2019 February 22   ,   ١٧ جمادى الثانية ١٤٤٠   ,    جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۵۴۹۵ گروه : تجارت بین الملل تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷

به گزارش فرانس 24، صندوق بین‌المللی پول (IMF) چشم‌انداز خود را برای رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) جهانی تا دو دهم کاهش داده و به 3.7 درصد رساند. این در حالی است که رشد تجارت با توجه به تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین، به شدت کند شده است.

بر اساس گزارش فصلی چشم‌انداز اقتصادی IMF، ارزیابی‌های جدید، حاکی از چشم‌انداز بدتری نسبت به ماه ژوییه برای اقتصادهای در حال توسعه در سال جاری و سال آینده است. همچنین چشم‌انداز اقتصادی آمریکا و چین هم در سال 2019 روند کاهشی خواهد داشت.

صندوق بین‌المللی پول هشدار داده ریسک‌هایی که در گزارش‌های قبلی مورد تاکید قرار گرفته بود، پررنگ‌تر شده و بیشتر رنگ واقعیت به خود گرفته است.

اقتصاد آمریکا تاکنون به دلیل طرح‌های محرک اقتصادی مثل کاهش مالیات و سیاست‌های هزینه‌ای در برابر اثرات مخرب اقتصادی مصون بوده، اما این طرح‌ها تا سال 2020 ادامه خواهند داشت.  

با این حال، مناقشات تجاری که رییس جمهور آمریکا آغازگر آن بوده، بر اقتصاد چین و دیگر کشورهای آسیایی و نیز اقتصادهای آسیب‌پذیری مثل آرژانتین، ترکیه و برزیل تاثیراتی جدی گذاشته است.

ارزیابی‌های رشد برای کشورهای حوزه یورو و بریتانیا هم روند کاهشی را نشان می‌دهد.

طبق اعلام IMF، ریسک‌هایی که متوجه رشد اقتصاد جهانی شده، در شش ماه گذشته افزایش یافته و پتانسیل رشد‌های مثبت ناگهانی از بین رفته است. افزایش تنش‌های تجاری چالش اصلی اقتصاد دنیا است و سیاست‌ بسته حمایت از تولید داخل در بدتر شدن این چالش تاثیر داشته است.

IMF هشدار داده ابهام ناشی از این مناقشات می‌تواند شرکت‌ها را از هزینه‌های سرمایه‌ای منصرف کند و بنابراین رشد را در سرمایه‌گذاری و تقاضا آهسته کند.

پیش‌بینی شده تجارت جهانی در سال جاری 4.2 درصد رشد کند که شش دهم کمتر از رقم پیش‌بینی شده در ماه ژوییه است. انتظار می‌رود تجارت جهانی در سال آینده تنها 4 درصد رشد کند که نیم واحد کمتر از پیش‌بینی قبلی است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رشد اقتصادی جهانی     |     مناقشه تجاری     |     صندوق بین‌المللی پول     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ظرفیت ارزهای رمزنگاری شده برای ایران در شرایط تحریم
ظرفیت ارزهای رمزنگاری شده برای ایران در شرایط تحریم cointelegraph در گزارشی ابعاد استفاده از ارزهای دیجیتال را برای عبور از تحریم ها مورد بحث و بررسی قرار داد
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
54.197.24.206
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
ضرورت انقلاب اقتصادی در آستانه پنجمین دهه انقلاب اسلامی
اگزیم نیوز در گزارشی بررسی کرد ضرورت انقلاب اقتصادی در آستانه پنجمین دهه انقلاب اسلامی با توجه به تجربیات چهار دهه گذشته زمان آن رسیده است تا با توسل به بیانیه اخیر مقام معظم رهبری از همه امکانات و توان کشور برای یک انقلاب اقتصادی در کشور بهره گرفته شود
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: