2019 July 23   ,   ٢١ ذو القعدة ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۴۹۷۱ گروه : تجارت بین الملل تاریخ انتشار :دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
وال استریت ژورنال: بازندگان واقعی تنش‌های تجاری دنیا چه کسانی هستند؟

بازندگان بزرگ جنگ جهانی تجاری فعلی، بازیگران اصلی آن نخواهند بود، بلکه اقتصاد‌های کوچک‌تر و بازتری مثل مجارستان، جمهوری چک، تایوان، سنگاپور و کره جنوبی در این نزاع دچار آسیب بیشتری خواهند شد

به گزارش الجزیره، صندوق بین‌المللی پول (IMF) چشم‌انداز رشد اقتصادی برای کشورهای جنوب صحرای آفریقا را در سال 2019 بهبود بخشیده و به احیای اقتصادی نیجریه به عنوان پرجعیت‌ترین کشور قاره سیاه اشاره کرده است. افزایش قیمت کالاهای اساسی، از جمله نفت، دلیل این اتفاق است.

با این حال، IMF در مورد عواقب جهانی اقدامات تلافی‌جویانه در رابطه با تعرفه‌های تجاری هشدار داده است: «آمریکا اقداماتی را شروع کرده که بر گروه گسترده‌ای از کشورها اثرگذار است و خطر اقدامات تلافی‌جویانه از سوی چین، اتحادیه اروپا و دیگر شرکای این کشور مانند ژاپن وجود دارد. مدل‌سازی ما می‌گوید اگر این تهدیدات محقق شوند و در نتیجه اطمینان تجاری کاهش یابد، رشد جهانی ۰.۵ درصد کمتر از پیش‌بینی‌های فعلی ما تا سال 2020 خواهد بود.»

چین بزرگ‌ترین شریک تجاری آفریقا است و اگر تجارت محصولات چینی به واسطه تعرفه‌های تجاری آمریکا دچار مشکل شود، اثری زنجیره‌ای بر آفریقا خواهد داشت.

همچنین روزنامه وال استریت ژورنال در تحلیلی نوشت بازندگان بزرگ جنگ جهانی تجاری فعلی، بازیگران اصلی آن نخواهند بود، بلکه اقتصاد‌های کوچک‌تر و بازتری مثل مجارستان، جمهوری چک، تایوان، سنگاپور و کره جنوبی در این نزاع دچار آسیب بیشتری خواهند شد.

نقطه مشترک کشورهای مذکور این است که به شدت به زنجیره تامین جهانی وابسته و متصل هستند؛ یعنی تجهیزات و مواد اولیه را از دیگر کشورها وارد و در کارخانه‌های خود محصولات جدید تولید می‌کنند و دوباره به سایر کشورها می‌فروشند. جنگ تجاری و بالا رفتن قیمت‌ها واردات و صادرات این کشورها را دچار مشکل جدی می‌کند.  

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جنگ تجاری     |     تعرفه     |     رشد اقتصادی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
فاجعه اقتصادی در جهان؛ نتیجه حمله به ایران
فاجعه اقتصادی در جهان؛ نتیجه حمله به ایران اگر آمریکا به ایران حمله نظامی کند فاجعه ای تمام عیار برای دنیا رقم می خورد و این فاجعه اقتصادی از زوایای مختلف قابل بررسی است
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ |
نظرسنجی
54.172.234.236
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
۲۰ بانک پیشرو در حوزه بانکداری دیجیتال در دنیا
اگزیم نیوز بررسی کرد ۲۰ بانک پیشرو در حوزه بانکداری دیجیتال در دنیا اگزیم نیوز در این گزارش به معرفی خدمات مالی ۲۰ بانک معتبر دنیا می پردازد که فعالیت های خود را بر بستر دیجیتال ارایه می کنند
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: