2019 April 20   ,   ١٥ شعبان ١٤٤٠   ,    شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۵۸۳۳ گروه : واردات تاریخ انتشار :دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
رییس کل سابق گمرک ایران تشریح کرد: دستاوردهای گمرکی ایران در سال ۲۰۱۸

فرود عسکری اعلام کرد ایران در حوزه های مهمی از جمله بهبود جایگاه در رتبه بندی ها، ترخیص کالا، فرایندهای گمرکی، تحویل به موقع و ... توانسته موفقیت های خوبی را کسب کند

به گزارش اگزیم نیوز فرود عسگری رییس کل سابق گمرک ایران در مراسم معارفه رییس جدید گمرک با ارایه آمارهایی در حوزه جایگاه گمرک در رتبه بندی های بین المللی و همچنین عملکرد این نهاد در حوزه تجارت خارجی از بهبود 45 پله ای شاخص تجارت فرامرزی خبر داد.

وی با اشاره به این که رتبه ایران از منظر این شاخص اکنون 121 است اعلام کرد در واردات و صادرات نیز موفقیت های مناسبی را تجربه کرده ایم بطوریکه واردات با رشد 73 درصدی عملکرد و در حوزه صادرات با رشد 79 درصدی در جایگاه کشور در این رتبه بندی ایجاد شده است.

به گفته وی کشور توانسته با بهبود 39 پله ای جایگاه خود در حوزه ترخیص کالا باز هم کارنامه خوبی از خود بر جای بگذارد و این در حالی است که در بخش لجستیک در سال جاری میلادی به جایگاه 64 رسیده ایم و تمام این مووضعات از حرکت کشور به سمت ارتقای فرایندهای گمرکی است.

وی در ادامه به موضوع تحویل به موقع کالا اشاره کرد و گفت در این حوزه نیز توانستیم با بهبود نسبی به رتبه 60 جهان برسیم.  به گفته عسگری طبق آمارهای بین المللی مقام اول مبارزه با مواد پیش ساز را در سال جاری در زمینه مواد مخدر در آسیا و اقیانوسیه کسب کردیم.

در عین حال استفاده از دستگاه های ایکس ری در گمرکات مهم کشور بطوریکه ۹۵ درصد واردات تحت پوشش این تجهیزات است از دیگر این اقدامات است. به گفته وی گمرک ایران از فروردین ماه به دنبال نوسانات ارزی و تحریم ها چالش هایی را داشت که با توجه به تجارب گذشته اقدامات خوبی صورت گرفت.

در حال حاضر با دریافت مصوباتی امور مربوط به ترخیص کالا به خوبی انجام می شود. عسگری تاکید کرد: در بحث مالیات نیز اقدامات خوبی شده و در عین حال قرار است برای فعالان واقعی اقتصادی تسهیلاتی ارایه شود و ۱۴۷ شرکت در حال حاضر از این امکان بهره مند می شوند. رییس کل سابق گمرک با اشاره به تسهیلات ترخیص نسیه کالا ادامه داد: برای ترخیص فوری کالاها نیز مهلت از یک هفته به یکماه افزایش یافت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فرود عسگری     |     ترخیص کالا     |     اقدامات گمرکی     |     لجستیک     |     گمرک     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
از پیش بینی قیمت گذاری خودرو تا کمبود تقاضا در سال ۹۸
از پیش بینی قیمت گذاری خودرو تا کمبود تقاضا در سال ۹۸ بازار خودرو در سال جدید با این چالش روبرو است که آیا باید منتظر جهش دوباره قیمت ها باشد و نکته مهمتر اینکه کشش بازار برای جهش احتمالی قیمت ها چقدر خواهد بود؟
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ |
نظرسنجی
34.230.84.215
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
پیش بینی سه گانه تورم، بیکاری و رشد اقتصادی در سال ۹۸ با دو سناریو
اگزیم نیوز بررسی می کند پیش بینی سه گانه تورم، بیکاری و رشد اقتصادی در سال ۹۸ با دو سناریو برای سال ۹۸ در حوزه نفت بخشی از مشتریان نفتی تضمین شده هستند، راهبردگسترش بازارهای صادراتی در ۱۶ کشور همسایه که عراق شاخص ترین آنهاست در دستورکار قرار گرفته ضمن اینکه حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی و پرهیز ...
دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: