2018 January 23   ,   ٧ جمادى الأولى ١٤٣٩   ,    سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶     
کد خبر : ۲۱۹۵۴ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
مدیر عامل بانک توسعه صادرات اعلام کرد: تامین مالی پروژه های صادرات محور از فاینانس چینی

علی صالح آبادی گفت: آمادگی کامل از این لحظه دربانک توسعه صادرات برای جذب پروژه های صادراتی و تامین مالی آنها وجود دارد

 پیرو موافقتنامه قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری خط اعتباری «سیتیک تراست» چین با بانک توسعه صادرات ایران و  چهار بانک ایرانی دیگر که در در مرکز «سیتیک» چین در پکن امضا شد، سرمایه‌گذاری 10 میلیارد دلاری چین در ایران به صورت فاینانس در پروژه‌هاى توليدى و صنعتى و حوزه‌های مدیریت منابع آبی، انرژی، محیط‌زیست و حمل و نقل و ... تخصیص خواهد یافت. همچنین بهره‌مندی از خط اعتبارى ميان‌مدت چين در پروژه‌هاى توليدى، صادراتى و در عين حال تأمين مالى پروژه های صادرات محور  از محل منابع ارزى بانك‌توسع صادرات در دستور کار است. این قرارداد، زمینه توسعه روابط اقتصاد ایران و چین را نیز بیش از پیش فراهم خواهد کرد. «سیتیک تراست» یکی از مؤسسه‌های مالی بزرگ دنیاست، به طوری که در بین 500 شرکت مالی دنیا در ردیف 51 جهان قرار گرفته است.

دکتر صالح آبادی در گفتگو با اگزیم نیوز گفت: به موجب قرارداد 10 میلیارد دلاری که با سیتیک تراست چین به امضا رسید، بانک های عامل شامل بانک توسعه صادرات ایران، بانک رفاه کارگران، بانک صنعت و معدن، بانک پارسیان و بانک پاسارگاد این آمادگی را داریم که طرح های پروژه هایی که دارای توجیه فنی و اقتصادی لازم هست دریافت و پس از بررسی، به بانک چینی اعلام کرده و فاینانس آن را از طریق مبلغ قرارداد یادشده تامین کنیم.

 صالح آبادی خاطر نشان کرد: آمادگی کامل از این لحظه دربانک توسعه صادرات برای جذب پروژه های صادراتی و تامین مالی آنها وجود دارد.

وی افزود: تضامین مورد نیاز از سوی پروژه ها بستگی به توجیه پذیری آنها دارد. هر چقدر مجری طرح و پذیرنده منابع مالی از وضعیت مالی مناسب تری برخوردار باشد  و رتبه اعتباری بهتری داشته باشد ما می توانیم برای این مشتری در حوزه تضامین و وثائق تسهیل در نظر بگیریم.

 صالح آبادی گفت: در اینباره  به صورت معمول محل اجرای طرح از سوی بانک  به وثیقه گرفته می شود و علاوه بر این اگر هلدینگی در این میان وجود داشته باشد که سایر دارایی لازم را داشته باشد، حسب اعتبارسنجی که انجام می شود، وثائق برای طرح مورد نظر تعیین می شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پروژه های صادرات محور     |     فاینانس چینی     |     تامین مالی صادرات     |     تامین مالی     |     علی صالح آبادی     |     فاینانس     |     صادرات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ابزارهای مالی جدید برای معاملات پسته در بورس
ابزارهای مالی جدید برای معاملات پسته در بورس میرزاپور: بورس کالای ایران در راستای اهداف و ماموریت های خود تلاش کرده است تا با توسعه و استفاده از ابزارهای نوین معاملاتی و تامین مالی متنوع و متناسب با نیاز مشتریان یکی از مشکلات اساسی اقتصاد کشور ...
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ |
نظرسنجی
54.82.29.141
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
افت ۳۰ تا ۴۰ درصدی تولید زعفران در سال ۹۶
اگزیم نیوز بررسی کرد: افت ۳۰ تا ۴۰ درصدی تولید زعفران در سال ۹۶ چرا طلای سرخ نتوانسته از پتانسیل های خود استفاده کند؟ دولت و بخش خصوصی چه وظایفی در قبال آن دارند و چرا تولید در این بخش کاهش یافته است؟
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ |
مبانی سرمایه داری
مبانی سرمایه داری

کتاب مبانی سرمایه داری با بررسی سرمایه‏ داری از دو دیدگاه بالا به پایین و پایین به بالا، ارائه ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: