2018 August 16   ,   ٥ ذو الحجّة ١٤٣٩   ,    پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۳۳۳۸ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
معاون وزیرجهادکشاورزی اعلام کرد: صدور بیش از چهار میلیارد دلار محصول کشاورزی به خارج از کشوردر ۹ماه

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: چهار میلیون و ۱۹۸ هزار و ۳۶۰ تن محصولات کشاورزی به ارزش چهار میلیارد و ۵ میلیون و ۲۶۰ هزار دلار در ۹ ماه امسال از کشور صادر شده است

به گزارش اگزيم نيوز به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، عبدالمهدی بخشنده، سهم بخش کشاورزی از کل صادرات غیرنفتی را 12.7 درصد به لحاظ ارزشی اعلام کرد و افزود:سهم این صادرات از کل صادرات غیرنفتی به لحاظ وزنی 4.74 درصد است.
وی ادامه داد: در 9 ماه امسال بیشترین میزان صادرات بخش کشاورزی به لحاظ وزنی مربوط به زیربخش زراعی با سهم 63.43 درصد، باغی با سهم 21.58 درصد و دام و طیور با سهم 12.31درصد بوده است.
بخشنده، بیشترین میزان صادرات محصولات کشاورزی به لحاظ ارزشی را مربوط به زیربخش باغی با سهم 48 درصد، زراعی 24.81 درصد و دام و طیور با سهم 17.88 درصد عنوان کرد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در 9 ماه امسال 906 هزار تن محصولات باغی به ارزش یک میلیارد و 922 میلیون دلار، دو میلیون و 663 هزارتن محصولات زراعی به ارزش 994 میلیون دلار،517 هزار تن محصولات دام و طیور به ارزش 716 میلیون دلار و 78 هزارتن محصولات شیلاتی به ارزش 281 میلیون دلار از ایران به سایر کشورها صادر شده است.
وی اظهار داشت: در 9 ماه امسال،96 هزار تن پسته به ارزش 852 میلیون دلار، 292 هزار تن محصولات لبنی به ارزش 501 میلیون دلار،468 هزارتن گوجه فرنگی (تازه و رب) به ارزش 242 میلیون دلار و 161 تن زعفران به ارزش 219 میلیون دلار از کشور صادر شده است. 
این مقام مسئول افزود: صادرات زعفران در 9 ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی 33 درصد و از نظر ارزشی 26 درصد افزایش نشان می دهد.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، صادرات خرما را در این بازه زمانی، 171 هزار تن به ارزش 167 میلیون دلار اعلام کرد و افزود: صادرات خرمای ایرانی در سال جاری 23 درصد از نظر وزنی و 18 درصد از لحاظ ارزشی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.
به گفته بخشنده، در این مدت، 83 هزارتن انگور (تازه و سایر) به ارزش 126 میلیون دلار و 256 هزار تن سیب درختی به ارزش 104 میلیون دلار از کشور صادر شده است.
وی، ارزآوری صادرات سیب زمینی و هندوانه را به ترتیب 177 و 138 میلیون دلار عنوان کرد و افزود: در 9 ماه امسال 26 هزارتن شیرخشک به ارزش 100 میلیون دلار از کشور صادر شده که این میزان نسبت به دوره مشابه سال گذشته 97 درصد از لحاظ وزنی و 75درصد از نظر ارزشی رشد داشته است.
بخشنده افزود: در 9 ماه امسال، 276 هزارتن گندم از کشور صادر شده که این میزان صادرات نسبت به دوره مشابه سال گذشته از نظر وزنی 1352 درصد و از لحاظ ارزشی 759 درصد افزایش دارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : صادرات غيرنفتي     |     صادرات خرما     |     گندم     |     صادرات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ساختارهای کمکی بازار سرمایه بازوی اجرایی بانک مرکزی
ساختارهای کمکی بازار سرمایه بازوی اجرایی بانک مرکزی علی رحمانی بانک مرکزی بعنوان نهاد کلان سیاستگذاری مالی کشور، نیازمند بهره گیری از ساختارهای کمکی است؛ مشکلی که بانک مرکزی در سالهای اخیر در حوزه ارزی با آن مواجه شد این بود که ابزار مناسب را برای ...
یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
54.198.195.11
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
هیچ کشور ثالث و اعمال تحریمی  نمی تواند تاثیری بر روابط ایران و ترکیه داشته باشد
رییس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه در گفتگو با اگزیم نیوزمطرح کرد هیچ کشور ثالث و اعمال تحریمی نمی تواند تاثیری بر روابط ایران و ترکیه داشته باشد کامی : موضع قاطع دولت ترکیه پس از اعلام تبعیت نکردن اتحادیه اروپا از تحریم‌های امریکایی و با توجه به موقعیت ژئواستراتژیک ترکیه در منطقه غرب آسیا توانست ایران را یک گام دیگر در عبور از تحریم های ...
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ |
مبانی سرمایه داری
مبانی سرمایه داری

کتاب مبانی سرمایه داری با بررسی سرمایه‏ داری از دو دیدگاه بالا به پایین و پایین به بالا، ارائه ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: