2019 April 19   ,   ١٤ شعبان ١٤٤٠   ,    جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۱۶۵۶ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶
معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران اعلام كرد: سهم اصلي ايران در بازار فرش دنيا

محمدرضا مودودي گفت: بازار فرش دستباف دنیا در دست ایران است، اما باید موانع را تا حدودی کاهش داد و با برند سازی و ارزش گذاری بازار را حفظ کرد و توسعه داد

به گزارش اگزيم نيوز به نقل از مرکز ملی فرش ایران، «محمدرضا مودودی» در نشست بازرگانان خارجی فرش دستباف، در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران، یکی از ملزومات مدیریت صحیح و کاربردی برای توسعه صادرات را شناخت سلیقه بازار عنوان کرد و افزود: باید در راه صادرات فرش هدفمند حرکت کرد. 
وی با انتقاد از اینکه رابطه فروشنده و تولید کننده در ایران متصل نیست، افزود: لازمه شکل گیری فرآیند تولید، مدیریت زنجیره ای است.
در ادامه این هم اندیشی، «مسعود کمالی اردکانی» مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی، معدنی سازمان توسعه تجارت ایران نیز گفت: برای حفظ و ارتقای اصالت فرش ایرانی، فعالان حوزه فرش باید در جهت نوآوری در طرح و رنگ نقشه گام بردارند.
« ایران در 20 کشور نماینده تجاری دارد و سازمان توسعه تجارت پذیرای طرح های جدید و مدرن از تجار خارجی خواهد بود.»
نشست بازرگانان خارجی فرش دستباف در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران برگزار شد و بیش از 50 بازرگان فرش ایران درخارج کشور به بیان دیدگاه های خود برای بهبود و توسعه تجارت فرش ایران پرداختند.
در این هم اندیشی، رئیس مرکز ملی فرش ایران، معاون توسعه صادرات کالا و خدمات و مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی، معدنی سازمان توسعه تجارت حضور داشتند.
لزوم توجه به سلیقه و نیاز مشتریان، درنظر گرفتن تنوع قیمتی فرش برای سطوح مختلف مشتریان، لزوم تاکید بر ریزبافی، توجه به اندازه های متناسب با معماری و فرهنگ زندگی مشتریان در بازارهای هدف، پرهیز از تکرار طرح و نقش و رنگ بندی، لزوم دعوت از طراحان و دکوراتورهای خارجی برای حضور در ایران و بازدید از نمایشگاه های ایرانی، تاکید بر لزوم پاسخ دهی مناسب و به موقع به سفارش های خارجی، انجام فعالیت های فرهنگی در بازارهای هدف در کنار فعالیت تجاری و ... از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : محمدرضا مودودي     |     نشست بازرگانان خارجي فرش     |     نمايشگاه بين المللي     |     فرش دستباف     |     اقتصاد     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
از پیش بینی قیمت گذاری خودرو تا کمبود تقاضا در سال ۹۸
از پیش بینی قیمت گذاری خودرو تا کمبود تقاضا در سال ۹۸ بازار خودرو در سال جدید با این چالش روبرو است که آیا باید منتظر جهش دوباره قیمت ها باشد و نکته مهمتر اینکه کشش بازار برای جهش احتمالی قیمت ها چقدر خواهد بود؟
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ |
نظرسنجی
18.234.111.56
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
پیش بینی سه گانه تورم، بیکاری و رشد اقتصادی در سال ۹۸ با دو سناریو
اگزیم نیوز بررسی می کند پیش بینی سه گانه تورم، بیکاری و رشد اقتصادی در سال ۹۸ با دو سناریو برای سال ۹۸ در حوزه نفت بخشی از مشتریان نفتی تضمین شده هستند، راهبردگسترش بازارهای صادراتی در ۱۶ کشور همسایه که عراق شاخص ترین آنهاست در دستورکار قرار گرفته ضمن اینکه حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی و پرهیز ...
دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: