2018 December 18   ,   ١٠ ربيع الثاني ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۵۹۲۷ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷
وزیر صنعت خبر داد واردات مواد اولیه مورد نیاز صنایع بدون ثبت سفارش در مناطق آزاد

رحمانی: مصوب شده است به دلیل حمایت از تولید داخل و حفظ اشتغال ، واردات مواد اولیه و مورد نیاز صنایع در مناطق آزاد بدون ثبت سفارش انجام شود

رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت در ادامه برنامه های سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان با تشریح سیاست های حمایتی دولت از صنعتگران گفت: مصوب شده است به دلیل حمایت از تولید داخل و حفظ اشتغال ، واردات مواد اولیه و مورد نیاز صنایع در مناطق آزاد بدون ثبت سفارش انجام شود.

وزیر صنعت،معدن وتجارت در حاشیه بازدید از این منطقه ویژه اقتصادی یکی از پروژه های مهم وزارت صمت را صرفه جویی ارزی با توسعه ظرفیت‌های تولیدی کشور اعلام کرد و گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته 10 میلیارد دلار برای داخلی سازی تعدادی از کالاهایی که در گذشته از خارج وارد کشور می شد، در نظر گرفته شده است.

رحمانی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه حدود سه سال هدفکذاری شده است، افزود: دولت برای همراهی با این پروژه مهم ملی ورود بخشی از کالاها به کشور را برای اولین بار ممنوع اعلام کرد.

وی افزود: در حال حاضر ورود 1339 قلم کالای مصرفی به کشور ممنوع اعلام شده و برنامه این است که ظرفیت های که تاکنون در کشور بدون استفاده مانده در داخل کشور توسعه یابد .

رحمانی رسالت همه مردم راحمایت از تولید برشمرد و گفت: سهم مردم در حمایت ار تولید ملی خرید کالای ایرانی و سهم دولت بستر سازی مناسب برای بهبود شرایط تولید برای صاحبان صنایع است.

بررسی مشکلات شرکت عقاب افشان

همچنین وزیر صنعت،معدن وتجارت در ادامه سفر به این استان ضمن بازدید از سه واحد صنعتی طی نشستی با مسؤلان استانی به بررسی‌ مشکلات ‌شرکت عقاب افشان تولید کننده اتوبوس و مینی بوس بین شهری و درون شهری پرداخت .

رحمانی در این نشست با اشاره به اینکه صنعت خودروسازی جزو صنایع مادر است و باید توسعه یابد، گفت:استان سمنان با توجه به وجود واحدهای تولیدی قطعه ساز و خودرو ساز قابلیت تبدیل به قطب سوم خودرو سازی در کشور را دارد.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تولید ملی     |     منطقه آزاد     |     واردات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
افزایش شیب ارز صادراتی به سامانه نیما
افزایش شیب ارز صادراتی به سامانه نیما ورود دلار به کانال ۹ هزار تومانی تفاوت نرخ در بازار رسمی و غیررسمی ارز را به صفر نزدیک کرده است و به این ترتیب امید می رود جریان ورودی ارز حاصل از صادرات تقویت شود و بهانه های عدم ارایه ارز ...
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ |
یادداشت
نظرسنجی
34.236.153.51
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
عبور از تحریم با پتانسیل های صادرات منطقه ای ایران
اگزیم نیوز بررسی کرد عبور از تحریم با پتانسیل های صادرات منطقه ای ایران ایران می تواند یک بازار ۳ میلیارد نفری را در اسیا از آن خود کند و در این راستا صادرات به ۶۰۰ میلیون نفر همسایگان کشور می تواند نقش مهمی در توسعه صادرات کشور داشته باشد
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: