2018 May 25   ,   ١١ رمضان ١٤٣٩   ,    جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۴۴۰۳ گروه : واردات تاریخ انتشار :جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
مدیرکل دفتر همکاری های بین الملل گمرک ایران: فعالیت گمرکات آستارا، بیله سوار و جلفا شبانه روزی شد

حسین کاخکی از شبانه روزی شدن گمرکات شهرستان های آستارا، بیله سوار و جلفا در بخش های صادرات، واردات، حمل و نقل و مسافری خبر داد

مدیرکل دفتر همکاری های بین الملل گمرک ایران از شبانه روزی شدن گمرکات شهرستان های آستارا، بیله سوار و جلفا در بخش های صادرات، واردات، حمل و نقل و مسافری خبر داد.

حسین کاخکی قبل از عزیمت به جمهوری آذربایجان برای شرکت در نشست مسئولان گمرک آستارای آن کشور، در اداره کل گمرک آستارای استان گیلان گفت: شبانه روزی شدن سه گمرک یاد شده از امروز، مطابق مصوبات کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان انجام شد. 

وی افزود: از امروز گمرک جمهوری آذربایجان نیز به صورت شبانه روزی فعالیت می کند و مرز آستارای ایران و جمهوری آذربایجان از اهمیت زیادی برخوردار است و با راه اندازی خط ریلی آستارا - آستارا تحول بزرگی در حمل و نقل کالا رخ داده است. 

کاخکی اظهار کرد: نیروهای گمرک آستارا در پایانه ریلی این شهرستان مستقر هستند و امیدواریم زیرساخت های لازم در پایانه به منظور تبادل اطلاعات و حمل و نقل کالا به زودی توسط جمهوری آذربایجان فراهم شود.

سابقه گمرک آستارا به دوران فتحعلی شاه قاجار باز می گردد و اداره کل گمرک آستارا در امور واردات و صادرات قطعی کالا، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، حمل و نقل داخلی و خارجی، صدور موافقت نامه تجارت بین المللی و برگ

خروج خودرو، امور مسافری، مرجوعی و امانت های پستی فعالیت می کند.

امسال تا پایان فروردین ماه، 60 هزار تن کالای غیرنفتی به ارزش اقتصادی 32 میلیون دلار از گمرک این شهرستان به خارج از کشور صادر و 12 هزار تن کالا به ارزش اقتصادی هشت میلیون دلار وارد شده است و راه آهن آستارا که در فروردین امسال به خط ریلی جمهوری آذربایجان متصل شد، به عنوان بخشی از کریدور ریلی شمال - جنوب ایران در حمل و نقل کالا نقش مهمی ایفا می کند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده و سومین مرز پرتردد کشور است. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جلفا     |     پیله سوار     |     آستارا     |     گمرک     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
اروپا بازنده اصلی تحریم های آمریکا
اروپا بازنده اصلی تحریم های آمریکا بررسی ها نشان می دهد بیشترین اثرپذیری از تحریم های آمریکا بر شرکت ها و بانک های اروپایی است
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ |
یادداشت
نظرسنجی
54.196.110.222
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
کارنامه صادراتی کشور در فروردین/رشد ۸.۴ درصدی شاخص بهای کالای صادراتی
بانک مرکزی منتشر کرد: کارنامه صادراتی کشور در فروردین/رشد ۸.۴ درصدی شاخص بهای کالای صادراتی جدول آمارهای بانک مرکزی برای شاخص بهای ۱۶ گروه کالای صادراتی ایران نشان می دهد؛ این شاخص در فروردین ماه امسال به عدد ۳۴۴.۳ رسیده که نسبت به اسفند ماه ۹۶ معادل ۸.۴ درصد افزایش یافت
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ |
مبانی سرمایه داری
مبانی سرمایه داری

کتاب مبانی سرمایه داری با بررسی سرمایه‏ داری از دو دیدگاه بالا به پایین و پایین به بالا، ارائه ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: