2019 January 20   ,   ١٤ جمادى الأولى ١٤٤٠   ,    یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۵۶۵۴ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷
در نشست مطبوعاتی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران مطرح شد رشد ۷۷ درصدی پوشش های بیمه ای در ۶ ماهه اول سال ۹۷

صندوق ضمانت صادرات بعنوان تنها موسسه بیمه اعتبار صادراتی ایران با صدور انواع بیمه نامه ها و ضمانت نامه های اعتباری نقش مهمی در توسعه صادرات غیر نفتی ایفا می کند

به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز سید کمال سید علی در نشست مطبوعاتی خود در صبح امروز ۱۴ آبان ماه از رشد ۷۷ درصدی حجم عملکرد پوشش های بیمه ای و ضمانتی صندوق در شش ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه خبر داد و گفت: صندوق ضمانت صادرات بعنوان تنها موسسه بیمه اعتبار صادراتی ایران با صدور انواع بیمه نامه ها و ضمانت نامه های اعتباری نقش مهمی در توسعه صادرات غیر نفتی ایفا می کند.

سیدکمال سیدعلی گفت: همزمان با آغاز تحریم های آمریکا، تغییر مواضع این کشور در قبال فروش نفت، این نوید را می دهد که روند صادرات نفت ادامه خواهد داشت؛ اما کماکان به لحاظ نقل و انتقالات از نظر پوشش ریسک اهمیت صندوق ضمانت صادرات دو چندان شده است؛ خوشبختانه در دو سال اخیر ۲۰۰ میلیون دلار به سرمایه صندوق برای تقویت عملکرد آن افزوده شده است.

وی بیان داشت: پتروشیمی، فولاد و خشکبار حوزه های قدرتمند صادراتی کشور هستند که صندوق تلاش می کند پوشش ریسک مناسبی برای صادرکنندگان این حوزه ها فراهم کند

سیدعلی پیش بینی کرد که تراز تجاری کشور در سال پیش رو ۴ تا ۵ میلیارد دلار مثبت شود، وی صندوق را سپر حمایتی مناسبی در برابر ریسک های موجود خواند و اظهار امیدواری کرد با سیاست های دولت مشکلات پیش روی صادرات در جنگ اقتصادی حال حاضر تا حد زیادی رفع شود.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات با اشاره به مشکلات عدیده روابط بانکی و بیمه ای کشور، ناشی از تحریم های نا عادلانه، گفت: در شرایط نا مساعد ناشی از تحریم ها در فضای اقتصادی کشور  این صندوق دستاورد های مهمی را در سال ۹۶ و شش ماهه سال جاری کسب نموده است.

سیدعلی اذعان داشت: حجم عملکرد پوششی در بخش بیمه نامه های اعتبار صادراتی کوتاه مدت با رکورد ۳۷۰ میلیون دلار، رشد ۹۳ درصدی نسبت به سال ۹۵ را تجربه کرد و علی رغم افزایش پرتفوی با افزایش دقت اعتبار سنجی های انجام شده، میزان خسارت پرداختی در سال ۹۶ بیش از ۴۸ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

وی افزود: قرارداد اتکایی مشارکت با بزرگترین اتکایی گر جهان، به منزله مهر تایید بر فرایند های اعتبار سنجی صندوق و پذیرش خودکار درصدی از ریسک های صندوق توسط شرکت های مذکور است.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات در خصوص نرخ های حق بیمه و کازمرد صندوق گفت: صندوق ضمانت صادرات، در راستای سیاست های حمایتی صندوق از صادرات در بسته نرخ های حق بیمه و کارمزد بازنگری داشته به شکلی که در حال حاضر کارمزد در کشورهایی چون عراق و افغانستان ۱ درصد است که کاهش ۳۵ تا ۴۰ درصد را داشته و میانگین نرخ کارمزدها ۰/۶۷ درصد است.

سیدعلی اشاعه فرهنگ بیمه اعتباری را در فضای صادراتی خواستار شد و گفت: صندوق ابزارهای مناسبی را برای تسهیل عملکرد صادرکنندگان در اختیار دارد که ریسک را در کشورهای هدف به شکل چشمگیری کاهش خواهد داد.

وی برقراری ارتباط با بانک مرکزی و دسترسی به وضعیت اعتباری مشتریان و نیز تعامل موثر با سیستم بانکی را از برنامه هایی عنوان کرد که صندوق به منظور ترغیب سیستم بانکی برای تامین مالی صادراتی دنبال می کند.

ظرفیت سازی جدید برای تسهیل تجارت خارجی، حضور فعال در اتحادیه های بین المللی،ارائه خدمات الکرونیکی جدید به صادرکنندگان از طریق اتصال به سامانه اطلاعاتی گمرک در قالب پنجره واحد از دیگر فعالیت های صندوق در سال ۹۶ و شش ماهه ۹۷ بوده است.

سیدکمال سیدعلی در ادامه برنامه های سال ۹۷ صندوق ضمانت صادرات ایران در جهت تسهیل و توسعه صادرات غیر نفتی را تشریح کرد و گفت: افزایش ضریب پوشش صادرات، نقش آفرینی بین المللی، کمک به مقابله با تحریم و تنظیم دیپلماسی اقتصادی و افزایش رضایتمندی صادرکنندگان در اولویت برنامه های صندوق ضمانت صادرات ایران قرار دارد.

وی گفت:  پیش بینی می شود صندوق ۲.۲ میلیارد دلار تسهیلات بیمه ای و ضمانت نامه صادراتی به صادر کنندگان و نظام بانکی ارائه دهد و رشد ۶۰ درصدی ارزش بیمه های اعتبار صادراتی کوتاه مدت را برای ایمن سازی صادرات رقم بزند.

سید علی همچنین از تلاش صندوق برای دستیابی به رشد ۲۰ درصدی ارزش ضمانت نامه های اعتباری برای تسهیل دسترسی صادرکنندگان و تولید کنندگان به سرمایه در گردش مورد نیاز در سال ۹۷ خبر داد و گفت: سیاست صندوق ضمانت صادرات، توسعه پوشش ها ددر قبال کشورهای همسایه و هدف صادراتی است و به منظور افزایش رضایت مندی صادرکنندگان، افتتاح شعب خارجی را در عراق و افغانستان در دستور کار دارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ضمانت     |     بیمه     |     صندوق ضمانت     |     سیدعلی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
۷ ریسک بزرگ دنیا در سال ۲۰۱۹
۷ ریسک بزرگ دنیا در سال ۲۰۱۹ برگزیت، ایتالگزیت، تنش های تجاری، تنش های سیاسی، املاک و مستغلات چین، تنش های خاورمیانه هفت ریسک مهم دنیا در سال جاری میلادی محسوب می شوند
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
34.234.76.59
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
واردات اولویت بندی شده راهکار جایگزین برای بازگشت ارز حاصل از صادرات
اگزیم نیوز در گفتگو با محمدرضا مودودی ابزارهای بازگشت ارز صادراتی را بررسی می کند واردات اولویت بندی شده راهکار جایگزین برای بازگشت ارز حاصل از صادرات ما یک نیاز ارزی در داخل کشور داریم که براساس آن باید برای تامین منابع مورد نیاز مواد اولیه، ماشین آلات و قطعات مورد نیاز خطوط تولید اقدام کنیم اگر بخش صادرکننده بتواند این نیاز اولویت بندی شده بخش ...
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: