2019 June 18   ,   ١٥ شوّال ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۵۱۴۴ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷
با حضور مقامات ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد: بزرگترین نمایشگاه فرش دستباف ایرانی در تهران

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف ایران با حضور مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت، مقامات اتاق بازرگانی ایران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و و جمع کثیری از فعالین حوزه تولید و صادرات فرش دستباف ایرانی آغاز به کار کرد

به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز، صبح امروز سوم شهریورماه، بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف ایران با حضور مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت، مقامات اتاق بازرگانی ایران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و و جمع کثیری از فعالین حوزه تولید و صادرات فرش دستباف ایرانی آغاز به کار کرد.

 بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف نظر کمیت، کیفیت و تولید، بزرگترین نمایشگاه فرش دستباف جهان محسوب شده و تا نهم شهریورماه در محل دائمی نمایشگاههای تهران ادامه خواهد داشت؛ در این نمایشگاه بیش از ۶۷۰ شرکت تولیدی و صادراتی هنر-­ صنعت فرش دستباف کشور حضور دارند.

 به گزارش اگزیم نیوز، فرش ایرانی جزء سه کالای استراتژیک صادراتی کشور و مهم‌ترین کالای صادراتی غیر نفتی کشور محسوب می شود؛ در این نمایشگاه انواع فرش های دستباف مناطق مختلف ایران در اندازه ها و رنگ های مختلف، قالی و قالیچه و­­­تابلو فرش های مختلف­ از ساعت 10 تا 6 عصر در معرض فروش و بازدید مخاطبان قرار داده می شود.

 به گفته فرشته دست پاک، رئیس مرکز ملی فرش ایران، چندین هیئت­ بازرگانی و تجاری از کشورهای مختلف جهان با حضور در محل نمایشگاه، ضمن بازدید از تولیدات فرش دستباف کشورمان، با تولیدکنندگان و فروشندگان ایرانی وارد مذاکرات تجاری خواهند شد.

 این نمایشگاه که بزرگترین نمایشگاه فرش دستباف جهان محسوب می شود، صدها شرکت و واحد تولیدی مناطق مختلف کشور، جدید ترین دستبافته های خود را از امروز تا نهم شهریورماه در معرض دید علاقمندان قرار می دهند. 
در این نمایشگاه انواع فرش های دستباف مناطق مختلف ایران در اندازه ها و رنگ های مختلف، قالی و قالیچه، تابلو فرش های مختلف عرضه شده و فضایی بسیار متنوع و رنگارنگی را در معرض دید مخاطبان قرار داده است؛ قرار است همزمان با برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران؛ چندین هیات بازرگانی و تجاری از کشورهای مختلف جهان با حضور در محل نمایشگاه، ضمن بازدید از تولیدات فرش دستباف ایرانی، با تولیدکنندگان و فروشندگان کشور وارد مذاکره شوند؛ همچنین  در حاشیه این نمایشگاه بهترین فرش های عتیقه و معاصر کشورمان در معرض دید علاقه مندان قرارگرفته است. 
افزایش صادرات در کنار فروش داخلی، معرفی ظرفیت های این بخش اقتصادی، برنامه ریزی برای حل مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود این صنعت ، ایجاد بستر های مناسب برای سرمایه گذاری های داخلی و خارجی ، ایجاد زمینه اشتغال و کارآفرینی، آشنایی دست اندرکاران با محصولات، نوآوریها و ظرفیت های موجود، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی برای ارتقای کیفیت تولید و ایجاد ارتباط مستقیم و رو در رو میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ، مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است. 
 به گزارش اگزیم نیوز، آمریکا را با سهم 30 درصدی از کل صادرات فرش ایران، اولین و بزرگترین مشتری فرش ایرانی است  به ترتیب با حجم وارداتی با ارزش 126 میلیون دلار و سهم 29.7 درصدی در رتبه نخست، آلمان با 57.5 میلیون دلار و سهم 13.6 درصدی رتبه دوم، لبنان با 30 میلیون دلار و سهم 701 درصدی رتبه سوم و انگلیس و ژاپن به ترتیب با 23.4 و 23.1 میلیون دلار و سهم 5.5 درصدی در رتبه چهارم واردکنندگان فرش ایرانی قرار دارند.

 بر اساس آمار کمرگ در چهارماهه  اول سال جاری792.7 تن فرش به ارزش 38 میلیون دلاربه امریکا صادر شده که نسبت به سال گذشته به لحاظ وزنی 171 درصد و به لحاظ ارزشی 80.9 درصد رشد را شاهد بوده ایم.

  به گفته رئیس مرکز فرش ایران  با مقایسه آمار صادراتی فرش دستباف ایرانی در چهار ماهه نخست سال جاری با سال قبل از رشد ارزشی 21.4 درصدی فرش ایرانی نسبت به سال قبل را شاهد بوده ایم  به طوریکه در سال 1397، بالغ بر 1983.8 تن فرش به ارزش حدود 100 میلیون دلار فرش صادر شده است که به لحاظ وزنی 61.1 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

 بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستباف ایرانی تا نهم شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

 

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستباف ایرانی     |     بازارهای فرش ایرانی     |     نمایشگاه     |     فرش     |     صادرات فرش     |     فرش دستباف     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
سیستم مالیاتی در آمریکا چگونه است?
سیستم مالیاتی در آمریکا چگونه است? نگاهی به وضعیت مالیات در کشورهای توسعه یافته دنیا می تواند برای بهبود کارایی و تعیین خط و مشی سیاست گذاری در حوزه ارتقای سیستم مالیاتی در کشور جالب توجه باشد
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ |
یادداشت
نظرسنجی
54.85.162.213
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
درآمدی بر جایگزینی نفت در بودجه دولت
اگزیم نیوز مبانی علمی جایگزینی مالیات به جای نفت در بودجه را بررسی کرد (بخش اول) درآمدی بر جایگزینی نفت در بودجه دولت دولت باید جایگزین های دیگری بجای نفت در نظر بگیرد. اگزیم نیوز در روزهای پیش رو در گزارش های متعددی به بررسی جایگزین های مذکور می پردازد
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: