2019 May 24   ,   ٢٠ رمضان ١٤٤٠   ,    جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۵۷۶۶ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
رئیس شعبه بانک توسعه صادرات یزد مطرح کرد: گشایش ۲۷۳ میلیون یورو اعتبار اسنادی در شعبه یزد

مجید غفوری منش: چندین طرح عظیم احداث واحدهای تولیدی در استان با رقمی بالغ بر ۲۷۳ میلیون یورو در قالب گشایش چندین فقره اعتبار اسنادی وارداتی در سال جاری در شعبه اگزیم بانک یزد تامین مالی شده است

مجید غفوری منش، رئیس شعبه بانک توسعه صادرات یزد در گفتگو با پایگاه خبری اگزیم نیوز از کسب رتبه دوم این شعبه در حوزه عملکردی از میان 40 شعبه این بانک در سراسر کشور در سال جاری خبر داد و گفت: چندین طرح عظیم احداث واحدهای تولیدی در استان با رقمی بالغ بر 273 میلیون یورو در قالب گشایش چندین فقره اعتبار اسنادی وارداتی در شعبه این بانک تامین مالی شده است.

 غفوری منش گفت: در مجموع شعبه یزد بانک توسعه صادرات ایران در شش ماهه اول سال 97، در زمینه حواله جات ارزی وارده و صادره بالاترین عملکرد را در بین شعب به خود اختصاص داده است.

وی از جمله طرح های تامین مالی شده در استان از سوی این شعبه، طرح کوثر فولاد آلیاژی ایران به ارزش 60 میلیون یورو،  طرح یزد1 آن شرکت به ارزش 133 میلیون یورو،  طرح شرکت سازه سبک آراد اردکان به ارزش تقریبی 5 میلیون یورو و پروژه مجتمع فولاد اردکان به ارزش 75 میلیون یورو نام برد و گفت: رفع مشکلات تجار و صادرکنندگان و حمایت و پشتیبانی از صادرات، همواره از دغدغه ها و خواسته های شعب بانک توسعه صادرات در سراسر کشور بوده است.

رئیس اگزیم بانک استان یزد در ادامه به بیان عملکرد این شعبه در شش ماه نخست سال جاری در مقایسه با سال گذشته پرداخت و گفت: از مجموع ۵۰۰ میلیون دلار صادرات استان، نزدیک به 30 درصد به ارزش ریالی 6000 میلیارد ریال، توسط شعبه بانک توسعه صادرات یزد به صورت ارزی و ریالی به تامین مالی واحدهای تولیدی، تخصیص پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: تسهیلات پرداختی توسط این شعبه از بانک در بخش صادرات در سال 96،  به صورت ارزی و ریالی رقمی معادل 1800 میلیارد ریال بوده است و در شش ماهه اول سال 97 نیز رقمی بالغ بر 1100 میلیارد ریال به فعالین این حوزه اعطا شده است؛ به عبارتی از زمان ابلاغ بخشنامه تسهیلات رونق تولید، شعبه بانک توسعه صادرات استان یزد تا کنون بالغ بر 2900 میلیارد ریال تسهیلات در قالب 208 مورد برای مصارف واحدهای تولیدی صادراتی با نرخ ترجیحی  11و14.5 درصد ریالی و 6 درصد ارزی ارائه کرده است.

غفوری منش یادآور شد: جمع منابع این شعبه در نیمه نخست سال جاری متجاوز از 550 میلیارد ریال و جمع مصارف شعبه نیز بالغ بر 6000 ریال بوده است؛ به عبارتی این شعبه  بیش از ده برابر منابع صادرکنندگان مصرف تسهیلاتی داشته است؛ لازم به ذکر است نرخ تسعیر ارز به ریال طبق دفاتر بانک معادل هر دلار 42000 ریال در نظر گرفته شده است.

 به گفته این مقام مسئول، این شعبه از اگزیم بانک کشور به طور خاص تلاش دارد با معرفی خدمات خود رویکرد و نگرش حمایتی خود را نسبت به صادرات و تولید صادرات محور به اطلاع فعالین اقتصادی در حوزه های مختلف استان برساند و در این رابطه با نهادها، سازمانها و ادرات ذیربط در تعامل مداوم است.

مجید غفوری منش در ادامه به فعالیت های بانک در عرصه حمایت از شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: پیرو رسالت بانک برای حمایت از فعالیت های نوآورانه و دانش بنیان، به منظور آشنایی شرکت های دانش بنیان با چگونگی و نحوه اخذ تسهیلات حمایتی در زمینه توسعه بازار و صادرات، این بانک با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری  و دفتر توسعه کسب و کار بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هفته گذشته اقدام به برگزاری نشستی تخصصی کرد.

 وی اذعان داشت: در این نشست، جزییات نحوه اخذ تسهیلات و دریافت حمایت های بانک توسعه صادرات از شرکت های دانش بنیان  و نیز خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه توسعه بازار از قیبل لیزینگ و ضمانتنامه تشریح شد.

  

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
صادرات با ارزش افزوده در اولویت است
صادرات با ارزش افزوده در اولویت است محمد رضا مودودی معتقد است در شرایط فعلی صادرات با ارزش افزوده بیشتر می تواند پیام پیام خوبی به اقتصاد کشور متبادر می کند
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ |
یادداشت
نظرسنجی
54.167.47.248
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
بازار متشکل ارزی و ثبات در بازار
اگزیم نیوز بررسی کرد بازار متشکل ارزی و ثبات در بازار بازار متشکل ارزی می تواند روند کاهش و ثبات قیمت ارز را تقویت کند
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: