2018 October 16   ,   ٦ صفر ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۴۱۸۱ گروه : تجارت بین الملل تاریخ انتشار :دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
India Infoline بررسی کرد: تولیدکنندگان پتروشیمی برندگان جنگ تجاری

پلی‌ اتیلن و پروپان مایع جزو ۱۰۶ کالای هدفی هستند که چین تعرفه واردات آنها را از آمریکا افزایش می‌دهد و کشورهای خاورمیانه که غنی از انرژی و محصولات پتروشیمی هستند، بهترین جایگزین محسوب می‌شوند

تشدید درگیری‌های تجاری بین آمریکا و چین احتمالا این کشور آسیایی را وادار به تلافی می‌کند و چین تعرفه واردات محصولات پتروشیمی آمریکا را تا 25 درصد افزایش خواهد داد. این موضوع باعث می‌شود خریداران چینی به دنبال جایگزین‌های ارزان‌تر باشند.

به گزارش سایت شرکت خدمات مالی India Infoline، پلی‌ اتیلن و پروپان مایع جزو 106 کالای هدفی هستند که چین تعرفه واردات آنها را از آمریکا افزایش می‌دهد و کشورهای خاورمیانه که غنی از انرژی و محصولات پتروشیمی هستند، بهترین جایگزین محسوب می‌شوند.

منطقه خاورمیانه در حال حاضر هم یکی از منابع اصلی تامین پلی اتیلن چین است و می‌تواند صادرات خود را در کنار کره جنوبی به این کشور افزایش دهد. پلی اتیلن پرکاربردترین ماده ساخت پلاستیک در دنیا است.

چین سالانه 7/12 میلیون تن از این محصول را وارد می‌کند که از این میزان آمریکا تنها 600 هزار تن را تامین می‌کند. اما اگر بحث افزایش تعرفه‌ها نبود، خرید پلی‌ اتیلن از آمریکا ظرف دو سال آینده پتانسیل سه برابر شدن را داشت.

همچنین چین سومین بازار صادرات پروپان آمریکا است و خرید این گاز در سال‌های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است. اگرچه افزایش تعرفه، به اندازه‌ای که انتظار می‌رود به آمریکا آسیب نمی‌زند، اما در مورد این محصول هم خاورمیانه بهترین گزینه است.

کارشناسان می‌گویند ایران به طور خاص از این اتفاق نفع می‌برد، چون می‌تواند گاز پروپان را پایین‌تر از قیمت‌های قراردادی منطقه به چین بفروشد. آنها معتقدند ایران گزینه جذابی خواهد بود و شرکت‌های چینی باید با روی آوردن به این کشور، منابع تامین محصولات پتروشیمی خود را متنوع‌سازی کنند.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : خاورميانه     |     چين     |     تعرفه     |     واردات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
عبور کم هزینه از بحران تحریم ها در گرو تقویت SMEها
عبور کم هزینه از بحران تحریم ها در گرو تقویت SMEها اروپا در بسته پیشنهادی خود همکاری شرکت های کوچک و موسط خود با ایران را در دستور کار خود قرار داده است؛ از پس از خروج امریکا از برجام ، کشورهای اروپایی، شرکت‌های کوچک و متوسط را ناجی برجام یاد ...
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
54.224.150.24
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
مقصران عدم توازن منابع-مصارف بانکی
اگزیم نیوز بررسی کرد: مقصران عدم توازن منابع-مصارف بانکی چرا سیستم بانکی با ۱۴۸ هزار میلیارد تومان بدهی به بانک مرکزی با مشکلات زیادی برای تأمین نیازهای خود روبرو است؟ دولت اولین متهم این مسیر است که بیش از ۲۲۰ هزار میلیارد تومان به بانک ها بدهکار است
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: