2019 January 22   ,   ١٦ جمادى الأولى ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۴۹۶۱ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل فولاد یزد در گفتگو با اگزیم نیوز مطرح کرد: بخش خصوصی حلقه حیاتی در تداوم تعاملات تجاری با دنیا

بهادر احرامیان معتقد است تنها بخش خصوصی می تواند از چالش پیش روی اقتصاد ایران را در شرایط فعلی عبور کند.

بهادراحرامیان در گفتگو با خبرنگار اگزیم نیوز در خصوص ظرفیت و توان بخش خصوصی برای عبور از تحریم های پیش رو گفت: معتقدم تنها بخش خصوصی می تواند از چالش پیش روی اقتصاد ایران را در شرایط فعلی عبور کند.

وی با اشاره به اینکه ایران ده سال پیش تجربه تحریم ها را داشته افزود: بخش دولتی در برهه یاد شده آنچنان که باید و شاید در حفظ مبادلات تجاری بین المللی موفق عمل نکرد و به نظر می رسد همه کارشناسی ها و ارزیابی ها به این گزاره منتهی شده که تنها انعطاف، دسترسی و ریسک پذیری بخش خصوصی می تواند به تداوم جریان اقتصادی منتهی گردد.

 احرامیان خاطرنشان کرد: تجمیع آرای بازیگران اصلی اقتصاد در داخل و خارج نیز بر این مهم تاکید می کند که راهکار عبور از بحران فعلی در دست بخش خصوصی است و اکنون تمرکز سیاستگذاران باید برتسهیل عملکرد بخش خصوصی باشد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران بیان داشت: اگر تنها دولت در مسیر رفع موانع و پیداکردن راهکار توسط  بخش خصوصی، سد درست نکند، این بخش به تنهایی می تواند راه تعامل را پیدا کند و اگر راهی هم پیدا نشود برای ساختن آن اقدام می کند.

احرامیان گفت: بهترین درسی که کشور در دور قبلی تحریمها گرفت این بود که کار را باید به دست بخش خصوصی سپرد؛ طی این سالها مشخص شده که بخش خصوصی مهارت ارتباط گرفتن را در حوزه های محدود دارد و تنها نیازمند زمان است.

مدیرعامل فولاد یزد با اشاره به موضع کشورهای اروپایی در قبال برجام و مبادلات تجاری با کشورمان گفت: در صحبت های سفیر اتریش مشخصا به لیست 1400 قلم کالای ممنوع شده اشاره شد و سفیر این کشور صراحتا سیاست محدودیت واردات را مورد نقد قرار داد، که بیانگر دقت کشورهای اروپایی بر محیط کسب و کار ماست؛ از آنجاییکه این دست تصمیم گیریها بازار اقتصادی کشور را غیرقابل پیش بینی می کرده، مصداق سیاستگذاریهای محدود کننده تجاری است ودر نهایت به ضرر کشور تمام می شود، ضروری است دراین دست سیاست ها تجدیدنظر شود.

وی بیان داشت عدم محدودیت در بازار اقتصادی دقیقا مطالبه بخش خصوصی ایران نیز هست، فرقی ندارد در کدام بازار، باید اجازه داد تا خود اقتصاد تعادل خود را بازیابی کند و به طور یقین این موضوع پیش شرط آغاز تحولی مهم و مثبت در اقتصاد کشور خواهد بود.

 عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی با تاکید مجدد بر این مهم که با شرایط موجود و محدودیت های پیش رو تنها راه حل، میدان عمل دادن به بخش خصوصی است، گفت: معتقدم حتی در مساله ای جز موضوع محدودیت های بین المللی، همچون نرخ ارز نیز بخش خصوصی در یک بازه میان مدت بین شش تا یکساله با افزایش صادرات و تنظیم واردات، شاید حتی شاهد افزایش نرخ رشد اقتصادی می بودیم.

به گفته بهادر احرامیان اقتصاد ماهیتا دارای یک مکانیزم خود تنظیمی است که اگر دولت این واقعیت را بپذیرد و به بخش خصوصی که از تنه اقتصاد تشکیل شده اجازه بدهد تا با روشهای خود در محیط کسب و کار فعالیت کند، قطعا عبور از گردنه هایی چون محدودیت های بین المللی کاری شدنی خواهد بود.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : محدودیت های وارداتی     |     تعاملات بین المللی     |     بخش خصوصی     |     بهادر احرامیان     |     تجارت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
۷ ریسک بزرگ دنیا در سال ۲۰۱۹
۷ ریسک بزرگ دنیا در سال ۲۰۱۹ برگزیت، ایتالگزیت، تنش های تجاری، تنش های سیاسی، املاک و مستغلات چین، تنش های خاورمیانه هفت ریسک مهم دنیا در سال جاری میلادی محسوب می شوند
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
54.205.211.87
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟



ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
واردات اولویت بندی شده راهکار جایگزین برای بازگشت ارز حاصل از صادرات
اگزیم نیوز در گفتگو با محمدرضا مودودی ابزارهای بازگشت ارز صادراتی را بررسی می کند واردات اولویت بندی شده راهکار جایگزین برای بازگشت ارز حاصل از صادرات ما یک نیاز ارزی در داخل کشور داریم که براساس آن باید برای تامین منابع مورد نیاز مواد اولیه، ماشین آلات و قطعات مورد نیاز خطوط تولید اقدام کنیم اگر بخش صادرکننده بتواند این نیاز اولویت بندی شده بخش ...
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: