2018 October 23   ,   ١٣ صفر ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۴۴۱۸ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
معاون سازمان بنادر: حمل و نقل دریایی ایران با تحریم های آمریکا دچار مشکل نمی شود

هادی حق شناس گفت: با توجه به موضع اتحادیه اروپا، روسیه و چین در قبال خروج آمریکا از برجام، تحریم های این کشور علیه ایران، مشکل جدی برای حمل و نقل دریایی کشورمان بوجود نمی آورد

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با توجه به موضع اتحادیه اروپا، روسیه و چین در قبال خروج آمریکا از برجام، تحریم های این کشور علیه ایران، مشکل جدی برای حمل و نقل دریایی کشورمان بوجود نمی آورد. هادی حق شناس  افزود: خروج آمریکا از برجام اثر چندانی در بخش حمل و نقل دریایی ایران نخواهد داشت و به زمان تحریم ها باز نخواهیم گشت. 
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: اکنون هیچ کشتی ایرانی به بنادر آمریکا تردد ندارد تا با اعمال تحریم های دولتمردان آمریکایی دچار مشکل شویم.
وی با بیان اینکه بخش حمل و نقل دریایی کشور آمادگی کامل دارد تا هر نوع اقدام آمریکا را نقش برآب کند، گفت: ناوگان کشتیرانی ایران اکنون کالای خود را به بنادر کشورهای اروپایی، جنوب شرق آسیا و دریای خزر حمل می کنند.
حق شناس خروج آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران را خلاف مصوبه شورای امنیت مبنی بر لغو تحریم های هسته ای علیه کشورمان ارزیابی کرد و گفت: اتحادیه اروپا، روسیه و چین اعلام کرده اند که تحریم های جدید آمریکا را قبول ندارند.
عضو هیات مدیره سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: از زمان پیروزی انقلاب، ایران حدود 40 سال با تحریم های آمریکا مواجه بوده است، اما همچنان توانسته در برابر این اقدام های ظالمانه مقاومت کند.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: ناوگان بزرگ تجاری ایران تاکنون توانسته با حمل کالاهای وارداتی و صادراتی، نقش مهمی در تامین مایحتاج عمومی و جلوگیری از خروج ارز داشته باشد.
به گزارش ایرنا، شامگاه هجدهم اردیبهشت ماه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با وجود مخالفت های جهانی با هرگونه تصمیم یکجانبه، از توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 خارج شد که این کار تنها برای سران رژیم صهیونیستی و سعودی خوشایند بود. 
پس از این اقدام غیرقانونی آمریکا، اتحادیه اروپا به همراه دیگر امضا کنندگان توافق برجام یعنی روسیه، چین، فرانسه، آلمان و انگلیس دور تازه ای از رایزنی ها برای حفظ این توافق بین المللی را آغاز کرده است؛ فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرده که اتحادیه اروپا به برجام پایبند می ماند.
رهبر انقلاب اسلامی هفته گذشته در دیدار با فرهنگیان از دولت خواستند تضمین های قطعی برای حفظ منافع ایران در توافق هسته ای را از طرف های اروپایی دریافت کنند.

 

منبع: ايرنا

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : خروج آمريكا از برجام     |     تحريم     |     بنادر     |     برجام     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
دست بالای ایران در تحریم نفتی جدید
دست بالای ایران در تحریم نفتی جدید آمریکا اولا قادر نیست میزان صادرات نفت ایران را به صفر برساند و دوم این که افزایش ۴۰ درصدی قیمت نفت در مقایسه با دوره قبل باعث می شود درآمدهای نفتی ایران تغییر جدی نکند
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ |
یادداشت
نظرسنجی
54.224.89.34
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
تنبیه تاخیرهای وارداتی مانع تسویه تامین کنندگان خارجی
رییس مجمع عالی واردات در گفتگو با اگزیم نیوز مطرح کرد تنبیه تاخیرهای وارداتی مانع تسویه تامین کنندگان خارجی فرمان تنبیهی دولت برای تاخیرهای وارداتی در مورد وارد کنندگانی است که نتوانسته اند به تعهدات ارزی خود به بانک عمل کنند. بخشنامه های بانک مرکزی یکپارچگی لازم را ندارد و عموما ناقض یکدیگر هستند که همین ...
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: