2018 December 16   ,   ٨ ربيع الثاني ١٤٤٠   ,    یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۴۷۴۰ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: ۶۵ درصد تولید در دست معادن کوچک و متوسط

بهرام شکوری: ۹۸.۳ درصد معادن کشور در اختیار معادن کوچک و متوسط است که ۶۵ درصد کل تولید معدنی از آنها حاصل می شود

رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: دولت در شرایط کنونی با جدی شدن بازگشت تحریم ها باید حمایت عملی از واحدهای کوچک و متوسط را در دستور کار قرار دهد.

'بهرام شکوری' امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: امروز شاهدیم در کشور به صنایع بزرگ بیش از صنایع کوچک و متوسط اهمیت داده می شود و دولت در عمل کمتر به دنبال حمایت از آنهاست؛ با وجود این، در نقشه راهی که از سوی مجلس دنبال می‌شود حمایت دولت از واحدهای کوچک و متوسط، ایجاد مشوق های لازم برای آنها، ایجاد ستاد زنجیره برای مواد معدنی و همچنین استفاده از مشورت بخش خصوصی برای توسعه آنها ذکر شده است.

شکوری یادآوری کرد: 98.3 درصد معادن کشور کوچک و متوسط است که توسط بخش خصوصی اداره می شود.

وی بیان داشت: این معادن، 85 درصد اشتغال و 65 درصد تولید را در اختیار دارد، بنابراین باید به آنها اهمیت داده و کمک کنیم تا اشتغال را در بخش معدن و صنایع معدنی سر و سامان دهند.

این عضو اتاق ایران یادآوری کرد: در اتحادیه اروپا نیز وضعیت به همین منوال است، به طوری که مطابق تحلیل بانک جهانی از هر پنج شغل ایجاد شده در سال 2017 چهار شغل به واحد های کوچک و متوسط مربوط بود.

وی ادامه داد: بر این اساس چه با جهان ارتباط و تعامل داشته باشیم چه نه، باید به توسعه و تقویت صنایع کوچک و متوسط در بخش معدن و سایر بخش های اقتصادی اقدام کنیم.

این استاد دانشگاه بیان داشت: در شرایط کنونی راهی جز درونگرایی هرچه بیشتر اقتصاد با تکیه بر منابع و سرمایه‌های داخلی نداریم و از طرفی باید تلاش کنیم با پرهیز از «خود تحریمی» به دنبال ایجاد بحران های داخلی نباشیم.

رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد: باید بستری فراهم کنیم که سرمایه های داخلی فراری نشوند، زیرا سیاستگذاری ‌های اشتباه می‌تواند به دلسرد شدن بخش خصوصی برای توسعه سرمایه گذاری منجر شود.

وی اضافه کرد: اگر فضای کسب و کار داخلی را مساعد کرده و از فعالان اقتصادی که در داخل فعالیت می‌کنند بخوبی حمایت و از سرمایه‌های داخلی بدرستی استفاده کنیم، شاید تا زمانی که مناسبات بین المللی به حالت عادی بازگردد، بتوانیم به فعالیت اقتصادی ادامه دهیم.

بر پایه اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، شمار معادن کشور افزون بر 10 هزار واحد است که حدود 6 هزار معدن فعال و بقیه در دست تجهیز یا راکد است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : معادن کوچک     |     بخش خصوصی     |     صنایع معدنی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
افزایش شیب ارز صادراتی به سامانه نیما
افزایش شیب ارز صادراتی به سامانه نیما ورود دلار به کانال ۹ هزار تومانی تفاوت نرخ در بازار رسمی و غیررسمی ارز را به صفر نزدیک کرده است و به این ترتیب امید می رود جریان ورودی ارز حاصل از صادرات تقویت شود و بهانه های عدم ارایه ارز ...
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ |
یادداشت
نظرسنجی
54.84.236.168
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
از خرید تا گردشگری، آسیب اقتصاد فرانسه از اعتراضات خیابانی
خبرگزاری AFP بررسی کرد از خرید تا گردشگری، آسیب اقتصاد فرانسه از اعتراضات خیابانی به گزارش خبرگزاری AFP، بسته شدن مغازه‌های پاریس در آستانه کریسمس و آشوب در خیابان‌ها به واسطه اعتراض‌های خیابانی «جلیقه‌ زردها» ضربه‌ای شدید به اقتصاد فرانسه وارد می‌کند و وزیر اقتصاد این کشور هم آن ...
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: