2019 June 18   ,   ١٥ شوّال ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۶۳۸۲ گروه : تجارت بین الملل تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد برگزیت پرابهام، جنگ تجاری و رشد اقتصادی کند در ۲۰۱۹

طبق اعلام صندوق بین‌المللی پول (IMF)، اثر منفی ریسک‌هایی همچون ابهام در برگزیت و احتمالا تشدید تنش‌های تجاری، توسعه اقتصاد جهانی را در سال 2019 با کندی مواجه می‌کند.

صندوق پیش‌بینی‌های خود را از رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) در دنیا نسبت به «چشم‌انداز اقتصاد جهانی» قبلی کاهش داده است.

بر اساس پیش‌بینی جدید، در سال‌های 2019 و 2020 اقتصاد جهانی به ترتیب 3.5 و 3.6 درصد رشد خواهد کرد که در مقایسه با پیش‌بینی قبلی (در ماه اکتبر) 0.2 و 0.1 واحد درصد کاهش را نشان می‌دهد.

نگرانی IMF این است که پس از پایان آتش‌بس 90 روزه جنگ تجاری آمریکا و چین در ابتدای ماه مارس، اقتصاد جهانی تحت فشار بیشتری قرار گیرد و افزایش موانع تجاری، به بی‌ثباتی اقتصادی بیشتری منجر شود.

طبق گزارش IMF، در سه ماهه پایانی سال 2018 تحرک اقتصادی کم شد. خارج از آمریکا سرعت تولید صنعتی، به‌ویژه در مورد کالاهای سرمایه‌ای کم شده است. رشد تجارت جهانی هم به کمتر از میانگین سال 2017 کاهش یافت.

چین هم اخیرا ارقام رشد GDP خود در سال 2018 را منتشر کرده که با اینکه ضعیف‌ترین رشد در 28 سال گذشته را نشان می‌دهد، اما به گفته برخی تحلیل‌گران اگر بخواهیم نیمه پر لیوان را ببینیم، فعالیت اقتصادی در نیمه دوم سال 2018 بهتر از انتظار بوده است.

صندوق بین‌المللی پول همچنان نگران برنامه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است که قرار است در روز 29 مارس اجرایی شود و هنوز توافق درستی در مورد آن صورت نگرفته است. در واقع، IMF اعلام کرده پیش‌بینی رشد GDP بریتانیا برای سال‌های 2019 و 2020 با ابهام اساسی مواجه است.

اقتصاد آمریکا با نرخی مناسب همچنان مسیر رشد را می‌پیماید؛ اگرچه با پایان مدت طرح محرک مالی فعلی در سال 2020، این رشد کمی با مشکل مواجه خواهد شد. طبق گزارش IMF رشد بالای تقاضای داخلی به افزایش واردات می‌انجامد و در بیشتر شدن کسری حساب جاری آمریکا نقش دارد.

صندوق بین‌المللی پول در نهایت نتیجه‌گیری کرده که کلیه این پیش‌بینی‌ها به این بستگی دارند که کشورها چگونه اختلافات تجاری خود را حل می‌کنند و اینکه آیا موانع تجاری برطرف خواهند شد یا نه.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : صندوق بین‌المللی پول     |     برگزیت     |     رشد تولید ناخالص     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
سیستم مالیاتی در آمریکا چگونه است?
سیستم مالیاتی در آمریکا چگونه است? نگاهی به وضعیت مالیات در کشورهای توسعه یافته دنیا می تواند برای بهبود کارایی و تعیین خط و مشی سیاست گذاری در حوزه ارتقای سیستم مالیاتی در کشور جالب توجه باشد
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ |
یادداشت
نظرسنجی
54.85.162.213
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
درآمدی بر جایگزینی نفت در بودجه دولت
اگزیم نیوز مبانی علمی جایگزینی مالیات به جای نفت در بودجه را بررسی کرد (بخش اول) درآمدی بر جایگزینی نفت در بودجه دولت دولت باید جایگزین های دیگری بجای نفت در نظر بگیرد. اگزیم نیوز در روزهای پیش رو در گزارش های متعددی به بررسی جایگزین های مذکور می پردازد
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: