2018 November 20   ,   ١٢ ربيع الأوّل ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۵۶۰۷ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷
رئیس اتاق بازرگانی ایران خبر داد: حمل و نقل ترانزیت ما در حال تعطیلی است

اگر حمل و نقل جاده ای و ریلی خود را توسعه ندهیم، ترانزیت ما در آینده با مشکلات جدی مواجه می‌شود

غلامحسین شافعی امروز در نشست فعالان اقتصادی بخش خصوصی با محمد اسلامی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: وزارت راه و شهرسازی نقش بسیار اساسی در مسئله توسعه اقتصادی می‌تواند داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: بخش حمل و نقل یکی از محورهای اصلی اقتصاد هر کشوری است و در کشور ما با توجه به تنگناهایی که در این اقتصاد وجود دارد یک نگاه جدی می‌طلبد.

وی بیان داشت: ناوگان حمل و نقل ریلی و جاده‌ای، اقتصاد کشور است بنابراین باید در این ارتباط عزم جدی داشت تا تحولی در این خصوص ایجاد شود.

شافعی بیان داشت: ما کشوری هستیم که در مسئله حمل و نقل متکی به اقتصاد خودمان نیستیم و حاصل ناوگان حمل و نقل فرسوده مصرف انرژی بالا، کندی حمل و نقل جاده‌ای، تخریب محیط زیست و هزینه‌های بالای حمل و نقل و به تبع اثرگذاری آن روی کالاهای اقتصادی است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه شاید وضع حمل و نقل ریلی بدتر از وضع حمل و نقل جاده‌ای باشد،‌گفت: امروزه حیات ترانزیت حمل و نقل ریلی به این وابسته است که اگر یک روز کشورهای آسیای مرکزی تصمیم بگیرند پنبه را ترانزیت نکنند ترانزیت ما باید کاملا تعطیل شود.

وی اظهار داشت: فعالان اقتصادی ما سالی 2 یا 3 ماه در نوبت‌های طویل برای پیدا کردن واگن‌های حمل و نقل برای انتقال  کالا به آسیای مرکزی در صف می‌مانند.

شافعی افزود: از نظر مسئله ترانزیت در اطراف ما کارهای جدید انجام می‌شود اما ما خیلی متوجه آن نیستیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران بیان داشت: راه‌آهن از مزارشریف از طریق ازبکستان ایجاد می‌شود و فعالیت‌هایی در پاکستان و چین در حال انجام است که اگر ما حمل و نقل‌مان را توسعه ندهیم قطعاً ترانزیت ما با مشکل مواجه می‌شود.

وی با بیان اینکه من امیدوارم شما در صورتی که به عنوان وزیر راه و شهرسازی انتخاب شدید چند جاده ترانزیتی کشور را ملاحظه کنید،‌گفت: یکی از پر ترددترین جاده‌های ترانزیت کشور جاده مشهد ـ‌ سرخس است که به یک کوره‌راه شبیه است که با این وضعیت شاید در آینده ترانزیت را از دست بدهیم.

شافعی در ادامه در خصوص موضوع شهرسازی اظهار داشت: از 30، 40 سال پیش ما در مسئله شهرسازی یکی از بی‌هویت‌ترین شرایط شهرسازی در منطقه را داریم و بی‌قوارگی در مسئله شهرسازی ما غوغا می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران بیان داشت: حتی در خیابان‌های بالای شهر هم دو ماشین کنار هم نمی‌توانند  حرکت کنند و در کنار آن تخریب محیط زیست و خطر آینده زندگی ما مطرح است.

وی گفت: من امیدوارم با توجه به سوابق درخشان شما در اجرای کار این مسائل را مورد توجه قرار دهید و در هر ارتباطی بخش خصوصی آمادگی همکاری لازم را دارد.

شافعی بیان داشت: به میدان کشیدن شرکت‌های بخش خصوصی در کارها شاید کمک شایانی برای وزارتخانه در برنامه‌های آتی باشد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : حمل و نقل ریلی     |     حمل و نقل     |     اتاق ایران     |     ترانزیت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ما نفتمان را می فروشیم
ما نفتمان را می فروشیم آمریکایی‌ها فهمیدند که ما نفت‌مان را می‌فروشیم و علامت بزرگ آنرا در داخل کشور وزارت نفت داد و به آمریکایی‌ها فهماند نفت‌مان را می‌فروشیم؛ و آنها هر کاری هم بکنند، آنقدر راه و مسیر برای فروش نفت داریم ...
یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ |
یادداشت
نظرسنجی
54.159.44.54
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
بورس نفت ابزار موثر برای عبور از تحریم
اگزیم نیوز بررسی کرد: بورس نفت ابزار موثر برای عبور از تحریم با عرضه نفت در بورس انرژی یک تیر و ۳ نشان زده شده؛ نخست دور زدن تحریمها، دوم قیمت گذاری نفتی توسط ایران و سوم ورود بخش خصوصی واقعی به بازار نفت
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: