2019 February 16   ,   ١١ جمادى الثانية ١٤٤٠   ,    شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۵۸۴۲ گروه : واردات تاریخ انتشار :سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷
وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد: صرفه جویی ۱۰ میلیارد دلاری ارزی از محل داخلی سازی تولید برخی اقلام

رحمانی از اجرای ۱۰ پروژه مهم در وزارت صنعت، معدن وتجارت خبر داد و گفت: یکی از این پروژه‌ها ۱۰ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی از محل تولید داخلی برخی اقلام وارداتی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت شب گذشته با اشاره به تشکیل سه کارگروه تخصصی و هم اندیشی با صاحبنظران گفت: از ابتدای ورود به وزارت صنعت ، معدن و تجارت کمیته مقابله با تحریم ، کمیته زنجیره تولید و تامین و حفظ تنظیم بازار داخلی تشکیل شد.

به گزارش اگزیم نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت صنعت، رحمانی اتخاذ تصمیمات درست و آسیب شناسی شرایط موجود را از اهداف این کمیته‌ها برشمرد و افزود: در این کارگروه‌ها با بهره‌مندی از نظرات صاحبنظران بخش خصوصی و دولتی، راهکارهای اجرایی در راستای حفظ زنجیره تولید، مدیریت تنظیم بازار، توسعه صادرات و ... مورد بررسی و تصمیماتی با رعایت مصالح ملی اتخاذ خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به تولید برخی محصولات صنعتی و معدنی بیش از نیاز داخلی کشور افزود: محصولاتی نظیر فولاد، مس، آلومینیوم و ... در کشور بیش از نیاز داخلی و در برخی مواد دو برابر مصرف داخلی در کشور تولید می‌شود که باید برای توزیع مناسب این محصولات در کشور و صادرات آنها تدابیری در نظر گرفته شود.

وی با تاکید براینکه در حمایت از تولید هیچ محدودیتی نداریم، تصریح کرد: تولید کنندگان در کشور به کار مقدسی مشغول هستند و ما باید از صاحبان صنایع با تسهیل فرآیند تولید حمایت نماییم .

وزیر صنعت، معدن وتجارت در بخش دیگری از سخنانش جلوگیری از تخلف سازماندهی شده را مورد تاکید قرار داد و افزود: با همکاری بیسجی‌ها و کارکنان وزارت صمت می‌توانیم سالم‌سازی فرآیندهای تولید و تخصیص ارز را به شکل بهتری اجرایی نماییم.

رحمانی در ادامه از اجرای 10 پروژه مهم در وزارت صنعت ، معدن وتجارت خبر داد و گفت: یکی از این پروژه‌ها 10 میلیارد دلار صرفه جویی ارزی از محل تولید داخلی برخی اقلام وارداتی است .

وی افزود: با اجرای این طرح می توان شاهد ایجاد اشتغال برای حدود 500 هزار نفر در کشور بود.

وزیر صنعت، معدن وتجارت فعال سازی معادن کوچک، تکمیل زنجیره فلزات اساسی، ارتباط دانشگاه و صنعت و توجه به بازار کشورهای همسایه را از پروژه های مهم وزارت صنعت عنوان کرد و گفت: با اجرای این پروژه‌های زیر ساختی می‌توان در آینده‌ای نزدیک شاهد تحولاتی نوین در صنعت کشور بود و باید از میزان واردات بیش از ۵۰۰میلیارد دلاری کشورهای همسایه سهم بیشتری را بدست آوریم.

رحمانی توجه به فناوری و تکنولوژی روز دنیار را از دیگر سیاست های وزارت صمت برشمرد و افزود: صنایع کشور در صورت عدم همسان‌سازی با فناوری روز دنیا ، دیر یا زود دچار آسیب خواهند شد.

وزیر صنعت تاکید کرد: باید تجهیز و نوسازی صنایع بیش از هرچیز توسط واحدهای تولیدی مورد پیگیری قرار گیرد تا بتوانند با صنایع روز دنیا رقابت کنند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : داخلی سازی واردات     |     صرفه جویی ارزی     |     وزارت صمت     |     واردات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
تامین مالی ۸ درصد صادرات غیرنفتی کشور
تامین مالی ۸ درصد صادرات غیرنفتی کشور براساس آمار و ارقام بانک توسعه صادرات ايران در سال‌هاي اخير، از طريق مجموعه راهكارهاي موثر ۸ درصد صادرات غيرنفتي و ۱.۵ درصد صادرات کشور را پوشش داده است
یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
34.229.175.129
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
نقشه جدید ارزی و کانال تسویه بدهی ۲ میلیارد دلاری عراق
بررسی اگزیم نیوز از دستاورد سفر همتی به عراق/ اختصاصی نقشه جدید ارزی و کانال تسویه بدهی ۲ میلیارد دلاری عراق رشد ۵۳ درصدی صادرات به عراق در سال ۲۰۱۸ و پیشتازی نسبت به ترکیه درمبادلات تجاری با وجود تحریم ها، می تواند با وجود توافق نامه جایگزینی بانک های ایرانی به جای صرافی های عراقی و حل مشکل پیمان سپاری ...
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: