2018 July 22   ,   ١٠ ذو القعدة ١٤٣٩   ,    یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۴۷۴۰ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: ۶۵ درصد تولید در دست معادن کوچک و متوسط

بهرام شکوری: ۹۸.۳ درصد معادن کشور در اختیار معادن کوچک و متوسط است که ۶۵ درصد کل تولید معدنی از آنها حاصل می شود

رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: دولت در شرایط کنونی با جدی شدن بازگشت تحریم ها باید حمایت عملی از واحدهای کوچک و متوسط را در دستور کار قرار دهد.

'بهرام شکوری' امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: امروز شاهدیم در کشور به صنایع بزرگ بیش از صنایع کوچک و متوسط اهمیت داده می شود و دولت در عمل کمتر به دنبال حمایت از آنهاست؛ با وجود این، در نقشه راهی که از سوی مجلس دنبال می‌شود حمایت دولت از واحدهای کوچک و متوسط، ایجاد مشوق های لازم برای آنها، ایجاد ستاد زنجیره برای مواد معدنی و همچنین استفاده از مشورت بخش خصوصی برای توسعه آنها ذکر شده است.

شکوری یادآوری کرد: 98.3 درصد معادن کشور کوچک و متوسط است که توسط بخش خصوصی اداره می شود.

وی بیان داشت: این معادن، 85 درصد اشتغال و 65 درصد تولید را در اختیار دارد، بنابراین باید به آنها اهمیت داده و کمک کنیم تا اشتغال را در بخش معدن و صنایع معدنی سر و سامان دهند.

این عضو اتاق ایران یادآوری کرد: در اتحادیه اروپا نیز وضعیت به همین منوال است، به طوری که مطابق تحلیل بانک جهانی از هر پنج شغل ایجاد شده در سال 2017 چهار شغل به واحد های کوچک و متوسط مربوط بود.

وی ادامه داد: بر این اساس چه با جهان ارتباط و تعامل داشته باشیم چه نه، باید به توسعه و تقویت صنایع کوچک و متوسط در بخش معدن و سایر بخش های اقتصادی اقدام کنیم.

این استاد دانشگاه بیان داشت: در شرایط کنونی راهی جز درونگرایی هرچه بیشتر اقتصاد با تکیه بر منابع و سرمایه‌های داخلی نداریم و از طرفی باید تلاش کنیم با پرهیز از «خود تحریمی» به دنبال ایجاد بحران های داخلی نباشیم.

رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد: باید بستری فراهم کنیم که سرمایه های داخلی فراری نشوند، زیرا سیاستگذاری ‌های اشتباه می‌تواند به دلسرد شدن بخش خصوصی برای توسعه سرمایه گذاری منجر شود.

وی اضافه کرد: اگر فضای کسب و کار داخلی را مساعد کرده و از فعالان اقتصادی که در داخل فعالیت می‌کنند بخوبی حمایت و از سرمایه‌های داخلی بدرستی استفاده کنیم، شاید تا زمانی که مناسبات بین المللی به حالت عادی بازگردد، بتوانیم به فعالیت اقتصادی ادامه دهیم.

بر پایه اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، شمار معادن کشور افزون بر 10 هزار واحد است که حدود 6 هزار معدن فعال و بقیه در دست تجهیز یا راکد است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : معادن کوچک     |     بخش خصوصی     |     صنایع معدنی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
برگ برنده های ایران در عبور از تحریم
برگ برنده های ایران در عبور از تحریم اروپا، چین و روسیه سه برگ برنده ایران در گذر از تحریم ها هستند که موسسه فوربس در گزارشی به بررسی آنها پرداخته است
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
54.158.248.112
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
راهکارهای حل چالش های کارت های بازرگانی
در یک نشست تلویزیونی بررسی شد: راهکارهای حل چالش های کارت های بازرگانی چالش استفاده از کارت های بازرگانی اجاره ای و سواستفاده از کارت های بازرگانی برخی افراد در سال های اخیر مشکلات فراوانی را برای اقتصاد کشور به وجود آورده است
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ |
مبانی سرمایه داری
مبانی سرمایه داری

کتاب مبانی سرمایه داری با بررسی سرمایه‏ داری از دو دیدگاه بالا به پایین و پایین به بالا، ارائه ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: