2017 December 15   ,   ٢٧ ربيع الأوّل ١٤٣٩   ,    جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶     
کد خبر : ۲۲۵۵۹ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر صادرات کالای سازمان توسعه تجارت خبر داد: سفته جایگزین وثیقه ملکی و بانکی واحدهای تولیدی صادراتی

محمود بازاری: : ورود موقت و موضوع تضامین از مشکلات مزمن حوزه صادرات است که به زودی حل خواهد شد

محمود بازاری مدیرکل دفتر صادرات کالای سازمان توسعه تجارت در مورد عمده مشکلات تولید و صادرات موارد غذایی گفت: ورود موقت یکی از مشکلات مزمن حوزه صادرات است که علی رغم پیگیری های متعدد سازمانها و دستگاههای مرتبط کماکان در دام پروسه های بروکراتیک  افتاده است.

وی گفت: سال گذشته در بسته حمایت از صادرات مصوبه سناد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بندی لحاظ شد که دستگاههای اجرایی به خصوص گمرگ بعنوان مسئول مستقیم این موضوع نیازی به استعلام از سایر دستگاهها برای صدور مجوز ورود موقت برای واحدهای تولیدی صادراتی ندارند.اما به‌رغم صراحتی که  که در این مصوبه وجود دارد امسال نیز در بسته حمایت از صادرات، این موضوع دیده شده است، گرفتاری‌های جانبی در بحث مقررات و ضوابطی که در دستگاه‌های اجرایی وجود دارد، دیده می‌شود.

بازاری افزود: نسبت به دو سال قبل، فرآیند صدور مجوز ورود موقت مواد اولیه مثل شکر، گندم و روغن خام راحت‌تر شده است؛ ولی کماکان برای بهبود این وضعیت تلاش می کنیم. سازمان توسعه تجارت  به‌عنوان مدعی العموم صادرکنندگان، نسبت به ورود موقت گلایه داریم و معتقدیم که باید این کار با تسهیلات بیشتری انجام شود. بازاری ادامه داد: طی دو سه هفته اخیر، جلساتی با تشکل های حوزه صنعت غذا برگزار شده که جمع بندی آن گام مثبتی در مسیر حل مشکلات این حوزه خواهد بود.

مدیرکل دفتر صادرات کالای سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: نامه‌ای با امضای دو وزیر اقتصاد و صنعت، به معاون اول رئیس‌جمهوری ارسال شده  که طی آن پیشنهاد  شده تسویه مجوزهای ورود موقت، براساس صادرات قبلی صورت گیرد، در‌حالی‌که می‌خواهیم این سهمیه را از صادرات قبلی بگیریم؛ به هر حال تصور می‌شود که این موضوع، هزینه را کاهش و سرعت را افزایش خواهد داد. وی افزود: همچنین در این نامه، پیشنهادی برای وثایق دریافتی از واحدهای تولیدی- صادراتی ارائه شده است که بر مبنای آن، سفته را جایگزین تضامین ملکی و وثایق بانکی شود.این تصمیم طی روزهای آتی عملیاتی خواهد شد.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ورود موقت     |     وثائق بانکی     |     گمرگ     |     صادرات کالا     |     محمود بازاری     |     سازمان توسعه تجارت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ایتالیا کشوری با ریسک پایین
ایتالیا کشوری با ریسک پایین طبق گروه بندی OECD( سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی) این کشور در جدول هفت طبقه ی OECD در گروه۱ یا «بسیار کم ریسک» قرار دارد
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ |
نظرسنجی
54.82.56.95
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
منافذ اصلی برای بودجه ۹۷
در گفتگوی اگزیم نیوز با رئیس اسبق پژوهشکده پولی و بانکی بررسی شد: منافذ اصلی برای بودجه ۹۷ دکتر احمد مجتهد: یکی از عمده‌ترین ایرادات بودجه می‌تواند این باشد که بودجه‌ها به سمت بودجه‌های جاری می‌روند که خود این ضعف است چون از درآمدهای نفتی خرج می‌شود.
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ |
معرفی کتاب حقوق مالی و محاسباتی
معرفی کتاب حقوق مالی و محاسباتی

انتشارات دادگستر به تازگی اثری آموزشی به نام کتاب "حقوق مالی و محاسباتی" را در خصوص بایسته های ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: