2017 November 19   ,   ١ ربيع الأوّل ١٤٣٩   ,    یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶     
کد خبر : ۲۲۲۳۸ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶
دبیر شورای عالی مناطق آزاد: مناطق آزاد سالانه میزبان ۱۱ میلیون گردشگر است

مرتضي بانك با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان محیط زیست و مناطق آزاد تجاری اظهار کرد: قطعا این تفاهم‌نامه سهولت بسیاری در کار ما ایجاد می‌کند و محیط زیست با فعالیت‌های توسعه‌ای و عمرانی در مناطق آزاد عجین خواهد شد

به گزارش اگزيم نيوز، مرتضی بانک در مراسم امضای تفاهم‌نامه دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با سازمان حفاظت محیط زیست که امروز در محل دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد با حضور عیسی کلانتری - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست - برگزار شد، اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌ای که امروز امضاء می‌شود برای آغاز فعالیت‌های مشترک ما با سازمان محیط زیست است.

وی با اشاره به اینکه محیط زیست بسیاری از موضوعات را تحت الشعاع قرار می‌دهد، گفت: حل و فصل مسائل ما در موضوع محیط زیست باعث تسریع کارها می‌شود. از گذشته هماهنگی‌هایی بین شورای عالی مناطق آزاد و سازمان محیط زیست وجود داشته که در نهایت این همکاری‌ها منجر به یک تفاهم‌نامه شد. قطعا این تفاهم‌نامه سهولت بسیاری را در کار ما ایجاد خواهد کرد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی تاکیدکرد: تفاهم‌نامه بین محیط زیست و شورای عالی مناطق آزاد باعث می‌شود که محیط زیست با فعالیت‌های توسعه‌ای و عمرانی ما عجین شود تا کمترین مشکل در اجرای سیاست‌های محیط زیست ایجاد شود.

بانک در ادامه با اشاره به اینکه مناطق آزاد تجاری در جنبه‌های مختلف اقتصادی، توسعه‌ای، عمرانی، اشتغالزایی و مشارکت با بخش‌های خصوصی داخلی و خارجی در چهارچوب قانون فعالیت می‌کند، گفت: مناطق آزاد برنامه‌های مختلفی را پیگیری می‌کند که گردشگری یکی از مهمترین آنها است. یکی از مهمترین بحث‌های اقتصادی کشور گردشگری است که مناطق آزاد سالانه ۱۱ میلیون گردشگر داخلی و خارجی را میزبانی می‌کند.

وی افزود: خوشبختانه در همه فعالیت‌های مناطق آزاد همکاری و مشارکت با دستگاه‌ها وجود دارد و قوانین حاکم بر دستگاه‌ها در مناطق آزاد نیز رعایت می‌شود و مناطق آزاد به فراخور فعالیت‌هایشان بادستگاه‌های ذیربط ارتباط دارند.

حجت الاسلام محمدعلی زم - معاون فرهنگی و گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی - در ادامه این مراسم اظهار کرد: امیدواریم شاهد همکاری کلان سازمان محیط زیست و شورای عالی مناطق آزاد در همه ابعاد محیط زیستی به منظور تحقق اقتصاد سبز در مناطق آزاد به عنوان یک الگوی ملی باشیم.

وی با اشاره به اینکه آموزش و فرهنگسازی یکی از مهمترین محورهای تفاهم‌نامه است، گفت: در شرایط حاضر اصلی‌ترین نیاز، اطلاع رسانی و آگاه سازی محیط زیستی است. بنابراین در جریان این تفاهم‌نامه برای یک میلیون ساکن در مناطق آزاد کار فرهنگسازی محیط زیستی انجام خواهد شد.

معاون فرهنگی و گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه مناطق متداخل سازمان محیط زیست و مناطق آزاد تجاری یکی ازمحورهای تفاهم‌نامه است، گفت: ضرورت‌های مناطق آزاد خارج از محیط بانی است ومی‌توان این مناطق را توسعه داد و گونه‌های گیاهی آن را احیاء کرد. همچنین گردشگری را به عنوان یک اقتصاد سبز مورد توجه قرار داد. گردشگری که ضمن اتکاء به عناصر طبیعی مدیریت می‌شود و هیچ سازه‌ای در آن منطقه ایجاد نمی‌شود.

تفاهم‌نامه دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با سازمان محیط زیست به منظور تسهیل اجرایی کردن سیاست‌ها، قوانین و مقررات مربوط به این مناطق منعقد شد. اجرای اصل ۵۰ قانون اساسی، سیاست‌های کلی محیط زیست ابلاغی مقام معظم رهبری، احکام قانونی سازمان محیط زیست، ماده ۳۸ قانون برنامه ششم توسعه، احکام قانونی چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری، ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنجم توسعه و آئین‌نامه ارزیابی اثرات زیست محیطی طرح‌ها و پروژه‌های بزرگ تولیدی، خدماتی و عمرانی مصوبه ۱۳۹۰ محور این تفاهم‌نامه است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : گردشگري     |     اشتغالزايي     |     بخش خصوصی     |     مناطق آزاد تجاری     |     مناطق آزاد     |     اقتصاد     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
رتبه ریسک کشوری هند برای ایران
رتبه ریسک کشوری هند برای ایران بررسی های اداره مدیریت ریسک صندوق ضمانت صادرات از وضعیت ریسک کشوری هند بر اساس آمارهایی که سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی اعلام کرده نشان می دهد این کشور در گروه ۳ این طبقه بندی قرار گرفته که ...
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ |
یادداشت
نظرسنجی
54.144.57.183
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
گره های اقتصادی روابط تهران-مسکو
اگزیم نیوز روابط ایران و روسیه را بررسی کرد: گره های اقتصادی روابط تهران-مسکو با تمام مزیت هایی که بین ایران و روسیه در حوزه اقتصادی و تجاری وجود دارد اما هنوز این روابط در سطحی بسیار نازل وجود دارد دلیل این عقب ماندگی چیست؟
شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ |
معرفی کتاب حقوق مالی و محاسباتی
معرفی کتاب حقوق مالی و محاسباتی

انتشارات دادگستر به تازگی اثری آموزشی به نام کتاب "حقوق مالی و محاسباتی" را در خصوص بایسته های ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: