2019 January 22   ,   ١٦ جمادى الأولى ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۶۱۷۳ گروه : تجارت بین الملل تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷
کنفدراسیون صنایع هند اعلام کرد: رشد اقتصادی قوی هند در سال ۲۰۱۹

کنفدراسیون صنایع هند اعلام کرده با وجود آسیب‌پذیری‌های بیرونی ناشی از افزایش قیمت نفت، جنگ تجاری آمریکا-چین و سیاست‌های پولی سختگیرانه آمریکا، هند در سال جدید میلادی شاهد رشد اقتصادی قابل توجهی خواهد بود

به گزارش اکونومیک تایمز، کنفدراسیون صنایع هند اعلام کرده با وجود آسیب‌پذیری‌های بیرونی ناشی از افزایش قیمت نفت، جنگ تجاری آمریکا-چین و سیاست‌های پولی سختگیرانه آمریکا، هند در سال جدید میلادی شاهد رشد اقتصادی قابل توجهی خواهد بود.

این کنفدراسیون دلیل خوش‌بینی خود در مورد چشم‌انداز رشد اقتصادی هند در سال 2019 را محرک‌هایی قوی همچون بخش خدمات، توسعه زیرساخت (از جمله تجهیزات ساخت و ساز) و افزایش تقاضای داخلی دانست.

به گفته دبیر کل کنفدراسیون، بهتر شدن شرایط تقاضا، افزایش ظرفیت به واسطه رشد سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و ادامه اثرات مثبت سیاست‌های اصلاحاتی، باعث رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) قابل توجه ۷.۵ درصد در سال 2019 می‌شود.

این بدنه اقتصادی اشاره کرده که جریان اعتبارات در صنعت در نیمه نخست سال مالی فعلی، تنها ۲.۳ درصد رشد داشته که این موضوع برای بنگاه‌های خرد، کوچک و متوسط یک چالش است. بنابراین، بانک مرکزی هند باید اقداماتی مثل بازنگری در محدودیت‌های وام‌دهی و اختصاص نقدینگی‌های ویژه به موسسات مالی مثل صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک را در دستور کار قرار دهد.

کنفدراسیون صنایع هند همچنین گفته باید پیگیری‌هایی صورت بگیرد تا ایالت‌های بیشتری قانون «مدل بازاریابی محصولات کشاورزی و دام» را اجرایی کنند. این قانون که در سال 2017 تصویب شده، اصلاحات اساسی در بازاریابی محصولات کشاورزی ایجاد کرده و بر اساس آن کشاورزان به طور مستقیم با خریداران ارتباط می‌گیرند و می‌توانند قیمت‌های بهینه برای کالاهای خود پیدا کنند. در حال حاضر فقط چهار ایالات آن را اجرایی کرده‌اند.

کنفدراسیون در مورد بخش مهم انرژی هند هم گفته که این کشور باید تولید داخلی خود را افزایش دهد و زمینه‌ای برای تولید سوخت مورد نیاز هند از سوی شرکت‌های داخلی فراهم کند. همچنین باید روش‌های دیپلماتیک برای مقابله با آمریکا در برابر ادامه خرید نفت خام از ایران، به کار گرفته شود.   

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کنفدراسیون صنایع هند     |     رشد اقتصادی هند     |     بخش خدمات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
۷ ریسک بزرگ دنیا در سال ۲۰۱۹
۷ ریسک بزرگ دنیا در سال ۲۰۱۹ برگزیت، ایتالگزیت، تنش های تجاری، تنش های سیاسی، املاک و مستغلات چین، تنش های خاورمیانه هفت ریسک مهم دنیا در سال جاری میلادی محسوب می شوند
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
54.205.211.87
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
واردات اولویت بندی شده راهکار جایگزین برای بازگشت ارز حاصل از صادرات
اگزیم نیوز در گفتگو با محمدرضا مودودی ابزارهای بازگشت ارز صادراتی را بررسی می کند واردات اولویت بندی شده راهکار جایگزین برای بازگشت ارز حاصل از صادرات ما یک نیاز ارزی در داخل کشور داریم که براساس آن باید برای تامین منابع مورد نیاز مواد اولیه، ماشین آلات و قطعات مورد نیاز خطوط تولید اقدام کنیم اگر بخش صادرکننده بتواند این نیاز اولویت بندی شده بخش ...
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: