2019 March 24   ,   ١٨ رجب ١٤٤٠   ,    یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۵۵۳۹ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷
سفیر ایتالیا در تهران اعلام کرد: ایتالیا مشتاق همکاری اقتصادی با تهران

هر چند دشواری‌هایی پیش روی همکاری‌های مشترک قرار دارد، اما نظام اقتصادی و تولیدی ایتالیا مشتاق همکاری با ایران است

سفیر ایتالیا در تهران گفت: هر چند دشواری‌هایی پیش روی همکاری‌های مشترک قرار دارد، اما نظام اقتصادی و تولیدی ایتالیا مشتاق همکاری با ایران است.

به گزارش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، «مانورو کنچاتوری» در مراسم افتتاحیه ساختمان اتاق مشترک بازرگانی ایران و ایتالیا که با حضور «غلامحسین شافعی» رئیس اتاق ایران برگزار شد، افزود: زمان کنونی برای شرکت‌های اروپایی به عنوان یک دوره تعلیق به شمار می‌رود و همه منتظر این هستند تا ببینند بعد از چهارم نوامبر (13 آبان) چه اتفاقی در انتظار آینده روابط اقتصادی ایران و اروپا خواهد بود.
وی ادامه داد: به طور مشخص، از تاریخ پنجم نوامبر (14 آبان) شرکت‌های اروپایی به‌طور دقیق می‌دانند که چه مسیری را در رابطه با همکاری با ایران باید در پیش بگیرند؛ بااین‌حال از مدت‌ها پیش و تاکنون، بخش بازرگانی و رایزنان ایتالیایی با همکاری اتاق ایران و ایتالیا تلاش کرده اند تا مسیرهای همکاری را به‌طور دقیق بررسی کنند. 

سفیر ایتالیا اضافه کرد: مسئولان سفارت نه تنها در تهران بلکه در سفرهای متعدد در استان‌های ایران در تلاش‌ هستند تا فرصت‌های همکاری با ایران را شناسایی کنند.

به گفته کنچاتوری، بخش عمده کسب‌وکارهای ایتالیا حول صنایع کوچک و متوسط قرار دارد و در این زمینه ضروری است تا مسیر همکاری با شرکت‌های ایرانی شناسایی شود.

کنچاتوری با تأکید بر اینکه ایتالیا در همه حوزه‌ها از همکاری با ایران پشتیبانی می‌کند، گفت: ایتالیا حامی برجام و توافقات صورت گرفته است؛ موضوعی که در نشست اخیر رئیس‌جمهوری ایران و نخست‌وزیر ایتالیا در حاشیه سازمان ملل متحد هم بیان شد، با این‌ وجود ضروری است تا برخی موانع داخلی سرمایه‌گذاری خارجی در ایران برداشته شود.

وی با بیان این که اتحادیه اروپا امیدوار است تا ایران در مدت ‌زمان باقی‌مانده به آغاز دومین دور از تحریم‌های آمریکا، دو موضوع را پیگیری کند، تصریح کرد: موضوع اول، رعایت توافقنامه هسته‌ای و تداوم همکاری منسجم با آژانس هسته‌ای و دیگری تعیین تکلیف نهایی اصلاح استانداردهای بانکی ایران بر اساس استانداردهای جهانی و تصویب FATF است.

اقدام ترامپ، بی اعتبار کردن شورای امنیت است

غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز در این مراسم گفت: عامل خروج آمریکا از برجام شخص «دونالد ترامپ» بوده، وی نه تنها از از برجام بلکه از بسیاری معاهدات و مجامع بین‌المللی دیگری نیز خارج شده است که این اقدام وی، بی‌‌اعتبار کردن سازوکارهای بین‌المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل است.

وی ادامه داد: فارغ از اختلاف های میان ایران و آمریکا، جامعه جهانی باید به این سوال پاسخ دهد که عواقب بی‌اعتبار کردن شورای امنیت چیست؟

شافعی اضافه کرد: واکنش اتحادیه اروپا به اقدام آمریکا و تلاش برای حفظ برجام، واکنش درستی است و ایران هم تمام تلاش خود را به کار بسته تا به عهد خود وفادار بماند.

رئیس اتاق ایران با توجه به مذاکرات با اتحادیه اروپا برای حل مشکلات مربوط به تحریم‌ها از جمله مسائل بانکی و فروش نفت، گفت: امیدواریم این مسایل، هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود؛ با این وجود طبیعی است که وقتی شوکی به اقتصاد کشور وارد می‌شود، برای مدتی سیاست صبر و انتظار بر فعالیت‌های اقتصادی حاکم شود؛ اما به‌رغم همه مشکلات، فعالان اقتصادی ایران به راه خود ادامه می‌دهند و با وجود اعمال تحریم‌ها به‌عنوان قهرمانان کشور مسیر آینده را هموار خواهند ساخت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : FATF     |     ایتالیا و ایران     |     برجام     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
نفت ایران در ۲۰۴۰
نفت ایران در ۲۰۴۰ مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی وضعیت صنعت نفت ایران در سال ۲۰۴۰ پرداخته است
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
34.207.146.166
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
پیش بینی مسیر حرکت اقتصاد خاورمیانه   در ۲۰۱۹
یک وبسایت آمریکایی بررسی کرد پیش بینی مسیر حرکت اقتصاد خاورمیانه در ۲۰۱۹ focus-economics پیش بینی کرد مصر بیشترین رشد را در خاورمیانه تجربه کند و در مجموع کشورهای این منطقه رشدی ۱.۹ درصدی را کسب کنند
یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: