2018 August 16   ,   ٥ ذو الحجّة ١٤٣٩   ,    پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۳۳۶۰ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اعلام کرد: حداکثر ضمانت نامه ۷۵۰ میلیارد تومانی برای تولید

مقیسه: از سال ۹۴ افزایش سرمایه نزدیک به ۷۵ میلیارد تومانی برای صندوق در نظر گرفته شده است که جمع سرمایه ما را در آن سال به ۱۱۰ میلیارد تومان رسانده است و حداکثر ضمانت نامه صادره از طرف صندوق نزدیک به ۷۵۰ میلیارد تومان خواهد بود

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: تامین مالی یکی از مشکلات اساسی صنایع کوچک است که صندوق ضمانت سرمایه گذاری در همین راستا تاسیس شده است.

محمدحسین مقیسه مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، در خصوص میزان توسعه، پیشرفت و آبادانی در جمهوری اسلامی ایران بعد ازانقلاب اسلامی در عرصه صنایع کوچک، اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی که صنایع کوچک با آن درگیر هستند بحث تامین مالی است که در همه جای دنیا در گذشته و حال وجود داشته است.

وی افزود: ازآنجایی که بخش عمده تسهیلات اعطایی مخصوصا در کشورهای در حال توسعه مبتنی بر وثیقه است و صنایع کوچک از ارائه وثایق به نظام بانکی معمولا به دلیل اینکه تمام دارایی و سرمایه شان را صرف تاسیس بنگاه های کوچک کرده اند معذور هستند.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: دولت ها به این فکر افتادند که صندوق سرمایه گذاری را در حمایت از صنایع کوچک ایجاد کنند که با صدور انواع ضمانت نامه بتوانند کسری وثیقه را در نزد نظام بانکی تامین کنند.

مقیسه بیان کرد: صندوق ما برای کمک به تامین مالی صنایع کوچک و ارائه وثایق مورد نیاز نظام بانکی از سال ۸۳ تاسیس شد.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه فعالیت های ما مالی است همواره باید تناسبی بین صدور ضمانت نامه ها و میزان سرمایه ای که در اختیار داریم، برقرار باشد. تا سال ۹۴ تقریبا سرمایه دراختیار ما رقمی بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان بوده است که براساس استاندارد بین المللی صندوق ها معمولا تا ۷ برابر میزان سرمایه می توانند ضمانت نامه صادر کنند که این عدد بسیار اندک است.

مقیسه تصریح کرد: از سال ۹۴ افزایش سرمایه نزدیک به ۷۵ میلیارد تومانی برای صندوق در نظر گرفته شده است که جمع سرمایه ما را در آن سال به ۱۱۰ میلیارد تومان رسانده است و حداکثر ضمانت نامه صادره از طرف صندوق نزدیک به ۷۵۰ میلیارد تومان خواهد بود.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک افزود: زمانی که یک واحد صنعتی و فعال اقتصادی به نظام بانکی مراجعه می کند ازاین فعالان وثایق سهل البیع درجه یک طلب می شود و صندوق بر اساس رسالت حمایتی که بر عهده دارد صرفا برای محل اجرای طرح هایی که در شهرک های صنعتی هستند با این پشتوانه ضمانت نامه صادر می کند.

وی با بیان اینکه صندوق در لیست شرکت های واگذاری قرار داده شده، گفت: کشورهایی که در زمینه صنایع کوچک پیشرو هستند با چنین ابزارهایی به این صنعت کمک می کنند اما در کشور ما که این واحدها به شدت نیازمند کمک و حمایت هستند، در حال حاضر با قرارگیری در لیست واگذاری موانعی در حال و در آینده برای ما و به خصوص این واحدهای صنعتی ایجاد خواهد شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : وثایق بانکی     |     صندوق     |     صندوق ضمانت     |     صنایع کوچک     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ساختارهای کمکی بازار سرمایه بازوی اجرایی بانک مرکزی
ساختارهای کمکی بازار سرمایه بازوی اجرایی بانک مرکزی علی رحمانی بانک مرکزی بعنوان نهاد کلان سیاستگذاری مالی کشور، نیازمند بهره گیری از ساختارهای کمکی است؛ مشکلی که بانک مرکزی در سالهای اخیر در حوزه ارزی با آن مواجه شد این بود که ابزار مناسب را برای ...
یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
54.198.195.11
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
هیچ کشور ثالث و اعمال تحریمی  نمی تواند تاثیری بر روابط ایران و ترکیه داشته باشد
رییس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه در گفتگو با اگزیم نیوزمطرح کرد هیچ کشور ثالث و اعمال تحریمی نمی تواند تاثیری بر روابط ایران و ترکیه داشته باشد کامی : موضع قاطع دولت ترکیه پس از اعلام تبعیت نکردن اتحادیه اروپا از تحریم‌های امریکایی و با توجه به موقعیت ژئواستراتژیک ترکیه در منطقه غرب آسیا توانست ایران را یک گام دیگر در عبور از تحریم های ...
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ |
مبانی سرمایه داری
مبانی سرمایه داری

کتاب مبانی سرمایه داری با بررسی سرمایه‏ داری از دو دیدگاه بالا به پایین و پایین به بالا، ارائه ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: