2019 May 24   ,   ٢٠ رمضان ١٤٤٠   ,    جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۵۹۴۲ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷
معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه: ویژگی بودجه سال ۹۸ حمایت از معیشت عمومی و عدالت است

معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: با توجه به شرایط تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران تلاش داریم در بودجه سال ۹۸ حمایت از معیشت عمومی و عدالت را داشته باشیم تا کشور با رکود مواجه نشود

معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: با توجه به شرایط تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران تلاش داریم در بودجه سال 98 حمایت از معیشت عمومی و عدالت را داشته باشیم تا کشور با رکود مواجه نشود.

سید حمید پور محمدی امروز پنجشنبه در نشست خبری اعلام ویژگی ها بودجه سال 98 در شرایط تحریم ها که در محل این سازمان برگزار شد، افزود:به طور طبیعی با وجود تحریم ها و نوسانات ایجاده شده در بازار پول و ارز با محدودیت هایی مواجه هستیم بطوری که بودجه گیری سخت و پیچیده ای داریم زیرا شرایط تحریمی روی اقتصاد تاثیر می گذارد.

وی اظهار داشت:تلاش داریم در بودجه سال 98 منابع و مواد اولیه در اختیار تولید کنندگان قرار داهیم تا تولید با رکود مواجه نشود.

پور محمدی با اشاره به اینکه اشتغال اولویت برنامه های سال 98 قرار گفته است،گفت: ممکن است برای سال آینده با محدودیت هایی در حوزه محیط زیست و علم- دانش مواجه شویم؛ اما با فرض تحریم اینکه تحریم ها در سال آینده برقرار خواهد بود پایداری اقتصاد و کشور در دستور کار است.

وی تصریح کرد: برای مقابله با تحریم ها انضباط بودجه ای و شفافیت بودجه ای مد نظر قرا دارد که در سال 97 گام بلندی در این راستا برداشته و مردم و اصحاب رسانه بطور مستقیم در کم و کیف برنامه و بودجه قرار گرفتند؛ امسال هم تلاش داریم این مهم عملیاتی شود و زوایای جدید انواع معافیت ها و گمرگ، یارانه های مستقیم و غیر مستقیم در اختیار مردم و افکار عمومی قرار گیرد.

پور محمدی افزود:در بودجه سال 98 یارانه 42 هزار و 500 تومانی باقی می ماند، حقوق کارمندان و بازنشستگان لشکری و کشوری 20 درصد رشد خواهد داشت. برای حقوق بازنشستگان دارای حداقل حقوق 2 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق در نظر گرفته شده است.همچنین برای مقابله با فقر مطلق 7 هزار میلیارد تومان برای حمایت از معیشت اقشار ضعیف، 35 هزار میلیارد تومان برای طرح تحول سلامت ، 15 هزار میلیارد تومان برای عدالت در مناطقی در نظر گرفته شده است.

وی بیان داشت:همچنین برای بخش کشاورزی و امنیت غذایی کشور اعتبارات نهاده های کشاورزی در قالب یارانه 20 درصد رشد خواهد داشت و همچنین برای خرید گندم 5 هزار میلیارد تومان سال 97 به 8 هزار میلیارد توامن در سال 98 می رسد.

پور محمدی در باره بودجه عمرانی گفت: نه تنها کاهش نداشته ایم بلکه افزایش داشته ایم ؛ بطوری که در سال 97 حدود 62 هزار میلیارد تومان بود که در بودجه 98 حدود 65 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

منبع: ایرنا

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : یارانه     |     معیشت     |     بودجه     |     کالای اساسی     |     کشاورزی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
صادرات با ارزش افزوده در اولویت است
صادرات با ارزش افزوده در اولویت است محمد رضا مودودی معتقد است در شرایط فعلی صادرات با ارزش افزوده بیشتر می تواند پیام پیام خوبی به اقتصاد کشور متبادر می کند
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ |
یادداشت
نظرسنجی
54.167.47.248
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
بازار متشکل ارزی و ثبات در بازار
اگزیم نیوز بررسی کرد بازار متشکل ارزی و ثبات در بازار بازار متشکل ارزی می تواند روند کاهش و ثبات قیمت ارز را تقویت کند
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: