هستند، راجع کالای همراه ملوان سازمان خاص نداریم.

سالاری در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سوال که ورود و خروج کالای همراه مسافر یا ملوان بر عهده مرزبان اقتصادی (گمرک) است، بیان داشت: مانند بقیه صادرات و واردات نیروی انتظامی، گمرک و دیگر سازمان‌ها نقش دارند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کالا ملوانی     |     ته لنجی     |     صادرات و واردات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
استانداردسازی جهانی سیستم بانکی
استانداردسازی جهانی سیستم بانکی یکی از مسائل اساسی نظام بانکی کشور این است که فرایندهای اجرایی به صورت نظام مند وبراساس یک چارچوب جامع و یکپارچه مبتنی بر استانداردهای بین المللی طراحی و عملیاتی نشده است و برای رفت از وضعیت موجود ...
یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ |
نظرسنجی
54.162.232.51
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
ابرپروژه های صنعتی تحت حمایت اگزیم بانک ایران
در گفتگو با مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران بررسی شد: ابرپروژه های صنعتی تحت حمایت اگزیم بانک ایران بانک توسعه صادرات ایران در مدت بیست و پنج سال گذشته نقش مهمی را در حوزه تجاری بر عهده داشته و پروژه های مهمی را در حوزه های تولید، خدمات و فعالیت های سرمایه در گردش بر عهده داشته است
یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ |
معرفی کتاب زیبایی شناسی علم اقتصاد
معرفی کتاب زیبایی شناسی علم اقتصاد

کتاب «زیبایی شناسی علم اقتصاد» به قلم دکتر رحیمی بروجرد وارد بازار نشر شد. موضوعات و نظریه های ابن ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: