2019 January 16   ,   ١٠ جمادى الأولى ١٤٤٠   ,    چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۵۵۵۶ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
دو نماینده مجلس تأکید کردند: اتخاذ سیاست های بلندمدت بجای دستگیری دلالان ارز

بجای آن که دلالان و معامله گران ارز را دستگیر کنیم باید به فکر سیاست های بلندمدت تری باشیم زیرا این اقدامات تنها تلنگرهای کوچکی به بازار هستند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که دستگیری دلالان بازار ارز نتیجه کوتاه مدت دارد و باید استراتژی بلند مدت برای مدیریت بازار طراحی کرد اظهار داشت: برای مدیریت بازار ارز همیشه از روش های قهری استفاده می کنیم، نمی خواهم بگویم کار بدی است، اما  از این راه در مدت زمان کوتاهی می توان جواب گرفت.

غلامعلی جعفرزاده ایمن ابادی تاکیدکرد: باید مکانیزمی طراحی شود که بتوان در بلند مدت بازار ارز را مدیریت کرد و فرصتی برای دلالان ایجاد نکرد.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه پدیده دلالان از بعد از انقلاب اقتصاد کشور را دچار چالش کرده است، بیان داشت: پدیده دلالان بعد از انقلاب به عنوان شغل کاذب در تمام عرصه ها توانسته اقتصاد ما را دچار چالش کند،  این پدیده توانسته در حوزه کشاورزی، صنعت، تجارت، بازرگانی و توریسم و گردشگری، چرخه اقتصاد را دچار خدشه کند.

در این رابطه عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نیز تاکید کرد: دستگیری دلالان ارز نتیجه بخش نیست و تنها تلنگری کوچک به بازار است.

معصومه آقاپور علیشاهی با اشاره به ورود دولت برای دستگیری دلالان بازار ارز، اظهار داشت: به جای پنهان کردن اشتباه نادرست در تصمیم گیری های ارزی که بوی تعفن آن را برداشته و به آن عطر می زنیم بویش برود باید اشتباهات را پذیرفت و اصل و ریشه مشکل را برطرف کرد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مواردی که باعث شد بازار ارز به این وضعیت گرفتار شود این بود که دولت از ابتدای التهابات ارزی، تصمیمات اشتباه اتخاذ کرد، تصمیم درست این بود که دولت برای تامین کالاهای اساسی نرخ دولتی تعیین می کرد و اجازه می داد بازار و رقابت پذیری نرخ ارز آزاد را مشخص کند.

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید براینکه دولت باید همه بساط های ارزی خود را جمع کند تاکید کرد: هر روز تصمیم گیری جدید و غلطی رخ می دهد، از ممنوع کردن صرافی ها تا قاچاق محسوب شدن ارز آزاد، اولویت بندی کالاها و سایتی تخصیص دادن ارز ها را باید کنار گذاشت، برای هر ایرانی نمی توان یک پلیس گذاشت.

آقاپورعلیشاهای با بیان اینکه در دولت های گذشته نحوه مدیریت بازار ارز را تجربه کرده ایم، اظهار داشت: در تمام ادوار ریاست جمهور، هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد دو نرخی بودن ارز را تجربه کردیم و مردم بلد هستند با دو نرخ دولتی و آزاد کار کنند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نرخ آزاد را با عرضه و تقاضا می توان تعیین کرد، دولت تنها باید مواظب خروج ارز از کشور باشد نه اینکه به تعیین قمیت ارز ورود کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دلال ارزی     |     بازار ارز ثانویه     |     اگزیم نیوز     |     بازار ارز     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
۳ دستور دولت برای تعادل بخشی به بازار خودرو
۳ دستور دولت برای تعادل بخشی به بازار خودرو ازادسازی خودروهای دپو شده، آزادسازی قیمت خودرو در حاشیه بازار و پرداخت تسهیلات به قطعه سازان سه موضوعی است که دولت برای توازن در بازار خودرو در دستور کار خود قرار داده است
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
54.209.202.123
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
 دینار ارز رسمی مبادلات تجاری با عراق شد / امکان وصول مطالبات ۵۲۰ میلیون دلاری در حوزه صادرات گاز
با توجه به مذاکرات بانک مرکزی ایران و عراق برای گشایش اعتبارات / اختصاصی دینار ارز رسمی مبادلات تجاری با عراق شد / امکان وصول مطالبات ۵۲۰ میلیون دلاری در حوزه صادرات گاز با توجه موافقت عبدالناصرهمتی و مذاکراتی که بین بانک مرکزی ایران و عراق برای تسهیل امور تجاری و تسهیل در دریافت مطالبات درحال شکل گیری است مقرر شده تا گشایش اعتبارات به صورت رسمی بر اساس ریال و دینار ...
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: