2018 August 19   ,   ٨ ذو الحجّة ١٤٣٩   ,    یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۴۳۸۷ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین: خروج آمریکا از برجام تاثیری بر قراردادهای خارجی ندارد

عسگراولادي گفت: خروج آمریکا از برجام هیچ تاثیری بر قراردادهای خارجی ندارد، چراکه طرف قرارداد ما این کشور نیست. از سوی دیگر آمریکا تاکنون هم در برجام حرکت مثبتی انجام نداده است که ماندنش نفعی برای ما داشته باشد

 شب گذشته رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که رسما از برجام خارج می‌شود و تحریم‌های علیه ایران را از سر می‌گیرد که در این زمینه اسدالله عسگراولادی عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران به ایسنا گفت: قراردادهای بین‌المللی و خارجی هیچ کدامشان به آمریکا ارتباطی ندارد، چراکه طرف قرارداد ما این کشور نیست؛ بنابراین اروپایی‌ها اگر همچنان که تا امروز گفته‌اند، در برجام باقی بمانند، مشکلی به وجود نمی‌آید و فقط رئیس جمهور آمریکاست که مانند یک دیوانه  حرف‌های بیهوده می‌زند.

وی افزود: از نظر بانک‌هایی که با آنها در ارتباط هستیم هم اگر اروپایی‌ها و دیگر کشورهای طرف مذاکره بخواهند، می‌توانند راه‌هایی برای ارتباط با ایران پیدا کنند. به عنوان مثال سه - چهار بانک‌ در چین وجود دارد که با توجه به اینکه هیچ ارتباطی با بانک‌های آمریکایی ندارند، به راحتی با ما همکاری می‌کنند و اگر طرفین قرارداد با ایران از اتحادیه اروپا و دیگر کشورها بخواهند در برجام بمانند، آمریکایی‌ها نمی‌توانند هیچ آسیبی به ما وارد کنند.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین با تاکید بر اینکه امروز وقت اتحاد و همبستگی است تا بتوانیم از بحرانی که این رئیس جمهور دیوانه برای کشور ما می‌خواهد به وجود بیاورد، عبور کنیم، ادامه داد: به عنوان مثال توتال به عنوان یکی از طرفین قرارداد با ایران می‌تواند ارتباطاتش را با ما ادامه دهد و هیچ اتفاقی برای او نمی‌افتد، چراکه اساسا به آمریکا ربطی ندارد و از سوی دیگر نیز کشورها از قراردادهای نفتی به هیچ وجه بیرون نمی‌آیند، چراکه به نفع آنهاست و دارند نفت و فرآورده‌های نفتی را با قیمت مناسب از ایران خریداری می‌کنند.

عسگراولادی گفت: اروپایی‌ها تاکنون اعلام کرده‌اند که در برجام خواهند ماند و از ایران نیز خواسته‌اند که در برجام بماند. می‌توانیم با ادامه مذاکرات و گرفتن امتیازات و تضامینی با اروپایی‌ها در این توافق بین‌المللی باقی بمانیم و آمریکا نیز هیچ کاری نمی‌تواند بکند، چراکه او همواره ۴۰ سال است که با ما سر جنگ دارد و تحریم‌های مختلفی علیه مردم ایران اعمال کرده است. البته اروپایی‌ها و حتی کشورهایی مانند انگلستان که روابط بسیار تنگاتنگی با آمریکا دارند، بارها تاکید کرده‌اند که در برجام می‌مانند و خروج آمریکا از این توافق بین‌المللی در پایبندی آنها تاثیری نخواهد گذاشت.

وی همچنین در خصوص برخی اظهارنظرهای کنونی در داخل کشور درباره ضرورت خروج ایران از برجام تصریح کرد: به هیچ وجه این حرف درستی نیست که بگوییم ما خودمان رأسا از برجام خارج می‌شویم، چراکه در آن زمان این ما هستیم که متضرر می‌شویم و باید در شرایط کنونی با اروپایی‌ها وارد مذاکرات، توافقات و روابط تنگاتنگ شویم.

 

منبع: ايسنا

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تحريم     |     برجام     |     اقتصاد     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ساختارهای کمکی بازار سرمایه بازوی اجرایی بانک مرکزی
ساختارهای کمکی بازار سرمایه بازوی اجرایی بانک مرکزی علی رحمانی بانک مرکزی بعنوان نهاد کلان سیاستگذاری مالی کشور، نیازمند بهره گیری از ساختارهای کمکی است؛ مشکلی که بانک مرکزی در سالهای اخیر در حوزه ارزی با آن مواجه شد این بود که ابزار مناسب را برای ...
یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
54.196.42.8
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
تسهیلات جدید گمرک برای ترخیص سریع‌تر کالا‌ها
مدیرکل مرکز واردات گمرک کشور خبر داد: تسهیلات جدید گمرک برای ترخیص سریع‌تر کالا‌ها
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ |
مبانی سرمایه داری
مبانی سرمایه داری

کتاب مبانی سرمایه داری با بررسی سرمایه‏ داری از دو دیدگاه بالا به پایین و پایین به بالا، ارائه ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: