2019 May 24   ,   ٢٠ رمضان ١٤٤٠   ,    جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۵۷۷۷ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
رییس‌مرکز حراست وزارت صمت عنوان کرد: پرهیز از اعمال رفتارهای سلیقه‌ای در برخورد با فساد

مجموعه حراست تلاش خواهد داشت تا با شناسایی زمینه های خطر و گلوگاه ها و همچنین اقدام مناسب و متناسب و سریع، ریسک و خطرات اقدامات و تصمیمات وزارتخانه را به حداقل برساند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا ، سید رضا سید علیخانی در مراسم معارفه خود که با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت برگزار شد افزود: بر این باورم که در راستای انجام وظایف حوزه حراست ، اولین قدم رعایت اخلاق و ارزشهای فردی و سازمانی است.

وی مهم ترین وظیفه حراست در هر سازمانی را حفظ سلامت، هم سلامت فردی و هم سلامت ساختاری برشمرد واضافه کرد: این مساله مهم نیازمند زیرساختها و برنامه ریزی های لازم است. بر این اساس همه باید تلاش کنیم تا سازمان بر ارزش های خود پایدار و ثابت قدم بوده و با قوت به فعالیت و حیات خود ادامه دهد.

به گفته مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت پاسداری و حفاظت از سرمایه های فیزیکی، اطلاعاتی، معنوی و دانشی وزارتخانه از دیگر وظایف اصلی حوزه حراست است و حراست هم باید از جمله مجموعه هایی باشد که بتواند کمک شایانی به مدیران برای اخذ تصمیمات مهم کند و نه فقط در تصمیم‌گیری که تصمیم سازی نیز مشارکت نماید.

سید علیخانی تصریح کرد: بدیهی است وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجموعه‌ای عظیم است و علاوه بر این که خود شامل حوزه ها و سازمان های تابعه و زیرمجموعه‌ی بسیاری است، ارتباط تنگاتنگی با دستگاه ها و نهادهای زیادِ دیگری نیز دارد و ضروری است حوزه حراست، ضمن ایفای نقش نظارتی در جهت افزایش تعاملات سازنده گام بردارد و با تاکید بر اقدامات پیشگیرانه، وقوع اتفاقات ناخوشایند را به حداقل برساند.

وی یادآور شد: مجموعه حراست تلاش خواهد داشت تا با شناسایی زمینه های خطر و گلوگاه ها و همچنین اقدام مناسب و متناسب و سریع، ریسک و خطرات اقدامات و تصمیمات وزارتخانه را به حداقل برساند که البته نیازمند طراحی زیرساخت های لازم و بهره گیری از برنامه‌های روزآمد و نظرات کارشناسی و رعایت دانش محوری در عملکردها است.

علیخانی افزود: نقش و اهمیت ارگانهای حراستی کشور در تمامی سازمان ها، به ویژه دولت و وزارتخانه و در وزارتخانه مهمی مانند، وزارت صنعت، معدن و تجارت، غیرقابل انکار است؛ به ویژه در شرایط فعلی که کشور عزیزمان درگیر جنگ نرم اقتصادیِ مدرن و پیچیده است و کوچکترین نشت اطلاعات داخلی می تواند، دشمن را در ایجاد آشفتگی‌های سیاسی و اقتصادی در کشور یاری رساند.

مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت تصریح کرد:کشورهای بیگانه حتی در شرایط عادی اقتصادی نیز نهایت سعی و تلاش خود را به کار می بندند تا مشکلات، نارسایی‌ها و مجاری با پتانسیل آشفتگی و نابسامانی در کشور را شناسایی کنند و مطمئناً در شرایط فعلی و خصمانه، تلاش‌شان دوچندان خواهد بود و با وجود تولید ۴۲ درصد تولید ناخالص داخلی در مجموعه این وزارت خانه، حراست نیز جایگاه خاصی پیدا می کند و وظیفه ما در چنین شرایطی حفاظت از کیان مجموعه است .

وی با تاکید بر جمع آوری و پردازش صحیح اطلاعات در این حوزه گفت جمع آوری اطلاعات صحیح و تسلط بر آن ها از وظایف مهم حراست ها است؛ از سویی علاوه بر دسترسی سریع به اطلاعات پردازش آنها هم از اهمیت بسیاری برخوردار است.

مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت افزود: در این خصوص بهره گیری از افراد مسلط و تحلیل گر و متخصص، ضرورت و اهمیت بسیار بالایی دارد. از آنجایی که اقدامات پیچیده نیاز به بهره گیری از مغزها و تفکرات پیچیده دارد، بهره گیری از افراد دارای هوش سرشار، تحلیل گر و مسلط به شرایط برای حراست از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و از زیرساخت های مهم در این زمینه آموزش به روز کارکنان، مدیران و به ویژه پرسنل حراست است.

علیخانی یادآور شد : برای کاهش خطاها باید علاوه بر اینکه گلوگاه ها ،محل های خطر را شناخت و تحلیل کرد، در کنار اینها باید به ساده سازی، تحلیل و شفاف سازی مقررات نیز پرداخت. بسیاری از سازمانها آینده نگری و آینده نگاری را در عملکردهای خود لحاظ می کنند و مجموعه حراست هم در این زمینه می تواند در برنامه ریزی برای آینده و ترسیم افق پیش رو کمک بسیاری به وزارتخانه کند.

وی با اشاره به لزوم آسیب شناسی و مستند سازی وقایع اضافه کرد : باید مستندات را آسیب شناسی کرد تا مدیران پس از ما نیز در شرایط مشابه تصمیمات صحیح را اتخاذ کنند. در این زمینه شناسایی چالش ها، فرصت ها و بازخورد آن به سازمان و به ویژه ارزش یابی از عملکردها هم از اهمیت خاصی برخوردار است.

رئیس مرکز حراست وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت با یادآوری لزوم پرهیز از دخالت دادن مسائل سیاسی در تصمیم‌گیری ه ادامه داد : همه افراد می توانند دیدگاه های شخصی داشته باشند اما نباید این دیدگاه ها و مسائل سیاسی، جناحی، قومی و غیره را به ویژه در نهاد بی طرف و بی غرضی چون وزارتخانه در تصمیم گیری ها دخیل کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : حراست     |     وزارت صمت     |     فساد اقتصادی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
صادرات با ارزش افزوده در اولویت است
صادرات با ارزش افزوده در اولویت است محمد رضا مودودی معتقد است در شرایط فعلی صادرات با ارزش افزوده بیشتر می تواند پیام پیام خوبی به اقتصاد کشور متبادر می کند
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ |
یادداشت
نظرسنجی
54.167.47.248
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
بازار متشکل ارزی و ثبات در بازار
اگزیم نیوز بررسی کرد بازار متشکل ارزی و ثبات در بازار بازار متشکل ارزی می تواند روند کاهش و ثبات قیمت ارز را تقویت کند
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: