2019 July 21   ,   ١٩ ذو القعدة ١٤٤٠   ,    یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۶۴۸۵ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
در گزارشی بررسی شد رشد ۲۲ برابری ظرفیت تولید پتروشیمی پس از انقلاب اسلامی

ظرفیت تولید محصولات مختلف پتروشیمی در سال ۵۷ حدود سه میلیون تن بود که با رشد ۲۲ برابری تا پایان امسال به مرز ۶۶ میلیون تن افزایش می یابد

ظرفیت تولید محصولات مختلف پتروشیمی در سال 57 حدود سه میلیون تن بود که با رشد 22 برابری تا پایان امسال به مرز 66 میلیون تن افزایش می یابد.

توسعه صنعت پتروشیمی در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی با هدف کاهش خام فروشی مورد توجه قرار گرفت و در بخش های مختلف این صنعت، رکوردهایی به ثبت رسیده است.

صنعت پتروشیمی به علت مصرف گاز به عنوان خوراک اولیه، دسترسی به سواحل طولانی، همجواری با بازارهای هدف و وجود شمار زیاد کارشناسان، دارای جذابیت هایی برای سرمایه گذاران است.

صنعت پتروشیمی ایران با وجود چالش های مختلف در مسیر توسعه خود همچنان روند توسعه خود را با شتاب طی می کند و با توجه به وجود زیرساخت های مناسب در کشور این صنعت می تواند به یکی از سودآورترین صنایع ایران تبدیل شود.

به گزارش تارنمای شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ظرفیت تولید محصولات مختلف پتروشیمی در سال 57 حدود سه میلیون تن بود که تا پایان امسال این رقم به 65.8 میلیون افزایش می یابد.

6 مجتمع تولیدی صنعت پتروشیمی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی فعال بود که شمار آنها اکنون به 54 مجتمع رسیده است.

در سال 1357 فقط 17 نوع محصول پتروشیمی تولید می شد اما اکنون با توجه به روند رو به رشد این صنعت تا پایان امسال، شمار تولید این محصولات به 121 نوع افزایش می یابد.

تولید محصولات پتروشیمی در سال 57 بیش از یک میلیون و 600 هزار تن بود که این رقم بر اساس پیش بینی ها تا پایان امسال به 55 میلیون تن می رسد.

براین اساس میزان صادرات در سال 57 معادل 600 هزار تن بود که برآورد می شود این رقم تا پایان امسال به بیش از 21 میلیون تن افزایش یابد.

همچنین ارزش صادرات محصولات پتروشیمی که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ناچیز بود، امسال به 12 میلیارد و 760 میلیون دلار می رسد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تولید پتروشیمی     |     فراورده های نفتی     |     پتروشیمی     |     خام فروشی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
بازدارندگی مالیات برای فعالیت های «اختلال زا»
بازدارندگی مالیات برای فعالیت های «اختلال زا» وزیر اقتصاد از مالیات بر فعالیت های اختلال زا خبر داده است اما باید این نوع مالیات حالت بازدارندگی برای این فعالیت ها داشته باشد نه این که صرفا منبع درآمدی برای دولت شود
یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ |
نظرسنجی
54.211.135.32
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
راهکارهای تامین مالی صادرات صنعتی و معدنی
اگزیم نیوز در آستانه روز صنعت و معدن بررسی کرد راهکارهای تامین مالی صادرات صنعتی و معدنی صادرات در حوزه صنعت و معدن از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا اقتصاد ایران به خصوص در حوزه صادرات مواد اولیه و معدنی ظرفیت های بالایی دارد بنابراین ضرورت دارد شیوه های تامین مالی در این حوزه بیشتر ...
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: