2018 April 25   ,   ١٠ شعبان ١٤٣٩   ,    چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۱۹۵۴ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
مدیر عامل بانک توسعه صادرات اعلام کرد: تامین مالی پروژه های صادرات محور از فاینانس چینی

علی صالح آبادی گفت: آمادگی کامل از این لحظه دربانک توسعه صادرات برای جذب پروژه های صادراتی و تامین مالی آنها وجود دارد

 پیرو موافقتنامه قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری خط اعتباری «سیتیک تراست» چین با بانک توسعه صادرات ایران و  چهار بانک ایرانی دیگر که در در مرکز «سیتیک» چین در پکن امضا شد، سرمایه‌گذاری 10 میلیارد دلاری چین در ایران به صورت فاینانس در پروژه‌هاى توليدى و صنعتى و حوزه‌های مدیریت منابع آبی، انرژی، محیط‌زیست و حمل و نقل و ... تخصیص خواهد یافت. همچنین بهره‌مندی از خط اعتبارى ميان‌مدت چين در پروژه‌هاى توليدى، صادراتى و در عين حال تأمين مالى پروژه های صادرات محور  از محل منابع ارزى بانك‌توسع صادرات در دستور کار است. این قرارداد، زمینه توسعه روابط اقتصاد ایران و چین را نیز بیش از پیش فراهم خواهد کرد. «سیتیک تراست» یکی از مؤسسه‌های مالی بزرگ دنیاست، به طوری که در بین 500 شرکت مالی دنیا در ردیف 51 جهان قرار گرفته است.

دکتر صالح آبادی در گفتگو با اگزیم نیوز گفت: به موجب قرارداد 10 میلیارد دلاری که با سیتیک تراست چین به امضا رسید، بانک های عامل شامل بانک توسعه صادرات ایران، بانک رفاه کارگران، بانک صنعت و معدن، بانک پارسیان و بانک پاسارگاد این آمادگی را داریم که طرح های پروژه هایی که دارای توجیه فنی و اقتصادی لازم هست دریافت و پس از بررسی، به بانک چینی اعلام کرده و فاینانس آن را از طریق مبلغ قرارداد یادشده تامین کنیم.

 صالح آبادی خاطر نشان کرد: آمادگی کامل از این لحظه دربانک توسعه صادرات برای جذب پروژه های صادراتی و تامین مالی آنها وجود دارد.

وی افزود: تضامین مورد نیاز از سوی پروژه ها بستگی به توجیه پذیری آنها دارد. هر چقدر مجری طرح و پذیرنده منابع مالی از وضعیت مالی مناسب تری برخوردار باشد  و رتبه اعتباری بهتری داشته باشد ما می توانیم برای این مشتری در حوزه تضامین و وثائق تسهیل در نظر بگیریم.

 صالح آبادی گفت: در اینباره  به صورت معمول محل اجرای طرح از سوی بانک  به وثیقه گرفته می شود و علاوه بر این اگر هلدینگی در این میان وجود داشته باشد که سایر دارایی لازم را داشته باشد، حسب اعتبارسنجی که انجام می شود، وثائق برای طرح مورد نظر تعیین می شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پروژه های صادرات محور     |     فاینانس چینی     |     تامین مالی صادرات     |     تامین مالی     |     علی صالح آبادی     |     فاینانس     |     صادرات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
اجرای سیاست استفاده از ارز حاصل از صادرات برای واردات ناممکن است
اجرای سیاست استفاده از ارز حاصل از صادرات برای واردات ناممکن است خوانساری : اجرای سیاست اخیر دولت در تاکید استفاده از ارز حاصل از صادرات برای واردات باید گفت که این امر در عمل ناممکن است چرا که عمده صادرات ایران به کشورهای همجوار صورت می پذیرد و به دلیل مشکلات ...
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ |
یادداشت
نظرسنجی
54.162.173.119
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
۳۲۰ تریلیون تومان سرمایه گذاری در ۱۱ ماه
مدیر کل دفتر برنامه ریزی، بودجه و سرمایه گذاری مناطق آزاد خبر داد: ۳۲۰ تریلیون تومان سرمایه گذاری در ۱۱ ماه در ۱۱ ماهه ی اول سال ۱۳۹۶ رقمی بالغ بر ۳۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری تحقّق یافته و نیز ۲۰۲۴ هزار مجوز سرمایه گذاری صادر شده است
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ |
مبانی سرمایه داری
مبانی سرمایه داری

کتاب مبانی سرمایه داری با بررسی سرمایه‏ داری از دو دیدگاه بالا به پایین و پایین به بالا، ارائه ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: