2018 November 21   ,   ١٣ ربيع الأوّل ١٤٤٠   ,    چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۵۵۳۶ گروه : واردات تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷
وزیر کشور از همکاری وزارت خارجه، اقتصاد و اطلاعات خبر داد؛ تشکیل کمیته‌ مقابله با قاچاق کالا و تقویت صادرات

رحمانی فضلی اعلام کرد: امروز کمیته‌ای تشکیل شد که در این کمیته تلاش می‌کنیم با همکاری وزارت خارجه، گمرک، وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت اطلاعات که مقابله جدی با قاچاق کالا را تقویت کنیم

وزیر کشور اعلام کرد: امروز کمیته‌ای تشکیل شد که در این کمیته تلاش می‌کنیم با همکاری وزارت خارجه، گمرک، وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت اطلاعات که مقابله جدی با قاچاق کالا را تقویت کنیم.

جلسه مشترک وزیر کشور با استانداران استان‌های مرزی، مسئولان اتاق بازرگانی و معاون اقتصادی وزیر امور خارجه دقایقی پیش با پایان رسید.

رحمانی فضلی وزیر کشور در پایان این جلسه با حضور در جمع خبرنگارن گفت: امروز با حضور ۱۶ تن از استانداران استان‌های مرزی، مسئولان اتاق بازرگانی و انصاری معاون اقتصادی وزیر امور خارجه نشستی برگزار شد که در خصوص موانع قانونی صادرات مواردی را مطرح کردند. این موانع بررسی شد و برای مقابله با قاچاق کالاهای اساسی دوستان نظراتی داشتند.

وی افزود: مقرر شد در جهت تقویت صادرات سه اصل را مدنظر داشته باشیم که بحث تقویت صادرات، مبارزه با قاچاق و برگشت ارز ناشی از صادرات مورد بررسی قرار گرفت.

وزی کشور تاکید کرد: در  همین راستا توافق خوبی بین دستگاه‌ها انجام گرفت، انشاالله بتوانیم این سیاست‌ها را عملیاتی کنیم. در مورد مناطق آزاد به عنوان یکی از مواردی که در خصوص صادرات موثر هستند به ویژه در جنوب تصمیماتی گرفته شد که در مناطق مرزی فروشگاه‌هایی دایر شود که کالاها را با قیمت داخلی عرضه کنند.

وی گفت: در سایر مناطق هم مصوب شد ما امکانات و شرایط گمرکی را فراهم کنیم تا کسانی که برای صادرات اقدام می‌کنند در مرز دچار مشکل نشوند و همچنین مقرراتی که بصورت دفعی مانع انجام صادرات می‌شوند  برای کالاهایی که از قبل از گمرک بودند، مستثنی شود. نتیجه این جلسه تقویت صادرات خواهد بود و مکانیسم‌هایی برای بازگشت ارز ناشی از صادرات و مقابله جدی با قاچاق کالا در نظر گرفته خواهد شد.

رحمانی‌فضلی اعلام کرد: امروز کمیته‌ای تشکیل شد که در این کمیته تلاش می‌کنیم با همکاری وزارت خارجه، گمرک، وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت اطلاعات که مقابله جدی با قاچاق کالا را تقویت کنیم.

وی گفت: در این جلسه همچنین بر همکاری استان‌های مرزی با ١٥ کشور منطقه که با ما هم مرز هستند تاکید شد ما تاکنون دو نشست در این رابطه داشتیم که همه موانع و مشکلات این نوع تجارت را حل کنیم و نشست بعدی را با حضور سفرا و روسای اتاق‌های بازرگانی و استانداران ایران و کشورهای همسایه خواهیم داشت.

منبع: ایلنا

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رحمانی فضلی     |     صادرات کالا     |     مناطق آزاد     |     قاچاق     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
موفقیت دولت در مهار تحریم ها با استناد به آمار
موفقیت دولت در مهار تحریم ها با استناد به آمار ده دلیل وجود دارد که نشان می دهد تحریم های این دوره نه تنها از گذشته سخت تر نیست بلکه با سیاست هایی که دولت در پیش گرفته عبور از آنها به مراتب اسان تر نیز هست
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ |
یادداشت
نظرسنجی
54.147.142.16
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
بورس نفت ابزار موثر برای عبور از تحریم
اگزیم نیوز بررسی کرد: بورس نفت ابزار موثر برای عبور از تحریم با عرضه نفت در بورس انرژی یک تیر و ۳ نشان زده شده؛ نخست دور زدن تحریمها، دوم قیمت گذاری نفتی توسط ایران و سوم ورود بخش خصوصی واقعی به بازار نفت
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: